LAJMI I FUNDIT:

Bentacur dhe Kulusevski ‘çelësat’ e Juvenusit për afrimin e Zakaria

Bentacur dhe Kulusevski ‘çelësat’ e Juvenusit për afrimin e Zakaria

Juventus thuhet se tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me agjentin e Denis Zakaria, kështu që janë duke pritur që Rodrigo Bentancur dhe Dejan Kulusevski të bashkohen me Aston Villa dhe Tottenham.

Sipas Calciomercato.com, marrëveshja është bërë me mesfushorin zviceran Denis Zakaria, i cili ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re me Borussia Monchengladbach dhe do të jetë lojtar i lirë në qershor.

Juventusi ka paraqitur ofertë zyrtare në vlerë 5 milionë euro, plus 2 milionë euro bonuse, duke mposhtur klubet tjera që kishin synuar të merrnin Zakaria si lojtar i lirë në fund të sezonit, përfshirë edhe Romën.

Tani bardhezinjtë janë në pritje të finalizimit të transferimeve në largim përpara se të marrin Zakarian, teksa afati mbyllet të hënën.

Aston Villa duhet të rrisë ofertën e saj fillestare për Bentancurin, veçanërisht pasi Juve ende i detyrohet Boca Juniors një përqindje për shtijën e tij.

Ndërkohë, Tottenham është favorit për Kulusevski, i cili iu ofrua edhe Milanit dhe Evertonit.

Spurs janë të përgatitur të nënshkruajnë me suedezin si huazim me detyrimin blerje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori