LAJMI I FUNDIT:

‘El Clasico’ për sulmuesin kanadez Jonathan David

‘El Clasico’ për sulmuesin kanadez Jonathan David

Jonathan David është ylli i ri që ka filluar shkëlqimin në elitën e futbollit francez Ligue 1.

Reklama

Sulmuesi kanadez në vitin e tij të dytë te Lille është duke shkëlqyer me gola e asistime.

Reprezentuesi kanadez ka shënuar 16 gola në 29 ndeshje, duke rritur vlerën e tij në 50 milionë euro.

TSN Sport ka raportuar se dy gjigantët e La Ligas, Real Madrid dhe Barcelona janë vënë në ndjekje të sulmuesit të talentuar.

Mediumi në fjalë ka raportuar se dy ekipet spanjolle e shohin kanadezin si sulmuesin e së ardhmes si adekuat për edicionin e ri.

Drejtuesit e dy skuadrave tanimë kanë kontaktuar Lillen për të kërkuar informacione për të.

Por nuk do të jetë aspak e lehtë të nënshkruhet me kanadezin, pasi gara për të është e madhe me tjera skuadra të mëdha që e duan.

Chelsea, Arsenal,Tottenham Hotspur, Manchester United e Bayern Munich vazhdojnë të jenë të interesuara.

Edhe pse vlera e futbollistit është 50 milionë euro në tregun e transferimeve, Lille shpreson që lojtari të vazhdojë me gola dhe vlera t’i ngritët në 80 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori