LAJMI I FUNDIT:

Milani po përgatitet për të investuar gjatë verës një sulmues klasi, tre emra në listën e ngushtë

Milani po përgatitet për të investuar gjatë verës një sulmues klasi, tre emra në listën e ngushtë

Milani i ka vënë sytë te Jonathan David i Lille dhe Alexander Isak i Real Sociedadit përpara afatit kalimtar të verës.

Reklama

Kuqezinjtë po planifikojnë përpara për të ardhmen, e cila mund të shohë që Zlatan Ibrahimovic të largohet gjatë verës, dhe ata duan të nënshkruajnë një sulmues të nivelit të lartë që i përshtatet projektit në klubin milanez dhe i përshtatet planit të lojës së Stefano Piolit.

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, Milani i ka sytë te tre lojtarë në veçanti: Jonathan David, Alexander Isak dhe Noa Lang i Club Brugge.

Ky i fundit do të kushtonte rreth 25 milionë euro, ndërsa dy të parët do të kushtonin më shumë se 40 milionë euro.

Thashethemet nga Anglia e kanë lidhur Isak me një kalim te klubi i Ligës Premier, Arsenali, por Milani është gjithashtu i interesuar për sulmuesin suedez, nëse kjo marrëveshje nuk arrihet.

Kuqezinjtë po përgatiten të investojnë ndjeshëm në skuadër në afatin kalimtar të kësaj vere, me përforcime që pritet të vijnë edhe në mbrojtje dhe mesfushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori