Southamptoni është i mahnitur nga forma e Armando Brojës dhe duan ta transferojnë ende pa përfunduar ky edicon.

Sulmuesi shqiptar është anëtar i Chelseat, me blutë që e huazuan te The Saints deri në fund të këtij sezoni.

Por, trajneri i Southamptonit – Ralph Hasenhüttl ka thënë se ata po mundohen të gjejnë një rrugë për të arritur marrëveshje me Chelsean.

Southampton i vendosur që ta blejë kartonin e Armando Brojës, por ka konkurrencë nga klubet e tjera angleze Southampton i vendosur që ta blejë kartonin e Armando Brojës, por ka konkurrencë nga klubet e tjera angleze

“Do të gjejmë bisedën e duhur me lojtarin, agjentët, klubin. Çfarë duan ata, çfarë duan Chelsea”.

“Semmens është në kontakt të ngushtë me Marinën dhe ata do të gjejnë rrugët e duhura”, ka thënë strategu i Southamptonit.

Chelsea e sheh Brojën si lojtar i së ardhmes së tyre, derisa të interesuara për të raportohet të jenë edhe tri skuadra nga Liga Premier. /Telegrafi/