LAJMI I FUNDIT:

Newcastle tenton transferimin e Robin Gosens, i ofron pagë tri herë më të lartë se sa fiton në Atalanta

Newcastle tenton transferimin e Robin Gosens, i ofron pagë tri herë më të lartë se sa fiton në Atalanta

Robin Gosens është jashtë fushave që nga muaji tetor, por ai vazhdon të ketë skuadra që e pëlqejnë.

Reklama

Newcastle United është duke kërkuar me çdo kusht transferimin e mbrojtësit të majtë gjerman.

27-vjeçari është i lënduar dhe nuk rikthehet edhe një muaj, por ai vazhdon të jetë në krye të dëshirave të trajnerit Eddie Howe për krahun e majtë të mbrojtjes.

Sipas Sky Italia, skuadra angleze i ka bërë ofertë zyrtare lojtarit, duke i ofruar një kontratë prej tri viteve e gjysmë.

‘Laraskat’ i kanë ofruar pagë vjetore gjermanit prej 3,5 milionë eurove, pagë që është tri herë më e lartë se sa fiton tek Atalanta.

Ndërkohë për klubin italian po përgatitet një ofertë prej 30 milionë euro që ta lënë lojtarin të lirë të transferohet në St James Park. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori