LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit

Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit

Liverpooli thuhet se ka fituar garën për transferimin e sulmuesit të Portos, Luis Diaz, i cili kërkohej me ngulm edhe nga Tottenham Hotspur.

Sipas Goal.com, Liverpooli po përpiqet të nënshkruajë me yllin e Portos para mbylljes së afatit kalimtar dimëror dhe marrëveshja është afër.


Liverpool do të paraqesë një ofertë zyrtare në orët në vijim për Diaz, i cili është në krye të listës së dëshirave.

Të mbetur pa Salah dhe Mane, Liverpooli gati të shpenzojë miliona për Diazin në janar
Lexo po ashtu Të mbetur pa Salah dhe Mane, Liverpooli gati të shpenzojë miliona për Diazin në janar

Oferta e Liverpoolit thuhet se peshon 40 milionë euro të garantuara plus bonuse të lehta rreth 20 milionë euro dhe 5 milionë euro tjera bonuse të vështira.

Paga e lojtarit tani diskutohet me agjentin, pasi oferta e Tottenhamit u refuzua nga Porto dhe vet lojtari pëlqen transferimin në Anfield.

Gjatë orëve të ardhshme pritet të ketë më shumë lajme rreth këtij transferimi i cili lehtë mund të zyrtarizohet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori