LAJMI I FUNDIT:

Malisheva vjen me goditje të katërfishtë – Maliqi, Shabani, Gërbeshi dhe Ibrahimi vendosen nën urdhrat e Arsim Thaqit

Malisheva vjen me goditje të katërfishtë – Maliqi, Shabani, Gërbeshi dhe Ibrahimi vendosen nën urdhrat e Arsim Thaqit

Malisheva është duke u bërë gati për stinorin pranveror, ndërsa nuk ka qëndruar duarkryq edhe me përforcime.

Trajneri Arsim Thaqi duke e ditur që skuadra e tij është relativisht e re, ka menduar që të ofrojë disa lojtarë me përvojë.

Telegrafi ka mësuar që Malisheva ka arritur marrëveshje me katër lojtarë të njohur si Behar Maliqi, Xhevdet Shabani, Fidan Gërbeshi dhe Labinot Ibrahimi.

Maliqi së fundmi ka qenë pjesë e Feronikelit, por situata e vështirë në ata klub ka bërë që të mendojë për të vazhduar karrierën diku tjetër.

Në anën tjetër Xhevdet Shabani u largua nga Prishtina pas gjashtë muaj me marrëveshje të dyanshme, duke gjetur menjëherë klub të ri, shkruan Telegrafi.

Gërbeshi dhe Ibrahimi vijnë nga Arbëria e Dobrajës na Liga e Parë, por janë dy emra të njohur për futbollin tonë, pasi kanë defiluar në klube të njohura.

Reklama

Mësohet se disa nga lojtarët tashmë kanë filluar stërvitjen me Malishevën nën urdhrat e Arsim Thaqit.

Malisheva mban vendin e shtatë në Superligën e Kosovës me 19 pikë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori