LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Manchester City transferon Julian Alvarez

Zyrtare: Manchester City transferon Julian Alvarez

Manchester City ka kompletuar transferimin e Julian Alavrez nga River Plate.

Reklama

Por, Citizens nuk mund të llogarisin në lojtarin për këtë pjesë të mbetur të sezonit, shkaku që do të qëndrojë në huazim te skuadra aktuale.

“Manchester City ka kompletuar nënshkrimin e Julian Alvarez nga River Plate”, thuhet fillimisht në njoftim.

Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute
Lexo po ashtu Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute

“Sulmuesi 22-vjeçar, i cili tashmë ka grumbulluar pesë ndeshje kombëtare me Argjentinën, ka rënë dakord për një marrëveshje pesëvjeçare e gjysmë”.

“Alvarez bëri debutimin e tij në River Plate në tetor 2018 dhe tashmë ka krijuar një reputacion si një nga sulmuesit e rinj më të mirë në Argjentinë”.

“Ai shënoi 36 gola dhe 25 asistime në 96 paraqitje në River Plate – duke përfshirë një gol në fitoren e tyre 4-0 ndaj Racing në nëntor, një rezultat që vulosi titullin e ligës së Argjentinës”.

“Ai do të qëndrojë në River në formë huazimi të paktën deri në korrik 2022”.

“Të gjithë në Manchester City e mirëpresin Julian në klub dhe ne i urojmë atij fat në kohën e tij të mbetur me Riverin”, thuhet më tej në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori