Sevilla FC dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për Anthony Martial, i cili do të bashkohet me spanjollët në formë huazimi deri në fund të sezonit aktual.

Martial kishte kërkuar largimin nga Anglia, pasi nuk ishte pjesë e formacionit të Manchester United.

Martial e filloi karrierën e tij në Olympique Lyon, pastaj kaloi te Monaco.

Në shtator 2015, ai kaloi te Manchester United, me klubin anglez që shpenzoi 60 milionë euro për lojtarin.

Martial ka 30 ndeshje me Francën dhe ka shënuar dy herë dhe ka asistuar tetë të tjera. /Telegrafi/