Jeremie Boga përfundoi testet mjekësore te Atalanta në fillim të këtij muaji, por marrëveshja ende nuk është finalizuar për shkak të disa detajeve të mbetura.

Skuadra e Bergamos arriti marrëveshje me Sassuolon rreth një muaj më parë për 25 milionë euro dhe disa bonuseve dhe lojtari tashmë ka kryer testet mjekësore me klubin, por gjithçka është heshtur që atëherë.

Siç Calciomercato.com, arsyeja pse nuk ka përfunduar ende kalimi i Bogas te Atalanta është për shkak të problemeve që lidhen me komisionet.

Nuk ka ende një marrëveshje për shumën që do t’u paguhet agjentëve që punuan në marrëveshje dhe tani palët po punojnë për të zgjidhur këtë çështje.

Klubet shpresojnë ta zgjidhin së shpejti, megjithëse edhe mund të presin pasi lojtari është në Kupën e Kombeve të Afrikës.

Anësori 25-vjeçar nga Bregu i Fildishit ka dhënë tre asistime në 12 paraqitje në Serie A këtë sezon për Sassuolon. /Telegrafi/