Tifozët e futbollit kanë renditur 25 klubet më të mira aktualisht në botë dhe për dikë mund të jetë edhe befasuese.

Natyrisht se në këtë përzgjedhje është një rutinë nga rezultate që kanë treguar se fundmi, por ju mund edhe mos të pajtoheni me të.

Skuadra si, Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Liverpool dhe disa të tjera janë të përfshira në këtë listë.

Kjo listë është krijuar nga TheTopTens, ndërsa tifozët kanë ndarë votat e tyre për klubet më të mira në botë:

Napoli's Lorenzo Insigne

25# Napoli

24# Tottenham

23# Estudiantes

22# Crystal Palace

21# Marseille

20# FC Porto

19# Werder Bremen

18# Celtic

17# AS Roma

16# Sevilla

15# Ajax

14# Inter Milan

13# Atletico Madrid

Atletico Madrid's Diego Simeone

12# Paris Saint-Germain

11# Borussia Dortmund

10# Manchester City

9# AC Milan

8# Liverpool

7# Juventus

6# Arsenal

5# Chelsea

4# Bayern Munich

3# Manchester United

2# Real Madrid

1# Barcelona. /Telegrafi/

Messi with Barcelona