Afati kalimtar veror i këtij viti në ligat kryesore evropiane do të jetë i hapur deri më 1 shtator 2022.

Reklama

Në Ligën Premier, afati është hapur më 10 qershor (e premte) – megjithëse shumica e marrëveshjeve ndërkombëtare dhe transferimet e lira nuk janë zyrtarizuar deri më 1 korrik. Afati kalimtar në Angli mbyllet më 1 shtator (e enjte) në orën 23:59.

Afati kalimtar në La Liga është hapur zyrtarisht më 1 korrik dhe do të mbyllet më 1 shtator në orën 23:59. Në të njëjtën periudhë zhvillohen transferimet edhe në kampionatin italian, Serie A.

Në Bundesliga, mbyllja e afatit do të ndodhë po më 1 shtator, por në orën 18:00. Në datën e njëjtë mbyllet afati kalimtar edhe në Ligue 1, një orë pas mesnate.


Lajme Live

5 muaj

Kemi kaluar në faqe tjetër

Vazhdo lexo transferimet minutë pas minute që po ndodhin duke klikuar këtu.

Reklama

5 muaj

Leeds pas talentit të madh italian Gnonto

Trajneri i Leeds United, Jesse Marsch, konfirmoi interesimin e klubit për talentin 18-vjeçar italian Wilfried Gnonto.

Reklama

Sulmuesi 18-vjeçar që luan te Zurich u bë i njohur në fillim të kësaj vere me debutimin e tij shpërthyes me kombëtaren italiane, duke dhënë një asistim kyç në barazimin 1-1 të Ligës së Kombeve kundër Gjermanisë.

Gnonto gjithashtu shënoi golin e tij të parë për Azzurrët në një humbje të mëvonshme 5-2 ndaj skuadrës së Hansi Flick.

5 muaj

Zyrtare: Rayan Cherki te Lyon deri në vitin 2024

Talenti Rayan Cherki ka vazhduar kontratën me Lyonin zyrtarisht.

Reklama

Marrëveshje është konfirmuar nga klubi, ndërsa lojtari do të qëndrojë deri në vitin 2024.

5 muaj

Eric Bailly drejt Marseilles

Marseille është afër që ta marr Eric Bailly si huazim nga Manchester United.

Reklama

Pritet të jetë një huazim me të drejt blerje për klubin francez. Tani Marseille po bisedon me agjentin e lojtarit për kushtet e tij.

5 muaj

Tanganga drejt Milanit

Tottenham dhe AC Milan në bisedime për Japhet Tanganga. Po diskutohet për formulën e transferimet.

Reklama

5 muaj

Bellerin i gatshëm të ul pagën për kalimin te Barça

Hector Bellerin është i gatshëm të pranojë një pagë më të ulët për t’u bashkuar me Barcelonën, shkruan Marca.

Reklama

Skuadra nga Camp Nou dëshiron të nënshkruajë me reprezentuesin spanjoll pasi ata kërkojnë të forcohen në krahun e djathtë dhe ai është i etur për të bërë këtë lëvizje.

5 muaj

PSG nuk e lëshon Gueyen të kthehet te Evertoni

Idrissa Gueye nuk do të largohet nga Paris Saint-Germain për në Everton, shkuan L’Equipe.

Reklama

Bisedimet mes dy skuadrave kanë marrë fund pavarësisht se reprezentuesi senegalez ka rënë dakord të bashkohet me klubin Merseyside.

5 muaj

Zyrtare: Manchester United dhe Real Madridi konfirmojnë marrëveshjen për Casemiron

Reklama

Casemiro është zyrtarisht  lojtari më i ri i Manchester United, duke e kompletuar kalimin nga Real Madridi.

Të dy klubet e kanë zyrtarizuar në faqen e klubeve respektive, se 30-vjeçari do ta vazhdojë karrierën në Angli.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Interi refuzon të shesë Skriniarin

Interi ka hequr Milan Skriniar nga tregu i transferimeve, raporton La Gazzetta dello Sport .

Reklama

Skuadra e Serie A nuk ka asnjë interes të shesë mbrojtësin e tyre yll, i cili sërish kishte ofertë nga Paris Saint-Germain.

5 muaj

Pjanic në bisedime me Nice

Miralem Pjanic mund të kthehet në Ligue 1.

Reklama

Nice është në kontakt me mesfushorin dhe mund ta nënshkruajë me të nga Barcelona, ​​sipas Sport.

5 muaj

Neymar duhet të largohet, që Silva të kalojë në PSG

Bernardo Silva nuk mund të kalojë te PSG-së për aq kohë sa Neymar qëndron në këtë klub.

Reklama

Braziliani duhet të largohet që portugezi të vijë në PSG.

5 muaj

Ajaxi sytë kah ish lojtarët për ta zëvendësuar Antonyn

Hakim Ziyech dhe Justin Kluivert janë në radarin e Ajax, pasi shihen si zëvendësues ideal për Antonyn që ka disa oferta.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Ndombele lojtar i Napolit

Reklama

Mesfushori Tanguy Ndombele ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij nga Tottenham te Napoli, duke iu bashkuar skuadrës italiane si huazimi me opsion blerjeje.

Napoli kanë qenë në bisedime me Tottenham gjatë javëve të fundit duke u përpjekur të arrijnë një marrëveshje për mesfushorin 25-vjeçar francez.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Billy Gilmour mund të largohet nga Chelsea

I riu Chelseat, Billy Gilmour, është afër largimit të mundshëm nga Stamford Bridge.

Reklama

Everton dhe Brighton thuhet se janë dy klubet që interesohen për 21-vjeçarin, ndërsa edhe Rangers e ka ftuar në Skoci.

5 muaj

Januzaj mund të kalojë te Evertoni

Reklama

Evertoni që e ka nisur keq sezonin e ri në Ligën Premier, mund të mbetet pa talentin 21-vjeçar Anthony Gordon, ndërsa ai mund të zëvendësohet nga Adnan Januzaj.

Anglezi Gordon është objektiv i Chelseat, me Blutë e Londrës që janë të gatshëm të shpenzojnë një shumë prej 50 milionë funte (58 milionë euro) për sulmuesin e ri anësor.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Juventus dhe Manchester United në luftë për Milik

Reklama

Juventus dhe Manchester United janë në luftë për sulmuesin e Marseilles, Arek Milik.

Reprezentuesi polak ka kontratë deri në vitin 2025 me klubin francez, ku mbërriti në janar të vitit 2021 nga Napoli.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Chelsea afër marrëveshjes për kushtet personale me Aubameyang

Chelsea është gati të arrijë marrëveshje personale me Pierre Aumbameyang, por nuk e ka ndërmend të paguajë shumën që kërkon Barcelona.

Reklama

Katalunasit kërkojnë 30 milionë euro, ndërsa anglezët mund të paguajnë deri në 20 milionë euro.

5 muaj

Interi interesohet për Chalobah  

Inter Milan po shikon një lëvizje huazimi për mbrojtësin e Chelseat, Trevor Chalobah, i cili është rekomanduar te klubi italian nga Romelu Lukaku, shkruan Evening Standard.

Reklama

Me ardhjen e mbrojtësve si Cucurella dhe Koulibaly, Chalobah mund ta ketë të vështirë të gjejë një vend në formacionin e Tuchel dhe për këtë arsye ai mund të konsiderojë të largohet nga Blutë si huazim këtë verë.

5 muaj

Marcos Llorente ka refuzuar Chelsean

Gazetari italian Matteo Moretto ka thënë se Marcos Llorente ka refuzuar një ofertë nga Chelsea në këtë afat kalimtar.

Reklama

Klubi londinez kishte ofruar për të 60 milionë euro.

5 muaj

E kryer, Casemiro te Manchester United – detajet e marrëveshjes mes klubeve dhe kohëzgjatja e kontratës së brazilianit

Reklama

Mesfushori brazilian Casemiro do të kalojë nga Real Madridi në Manchester United, pasi tashmë ka marrëveshje të plot mes palëve.

Ka tri ditë që hipoteza e kalimit të Casemiros te Manchester United u përhap, duke bërë që klubet të arrijnë shpejt marrëveshje.

Lexo lajmin e plotë.. 

5 muaj

Lampard flet për situatën e Anthony Gordon

Trajneri i Evertonit, Franck Lampard ka folur për Anthony Gordon, i cili po lidhet me një kalim te Chelsea.

Reklama

“Ai është lojtari ynë, ne kemi nevojë për të këtu. Anthony ka një vlerë të madhe për ekipin, është lojtari kryesor për mua”.

“Unë e konsideroj atë një lojtar të madh. 100% qëndron këtu? Nuk mund të siguroj askënd, kjo është naive”, ka thënë Lampard.

5 muaj

Fofana kërkon largimin nga Leicester City

Wesley Fofana thuhet se ka kërkuar që Leicester City ta lë jashtë skuadrës së tyre për ndeshjen me Southampton nesër (e shtunë).

Reklama

Mbrojtësi po bisedon për një lëvizje te Chelsea dhe synon ta mbyll transferimin.

5 muaj

Ajaxi po shqyron shitjen e Antonyt te Man Utd

Ajaxi po diskuton së brendshmi për sulmuesin Antony, i cili ka mundësi që të lihet jashtë formacionit të dielën.

Reklama

Oferta e Manchester Unitedit u refuzua, por lojtari dëshiron transferimin në Old Trafford.

Antony ishte në terren sot, por shkoi vetëm në palestër, duke mos punuar me ekipin dhe transferimi i tij për 80 milionë euro mund të ndodh.

5 muaj

Zyrtare: Atalanta nënshkruan me Brandon Soppy

Atalanta ka konfirmuar nënshkrimin e Brandon Soppy në një marrëveshje të përhershme nga Udinese.

Reklama

20-vjeçari është transferuar në Gewiss Stadium për 9 milionë euro plus 1 milion euro bonuse.

5 muaj

Fulhami shpreson të nënshkruajë me Maupay dhe Kluivert

Sipas Daily Mail, në një përpjekje për të forcuar sulmin e tyre, Fulhami është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin e Brighton, Neal Maupay në një marrëveshje të përhershme për 15 milionë funte.

Reklama

Së bashku me lojtarin francez, Fulhami është gjithashtu të sigurt për të nënshkruar një marrëveshje huazimi për Justin Kluivert me AS Roma në ditët në vijim.

5 muaj

Casemiro i njofton edhe bashkëlojtarët me vendimin

Casemiro u ka komunikuar gjithashtu edhe bashkëlojtarëve të Real Madridit se ai ka pranuar ofertën e Manchester Unitedin, duke u thënë lamtumirë të gjithëve.

Reklama

Mesfushori brazilian dhe kampi i tij janë duke pritur që klubet të përfundojnë marrëveshjen dhe më pas ai do të udhëtojë në Angli për të kompletuar transferimin.

5 muaj

Zyrtare: Cesare Casadei, lojtar i ri i Chelseat

Zyrtare: Cesare Casadei, lojtar i ri i Chelseat

Klubi anglez, Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e talentit Cesere Casadei nga Interi.

Reklama

Blutë e Londrës vazhdojnë përforcimin e skuadrës në këtë afat kalimtar, pasi duan të jenë konkurrues për titullin e Ligës Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Pas transferimit të Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella dhe Carney Chukwuemeka, Chelsea ka konfirmuar edhe një nënshkrim të ri.

Lajmi i plotë

5 muaj

Watzke: E dua Ronaldon, por nuk kemi kontakte

Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke ka folur për situatën e sulmuesit të Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo.

Reklama

Emri i Ronaldos ka qenë njëri nga më të përfolurit këtë verë, pasi portugezi kërkoi largimin nga Old Trafford.

Ylli portugez është lidhur me një mori klubesh të mëdha evropiane, por deri tani asnjë ofertë zyrtare apo asnjë transferim i materializuar.

Klubi i fundit që është lidhur me një transferim të Ronaldos është Dortmundi, ku thuhet se portugezi i është vet-ofruar.

Lajmi i plotë

5 muaj

Ancelotti konfirmon largimin: Casemiro dëshiron të provojë një sfidë të re

Ancelotti konfirmon largimin: Casemiro dëshiron të provojë një sfidë të re

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka konfirmuar se mesfushori Casemiro ka vendosur të largohet dhe të bashkohet me Manchester Unitedin.

Reklama

Para disa ditësh u raportua për një interesim befasues të Unitedin për Casemiron dhe pas vetëm pak kohësh, transferimi pritet të ndodh.

Djajtë e Kuq thuhet se kanë arritur marrëveshje personale me lojtarin dhe tashmë po diskutojnë një marrëveshje transferimi me Real Madridin.

Casemiro është gati t’i bashkohet klubit të madh anglez dhe këtë tashmë e ka konfirmuar edhe trajneri i Los Blancos.

Lajmi i plotë

5 muaj

Zyrtare: Nottingham Forest nënshkruan me Gibbs-White

Nottingham Forest ka përfunduar nënshkrimin e Morgan Gibbs-White nga Wolverhampton Wanderers.

Reklama

Tarifa e transferimit besohet të jetë me vlerë deri në 50 milionë euro, së bashku me bonuse.

Atij i është dorëzuar fanella me numrin 10.

5 muaj

Casadeit te Chelsea, e kryer

Lëvizja e Cesare Casadei nga Interi te Chelsea është nënshkruar, vulosur dhe dorëzuar.

Reklama

Njoftimi zyrtar është shumë afër, pasi Gialuca Di Marzio veçse ka postuar fotograinë e tij.

5 muaj

Zyrtare: Reinier Jesus huazohet te Girona

Reinier Jesus i Real Madridit i është bashkuar Gironas.

Reklama

Transferimi i brazilianit është huazim për një sezon.

5 muaj

Antony i paaritshëm, Manchester United gati ofertën për Carrascon

Sulmuesi brazilian i Ajaxit, Antony ka qenë objektivi kryesor i Manchester Unitedit për repartin ofensivë.

Reklama

Por gjiganti holandez Ajax Amsterdam nuk dëshiron të privohet nga shërbimet e yllit të tij dhe ka refuzuar çdo ofertë të Djajve të Kuq.

Duke marrë parasysh se Antony është i paarritshëm, United ka ndërruar objektivin dhe tani synon afrimin e belgut Yannick Ferreira Carrasco.

Lajmi i plotë

5 muaj

Casemiro dhe Man Utd me marrëveshje të plotë personale

Casemiro dhe Manchester United thuhet se kanë arritur një marrëveshje të plotë për kushtet personale.

Reklama

Djajtë e Kuq tani duhet të arrijnë marrëveshje me Real Madridin, të cilët janë të gatshëm ta lejojnë shitjen e tij për 60 milionë euro plus 10 milionë bonuse.

5 muaj

Chelsea i gatshëm të paguajë 30 milionë euro për Aubameyangun

Sipas gazetës Sport, Chelsea është i gatshëm t’i paguajë Barcelonës 30 milionë euro për Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Sulmuesi nga Gaboni thuhet është shumë pranë bashkimit me ta.

5 muaj

Man Utd e sheh Carrascon si alternativë të Antonyt

Sipas The Telegraph, Manchester Unitedi tani ka kthyer vëmendjen drejt Yannick Carrasco të Atletico Madridit.

Reklama

Unitedi ka hequr dorë nga objektivi i tyre kryesor Antony për të cilin një ofertë prej 80 milionë eurosh u refuzua nga Ajaxi dhe tani ata do të kërkojnë të nënshkruajnë me Carrascon.

Transferimi i belgut do t’i kushtojë skuadrës së Ligës Premier afër 30 milionë euro.

5 muaj

Acerbi nuk stërvitet me Lazion, po pret transferimin te Interi

Francesco Acerbi ka vendosur të largohet nga Lazio dhe për këtë ai është i bindur.

Reklama

Qendërmbrojtësi italian ka edhe tri vite kontratë me skuadrën italiane, por qëllimi i tij është të bashkohet me Interin.

Madje në tre ditët e fundit ai nuk ka stërvitur fare me grupin dhe po pret ofertën e Interit për tu bashkuar me trajnerin Simone Inzaghi.

Lazio është gati ta lejoj largimin e lojtarit, por presidenti Lotito po shpreson të fitojë pesë milionë euro nga shitja e tij, shumë që Interi nuk është gati ta paguaj.

34-vjeçari i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se qëllimi i tij është të luaj për Interin dhe po pret një zgjedhje mes drejtuesve të dy klubeve.

Sipas asaj që ka shkruar Corriere dello Sport, Lazio mund të pranojë huazimin e lojtarit në mënyrë që Interi të marrë përsipër pagën e tij.

5 muaj

Marseille e hapur për shitje e Milik

Sipas gazetës L’Equipe, Marseille është e hapur për të shitur sulmuesin Arkadiusz Milik këtë verë.

Reklama

Klubi aktualisht beson se asnjë lojtar nuk është i pashitshëm, me Marseille që shpreson të lëvizë edhe Bamba Dieng dhe Duje Caleta-Car këtë verë.

5 muaj

Real Madridi pritet ta pranojë ofertën për Casemiron

Real Madridi se do të miratojë ofertën e Manchester United për Casemiron për 60 milionë euro plus 10 milionë bonuse.

Reklama

Të gjitha palët thuhet se po punojnë për të përfunduar marrëveshjen në orët e ardhshme.

5 muaj

Newcastle nuk e shet Guimaraesin për asnjë çmim

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Real Madridi është një admirues afatgjatë i Bruno Guimaraes,

Reklama

Megjithatë, Newcastle United është i bindur se ai nuk është në shitje me asnjë çmim.

5 muaj

Zbulohet arsyeja pse Atletico Madridi refuzoi ofertën e çmendur të Man Utd për Joao Felix

Zbulohet arsyeja pse Atletico Madridi refuzoi ofertën e çmendur të Man Utd për Joao Felix

Manchester Unitedi ka pasur një ofertë prej 130 milionë euro për sulmuesin Joao Felix të refuzuar nga Atletico Madridi dhe tashmë është zbuluar edhe arsyeja pas këtij refuzimi.

Reklama

Shifra mund të duket tërheqëse për skuadrën spanjolle, të cilët janë mësuar të shesin lojtarët e tyre më të mirë, por ata e kanë konsideruar “ofertën e rëndësishme” si mjaft të ulët në krahasim me statutin e sulmuesit.

Atletico Madrid bleu Felixin për një tarifë rekord në vitin 2019 dhe ata mendojnë se potenciali masiv i 22-vjeçarit nuk reflektohet plotësisht në qasjen e Djajve të Kuq.

Si rezultat, ata ia kanë bërë të qartë qëndrimin drejtuesve të Unitedit dhe trajnerit të tyre Erik ten Hag.

Lajmi i plotë

5 muaj

PSG me ofertë të re për Skriniar, i vendos ultimatum Interit dhe mbrojtësit sllovak

Milan Skriniar vazhdon ta ketë të pasigurt të ardhmen e tij, së paku deri në fund të afatit kalimtar veror.

Reklama

Qendërmbrojtësi sllovak ka qenë objektivi kryesor i Paris Saint Germain, por Interi ka refuzuar disa oferta të rëndësishme nga gjiganti francez.

Megjithatë parisienët nuk janë dorëzuar për shërbimet e sllovakut dhe kanë bërë gati një ofertë të re në drejtim të Interit.

Prestigjiozja franceze L’Equipe ka raportuar se PSG ka përmirësuar ofertën dhe i ka vënë ultimatum Interit dhe vet lojtarit të kthejnë një përgjigje të shpejtë.

Lajmi i plotë

5 muaj

Man Utd e do Lozanon

Një emëri i ri në listën e dëshirave të Manchester Unitedit për sulmin.

Reklama

Sipas gazetarit Gianluca Di Marioz, Unitedi është i interesuar për nënshkrimin e Hirving Lozano nga Napoli.

5 muaj

Chelsea mendon huazimin e Chalobah, tre gjigantët italianë e duan mbrojtësin e ri anglez

Trevoh Chalobah pritet të jetë i larguari i radhës nga gjiganti anglez Chelsea.

Reklama

Qendërmbrojtësi i talentuar ka debutuar me ekipin anglez vitin e kaluar, ku ka shfaqur lojëra mjaftë të mira.

23-vjeçari ka luajtur edicionin e kaluar në 30 ndeshje zyrtare madje duke shënuar edhe katër gola e duke asistuar në dy të tjerë.

Lajmi i plotë…

5 muaj

Detaje nga transferimi potencial i Casemiros te Unitedi

Casemiro – 30 vjeçar

Reklama

Kontratë pesëvjeçare
400.000 funte (473.090 euro) në javë
Përfitimet e lojtarit: 104 milionë funte (123 milionë euro) për pesë vjet
Çmimi i transferimit 60 milionë funte (71 milionë euro)
Totali i shpenzimeve 164 milionë funte (194 milionë euro)

5 muaj

Perr Schuurs nënshkruan për Torinon

Torino e ka transferuar Perr Schuurs nga Ajaxi për nëntë milionë euro plus 2.3 milionë euro në formë shtesash.

Reklama

5 muaj

Kjo mund të jetë mesfusha potenciale Man Utd

Reklama

5 muaj

Casemiro largohet nga Reali vetëm për Unitedin

Casemiro e ka marrë vendimin e tij. Ai do të labërgohet nga Real Madridi vetëm në rast se i bashkohet Manchester Unitedit.

Reklama

Çmimi i transferimit të brazilianit në Ols Trafford thuhet se mund të shkojë deri në 71 milionë euro.

5 muaj

Barca pas Achraf Hakimit

Barcelona ka shprehur interesim për transferimin e Achraf Hakimit nga Paris Saint-Germaini.

Reklama

5 muaj

Newcastle ka gati ofertën e re për Joao Pedron

Newcastle United po përgatit ofertë të re Joao Pedron në vlerë prej 22 milionë funte (26 milionë euro) plus tre milionë funte (3.5 milionë euro) të tjera në formë shtesash.

Reklama

Mirëpo, Watfordi kërkon 30 milionë funte (35.5 milionë euro). Lojtari e dëshiron transferimin.

5 muaj

Marseille dëshiron huazimin e Eric Baillyt me opsion blerjeje

Marseille vazhdon përpjekjet për huazimin e Eric Baillyt nga Manchester Unitedi duke përfshirë edhe opsionin e blerjes.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Perr Schuurs te Torino

Mbrojtësi Perr Schuurs ka kaluar te Torino nga Ajaxi.

Reklama

5 muaj

Detajet e marrëveshjes Pjanic-Arthur, mund ta zhbllokojnë transferimin e Depay te Juventusi

Reklama

Barcelona dhe Juventusi janë duke përfunduar studimin e formulave për të mbyllur marrëveshjen për Memphis Depay, e cila do ta çonte sulmuesin në Torino.

Gazetari i specializuar italian për afatin kalimtar, Gianluca Di Marzio, shkruan se Juventusi duhet të falë disa bonuse që mbeten për t’u paguar nga marrëveshja Pjanic-Arthur mes klubeve.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Boulaye Dia huazohet te Salernitana

Boulaye Dia është larguar nga Villarreali dhe është huazuar te Salernitana për një sezon.

Reklama

5 muaj

Casemiro do të flasë me Ancelottin për të ardhmen

Casemiro do të takohet me Carlo Ancelottin në orët në vijim për të diskutuar lidhur me të ardhmen e tij, ndërkohë që oferta që e ka marrë nga Manchester Unitedi ditën e djeshme (e mërkurë) është duke e tunduar.

Reklama

5 muaj

Aubameyang mund të luajë te Chelsea me një tatuazh të Arsenalit në dorë

Chelsea është duke i vazhduar negociatat për t’i siguruar shërbimet e Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Sulmuesi nga Gaboni në të kaluarën ka qenë pjesë e Arsenalit dhe ka një tatuazh që ia kujton këtë klub.

Në rast se do të nënshkruajë për klubin rival londinez, do të jetë interesant të shihet duke luajtur me atë tatuazh në dorë.

5 muaj

Shpenzimet e majme në Ligën Premier

Klubet nga Liga Premier kanë shpenzuar para në çmimet e transferimeve në afatin kalimtar veror më shumë se La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1 së bashku – njofton ESPN.

Reklama

5 muaj

Hudson-Odoi mund të largohet nga Chelsea në formë huazimi

Anësori i Chelseat, Callum Hudson-Odoi do të largohet nga klubi në formë huazimi këtë verë dhe Newcastle United mund të jetë destinacioni i tij i mundshëm, raporton The Northern Echo.

Reklama

Përveç Newcastle, EDHE Southampton dhe Borussia Dortmund po e  ndjekin gjithashtu lojtarin e Chelseat.

5 muaj

Interi pas Acerbit

Francesco Acerbi mund të largohet nga Lazio për t’iu bashkuar Interit këtë verë.

Reklama

Calciomercato raporton se mbrojtësi 34-vjeçar mund të largohet si huazim me kusht që Interi të pranojë të paguajë të gjithë pagën e tij.

5 muaj

Man Utd dhe Barcelona afër marrëveshjes për Dest

Manchester United dhe Barcelona janë në fazën përfundimtare të negociatave për një marrëveshje për Sergino Dest.

Reklama

Sipas Sport lojtari amerikan mund të bëjë një lëvizje drejt Old Trafford në një marrëveshje me vlerë 20 milionë euro.

5 muaj

Amad Diallo i Man Utd mund t’i bashkohet me Nice si huazim

Klubi i Ligue 1, Nice po kërkon të nënshkruajë me sulmuesin e Manchester United, Amad Diallo si huazim, shkruan Football Insider.

Reklama

Thuhet se shefi i Djajve të Kuq, Erik ten Hag, ka vendosur ta huazojë 20-vjeçarin për zhvillimin e mëtejshëm të lojtarit dhe Franca mund të jetë destinacioni i tij i mundshëm i ardhshëm.

5 muaj

Liga Premier lë pas tri kampionate të mëdha së bashku për harxhime

Liga Premier ka harxhuar më shumë para se sa La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1 së bashku në këtë afat kalimtar.

Reklama

5 muaj

Barca dhe Unitedi pas talentit të Lyonit

Barcelona dhe Manchester Unitedi janë duke e shënjestruar mbrojtësin e djathtë, Malo Gusto, mirëpo Lyoni nuk dëshiron at lejojë largimin e futbollistit të ri.

Reklama

5 muaj

Ronaldo i është ofruar Dortmundit

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ia ka ofruar mundësinë Borussia Dortmundit të nënshkruajë me klientin e tij, por klubi gjerman nuk është i interesuar – citohet raporti i Bild.

Reklama

5 muaj

Casemiro te Unitedi, transferim që mund të ndodhë

Manchester Unitedi thuhet të jetë pranë arritjes së marrëveshjes për Casemiron duke i ofruar Real Madridit rreth 60 milionë funte (71 milionë euro).

Reklama

5 muaj

Casemiro dëshiron transferimin te Man Utd?

Kalimi i Casemiros te Manchester United po avancon.

Reklama

Lojtari i Real Madridit thuhet se dëshiron të bashkohet me klubin nga Old Trafford.

5 muaj

Barcelona dhe Man Utd pas Gustos

Sipas L’Equipe, Barcelona dhe Manchester United synojnë mbrojtësin e djathtë të Lyonit, Malo Gusto.

Reklama

Megjithatë, Lyoni thuhet se nuk dëshiron të shesë yllin e tyre të ri.

5 muaj

Man Utd e do Casemiron brenda 48 orëve

Manchester United dëshiron që Casemiro të luajë kundër Liverpoolit të hënën.

Reklama

E ardhmja e brazilanit mund të zgjidhet brenda 48 orëve.

5 muaj

Belotti ende në pritje të Romës, i vendos ultimatum Giallorosëve

Belotti ende në pritje të Romës, i vendos ultimatum Giallorosëve

Andrea Belotti është i gatshëm t’i bashkohet Romës dhe për këtë arsyeje është ende pa skuadër.

Reklama

Sulmuesi italian u largua nga Torino pas përfundimit të kontratës dhe tani është një futbollist i lirë.

Në drejtim të italianit ka oferta të shumta, por Belotti është i vendosur t’i bashkohet Romës pasi ka një marrëveshje prej kohësh me kryeqytetasit italian.

28-vjeçare ka arritur marrëveshje tre vjeçare me Giallorosët me pagë prej 2,8 milionë euro në sezon.

Lajmi i plotë

5 muaj

Gibbs-White pritet të bëhet transferimi i 16-të i verës për Nottingham Forest

Nottingham Forest është vendosur të nënshkruajë me Morgan Gibbs-White nga Wolves për 35 milionë funte plus bonuse.

Reklama

Ai pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore sot dhe do të bëhet nënshkrimi i 16-të i verës për Forest.

5 muaj

Largohet Griezmann, transferohet Ronaldo?

Atlotico Madridi thuhet se po eksploron mundësinë e largimit të Antoine Griezmann përpara mbylljes së afatit kalimtar të verës.

Reklama

Nëse largimi ndodh, ky do të jetë çelësi për të sjellë Cristiano Ronaldon në Wanda Metropolitano.

5 muaj

Ndombele arrin për teste mjekësore te Napoli

Tanguy Ndombele ka mbërritur në Romë për t’i kryer testet mjekësore me Napolin.

Reklama

Zyrtarizimi i huazimit të mesfushorit thuhet se do të vjen gjatë ditës.

5 muaj

Bruno Guimaraes shihet si pasues i Casemiros

Sipas Diario AS, Bruno Guimaraes do të bëhej opsioni numër 1 i Real Madridit për të zëvendësuar Casemiron, nëse ai largohet nga klubi.

Reklama

Mendohet se Newcastle Unitedi do të kërkonte më shumë se dyfishin e asaj që pagoi për Bruno, që ishte rreth 50 milionë euro.

5 muaj

Dortmundi, shpresa e fundit e Ronaldos

Borussia Dortmundi shihet tani si shpresa e fundit e Cristiano Ronaldos për një largim nga Manchester United.

Reklama

Atletico Madridi, Sporting Lisbona dhe klubet tjera nuk janë të interesuara për transferimin e portugezit.

5 muaj

Inter dhe Dortmund në bisedime për Akanjin

Inter dhe Dortmund në bisedime për Akanjin

Interi është duke kërkuar një mbrojtës të ri qendror për t’i bërë konkurrencë Stefan De Vrij.

Reklama

Emri që ndodhet në listën e Beppe Marottas dhe Piero Ausilios është ai i zviceranit Manuel Akanji që luan prej disa vitesh në Dortmund.

Qendërmbrojtësi zviceran ka kontratë me verdhezinjtë deri në verën e vitit 2023 dhe BVB është gati ta shes.

Lajmi i plotë

5 muaj

Real Madridi pret që Casemiro të vendosë për të ardhmen e tij

Real Madridi pret që Casemiro të vendosë për të ardhmen e tij

Afati kalimtar i transferimeve të Real Madridit mund të marrë një kthesë befasuese pasi Manchester United shpreson të nënshkruajë me Casemiron.

Reklama

Mesfushori 30-vjeçar me tipare mbrojtëse kërkohet nga gjigantët anglezë pasi ata hoqën dorë nga ndjekja e mesfushorit të Barcelonës, Frenkie de Jong.

Real Madridi mësoi për situatën përmes vetë Casemiros. Duke pasur parasysh marrëdhëniet e mira të lojtarit me klubin, ai besonte se duhej të ishte transparent me situatën e tij.

Lajmi i plotë

5 muaj

Zyrtare: Liam Delap kalon te Stoke City

Stoke City ka nënshkruar me Liam Delap, djalin e Rory Delap, nga Manchester City në një huazim një sezonal.

Reklama

Liam Delap do të veshë fanellën me numër 11 te Stoke City.

5 muaj

Nico e do Marcelon

Sipas mediave franceze, Nice dëshiron të nënshkruajë me legjendën e Real Madrid, Marcelo.

Reklama

Marcelo është në dispozicion si transferim i lirë pas përfundimit të kontratës me Los Blancos.

5 muaj

Southampton është afër nënshkrimit të James Garner

Southampton është favorit për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, James Garner këtë verë.

Reklama

Thuhet se tre klube të tjera, Nottingham Forest, Tottenham Hotspur dhe Everton janë gjithashtu të prirur për të shtuar lojtarin në radhët e tyre, por ‘shenjtorët’ aktualisht janë duke udhëhequr garën.

5 muaj

Icardi dhe Wanda ndodhen në Stamboll, pritet kalimi te Galatasaray

Mauro Icardi do të largohet nga Paris Saint Germain pas tri viteve qëndrim në Parc de Princes.

Reklama

Sulmuesi argjentinas nuk është në planet e klubit francez që i kanë bërë me dije të gjejnë një skuadër të re.

Mediat e ndryshme në Turqi kanë bërë me dije se aktualisht Icardi ndodhet në Stamboll së bashku me bashkëshorten e tij Wanda Nara, e cila është edhe agjente e futbollistit në fjalë.

Është gjiganti turk Galtasaray që po bën çmos për të nënshkruar kontratë me ish-sulmuesin e Interit.

Lajmi i plotë

5 muaj

Man City nuk dëshiron të shesë Bernado Silvan

Sipas Sky Sports News, Man City nuk dëshiron të shesë Bernado Silvan dhe nuk pret që ndonjë klub të bëjë ofertë për të.

Reklama

Ylli portugez po lidhet me një transferim te Barcelona dhe Paris Saint-Germain.

5 muaj

Chelsea do të lejojë Pulisicin të bashkohet me Man Utd, por vetëm me një kusht

Chelsea do të lejojë Pulisicin të bashkohet me Man Utd, por vetëm me një kusht

Chelsea thuhet është i gatshëm të lejojë yllin amerikan, Christian Pulisic, të shkojë në huazim te Manchester Unitedi.

Reklama

Blutë pranojnë se në një vit të Kupës së Botës, Pulisic dëshiron futboll të rregullt të ekipit të parë.

Megjithatë, sipas mediumit Daily Mail, pronari Todd Boehly do të lejojë lëvizjen e Pulisic vetëm me një kusht.

Lajmi i plotë

5 muaj

Napoli afër të kompletojë edhe dy transferime të mëdha

Napoli thuhet se përfunduar marrëveshjet me Giacomo Raspadori për 35 milionë euro plus bonuse dhe Tanguy Ndombele si huazim me drejt blerje për 30 milionë euro.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, të dy lojtarët pritet t’i kryejnë sot (e enjte) testet mjekësore.

5 muaj

Zyrtare: Simeone, lojtar i ri i Napolit

Zyrtare: Simeone, lojtar i ri i Napolit

Napoli ka konfirmuar zyrtarisht se ka nënshkruar me sulmuesin Giovanni Simeone nga Hellas Verona.

Reklama

Klubi napolitan ka vazhduar me përforcime pas disa largimeve të mëdha si Lorenzo Insigne, Dries Mertens dhe Kalidou Koulibaly.

I fundit që do të zbarkoj në stadiumin “Diego Armando Maradona” është pikërisht një argjentinas.

Lajmi i plotë

5 muaj

Edhe Chelsea e dëshiron Casemiron

Chelsea thuhet se është e interesuar të transferojë mesfushorin brazilian Casemiro nga Real Madrid këtë verë.

Reklama

Përveç Bluve, edhe Manchester United është i prirur për të nënshkruar me mesfushorin  30-vjeçar.

Real Madridi do të mendonte ta linte lojtarin të largohej vetëm nëse marrin një ofertë diku rreth 60 milionë euro.

5 muaj

Barcelonës rivalizon Man Utd për Thomas Meunier

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona e ka bërë mbrojtësin belg, Thomas Meunier, objektivin e tyre të transferimit në këtë verë.

Reklama

Pas dështimit me Cesar Azpilicueta, i cili zgjati kontratën e tij me Chelsean, Xavi Hernandez thuhet se i ka kërkuar klubit të transferojë belgun Meunier.

5 muaj

Chelsea nuk dorëzohet për Aubameyang

Chelsea ka planifikuar të takohet me përfaqësuesit e Pierre-Emerick Aubameyang më vonë gjatë ditës së sotme (e enjte) për të diskutuar kushtet e mundshme personale.

Reklama

Blutë janë të bindur se Barcelona do të pranojë ofertën e tyre të fundit.

5 muaj

Man City refuzon ofertën e PSG-së për Bernardo Silva

Manchester City thuhet se ka refuzuar një ofertë zyrtare nga Paris Saint-Germain për portugezin Bernardo Silva.

Reklama

Sipas mediumit Le10Sport, oferta e kampionit të Ligue 1 peshtonte 80 milionë euro.

5 muaj

Fulham arrin marrëveshje me Kluivert

Fulham ka arritur një marrëveshje për kushtet personale për të nënshkruar me Justin Kluivert.

Reklama

Bisedimet po vazhdojnë me Romën për të arritur një marrëveshje të plotë për tarifën e transferimit.

5 muaj

United do ta shes Wan-Bissakan, ka dy opsione për krahun e djathtë të mbrojtjes

United do ta shes Wan-Bissakan, ka dy opsione për krahun e djathtë të mbrojtjes

Aaron Wan-Bissaka u transferua me shumë bujë te Manchester United tri vite më parë nga Crystal Palace.

Reklama

Gjiganti anglez kishte shpenzuar hiq më pak se 55 milionë euro për transferimin e anësorit anglez, por ai nuk ka arritur të lë gjurmë në Old Traford.

Mbrojtësi i djathtë e nisi mirë aventurën te Djajtë e Kuq, por pastaj pati rënie të madhe dhe këtë edicion ende nuk ka luajtur asnjë minutë nën urdhrat e Erik Ten Hag.

Daily Mail ka raportuar se United është gati ta pranojë ofertën e Crystal Palace prej 11 milionë eurove për shitjen e anglezit.

Lajmi i plotë

5 muaj

West Ham tërqihet nga gara për nënshkrimin me Emerson nga Chelsea

West Ham Unitedi thuhet se është tërhequr nga gara për të nënshkruar me mbrojtësin e krahut të Chelseat, Emerson Palmieri.

Reklama

Sipas Daily Mail, Chelsea thuhet se po kërkon 15 milionë funte për italianin të cilat ‘Hammers’ nuk duan t’i paguajnë.

5 muaj

Brighton dëshiron Gilmourin e Chelseat

Brighton & Hove Albion janë të interesuar të nënshkruajnë me Billy Gilmour, në një marrëveshje të përhershme.

Reklama

Sipas Daily Mail, mesfushori i Chelseat po shikohet si një zëvendësues i Moises Caicedo, i cili mund të bashkohet me Manchester United këtë verë.

5 muaj

Paris Saint-Germain përgatit ofertën për Bernardo Silvan

Paris Saint-Germain përgatit ofertën për Bernardo Silvan

Mesfushori i Manchester Cityt, Bernardo Silva është subjekt i interesimit të Paris Saint-Germain, të cilët kanë përgatitur ofertën për portugezin.

Reklama

Ylli portugez ka qenë i lidhur me një largim nga klubi anglez gjatë gjithë verës.

Ai ishte i etur për t’u bashkuar me Barcelonën, por gjigantët katalunas nuk kanë qenë në gjendje të largojnë Frenkie de Jong nga klubi.

Lajmi i plotë

5 muaj

Juventusi me kontakte të reja për Depay

Juventusi ka kontakte të reja të planifikuara për sot në mënyrë që të përfundojë marrëveshjen me Memphis Depay.

Reklama

Marrëveshja e plotë ende nuk është përfunduar, por negociatat janë në vazhdim, pasi Depayt do të largohej nga Barça si një transferim i lirë.

5 muaj

Man Utd synon pesë transferime të mëdha deri në fund të afatit kalimtar të verës

Man Utd synon pesë transferime të mëdha deri në fund të afatit kalimtar të verës

Klubi anglez, Manchester Unitedi thuhet se po përpiqet të nënshkruajë me pesë lojtarë të tjerë para përfundimit të afatit kalimtar aktual.

Reklama

Drejtuesit e klubit nga Old Trafford dhe trajneri Erik ten Hag janë të etur për të përforcuar skuadrën, sidomos pas nisjes së dobët të sezonit të Ligës Premier.

Djajtë e Kuq janë lidhur me shumë lojtarë tashmë në verë, por thuhet se tani kanë gjetur përfundimisht objektivat.

Lajmi i plotë

5 muaj

Casemiro po shqyrton ofertën e Man Utd

Casemiro thuhet se po shqyrton seriozisht ofertën e Manchester United.

Reklama

Oferta e kontratës është afër dyfishit të pagës së tij aktuale te Real Madridi dhe do të zgjasë deri në vitin 2027.

5 muaj

Emery e do Cavanin te Villarreali

Edinson Cavani mund të marrë një pagë prej 10 milionë euro në Villarreal.

Reklama

Unai Emery po insiston që nënshkrimi i tij të bëhet menjëherë.

5 muaj

Man Utd e do Begovicin

Manchester United po konsideron nënshkrimin e një portier numër 2.

Reklama

Boshnjaku i Evertonit, Asmir Begovic ka përfunduar në listën e dëshirave.

5 muaj

Aubameyang thyen heshtjen, i përgjigjet interesimit të Chelseat

Aubameyang thyen heshtjen, i përgjigjet interesimit të Chelseat

Pierre-Emerick Aubameyang ka dhënë një përgjigje të prerë pasi u pyet për interesimin e Chelseat për shërbimet e tij.

Reklama

Raportet në Spanjë pretendojnë se Barcelona duhet të shesë të paktën njërin mes Aubameyang dhe Memphis Depay për të ndihmuar në balancimin e financave të tyre të stuhishme.

Sulmuesi nga Gaboni ka qenë i lidhur me një rikthim në Ligën Premier, ku Blutë e Londrës u raportua se janë të interesuar.

Lajmi i plotë

5 muaj

Barcelona me ofertë për Foyth

Barcelona po planifikon të dërgojë një ofertë për mbrojtësin e Villarrealit, Juan Foyth.

Reklama

Sipas gazetarit Gerard Romero, Barcelona ka gati 30 milionë euro për argjentinasin.

5 muaj

Chelsea me ofertë zyrtare për Aubameyang

Chelsea ka bërë një ofertë zyrtare për sulmuesin e Barcelonës, Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Sipas gazetarit Gerard Romero, Chelsea ka ofruar 27 milionë euro.

5 muaj

Crystal Palace synon t’ia rrëmbej Nottingham Forestit mesfushorin Aouar

Sipas L’Equipe, Crystal Palace po përpiqet të ‘rrëmbejë’ lëvizjen e Nottingham Forest për Houssem Aouar.

Reklama

Forest aktualisht nuk po përmbush vlerësimin prej 15 milionë eurosh të Lyonit për lojtarin dhe një transferim është ende i mundur.

5 muaj

Zyrtare: Matheus Nunes, lojtar i ri i Wolves

Wolverhampton Wanderers kanë përfunduar nënshkrimin e Matheus Nunes nga Sporting Lisbona.

Reklama

Tarifa totale e transferimi 50 milionë euro, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare.

5 muaj

Man Utd po e tundon Casemiron

Manchester United thuhet se po i ofron Casemiros një pagë të madhe dhe një marrëveshje afatgjatë.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, ata po e tundojnë mesfushorin brazilian.

Për Real Madridin, Djajtë e Kuq mund të ofrojnë 80 milionë euro.

5 muaj

Dele Alli arrin marrëveshje personale me Besiktasin

Ka tashmë marrëveshje mes Dele Allit dhe Besiktasit për huazimin e tij me të drejt blerje.

Reklama

Anglezi pritet të arrijë në Turqi në orët në vazhdim.

5 muaj

Zyrtare: Alcacer te Sharjah FC

Paco Alcacer ka lënë Villarrealin dhe ka nënshkruar me klubin nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Sharjah FC.

Reklama

5 muaj

Manchester United ofertë për Antonyn

Manchester United i ka thënë agjentit të Antonyt të paraqesin ofertën te Ajaxi nesër.

Reklama

5 muaj

Atletico Madrid synon yllin Lautaron e Interit

Atletico Madrid është i interesuar për nënshkrimin e Lautaro Martinez këtë verë.

Reklama

Megjithatë, Tuttosport raporton se skuadra e Serisë A nuk ka interes të shesë sulmuesin argjentinas.

5 muaj

Barca mendon për Bellerin  

Sipas gazetës spanjolle Sport, Barcelona po shqyrton një lëvizje për Hector Bellerin.

Reklama

Skuadra katalanase është në treg për një mbrojtës të djathtë dhe sheh Thomas Meunier dhe Juan Foyth si opsione të mira.

5 muaj

Juve ka alternativë nëse Depay nuk vije

Juventus e ka paralajmëruar Memphis Depay se po i mbaron koha për të bërë një transferim në Serie A.

Reklama

Sipas Tuttosport, klubi po bën thirrje që ai të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për largimin nga Camp Nou.

Nëse nuk arrihet marrëveshje, ata do të bëjnë një lëvizje për të nënshkruar me Marko Arnautovic.

5 muaj

Zyrtare: Berardi vazhdon me Sassuolon

Domenico Berardi ka rinovuar deri në vitin 2027 me Sassuolon, skuadër e vetme në të cilën ka luajtur si profesionist.

Reklama

Berardi do të marrë 3 milionë euro në sezon me kontratën e re.

5 muaj

Roma dhe Zaniolo vendosin të qëndrojnë së bashku

Reklama

Sipas Gazzetta dello Sport, Roma dhe Nicolò Zaniolo kanë marrë vendimin të refuzojnë të gjitha ofertat këtë verë, përfshirë edhe të Tottenhamin, dhe të diskutojnë një kontratë të re nga shtatori.

23-vjeçari italian është nën kontratë deri në qershor të vitit 2024 dhe kishte pasur disa tensione brenda klubit për zgjatjen e mundshme.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Situata e Felix dhe Cunha me Manchester United

Gazxetar Fabrizio Romano shkruan se Atletico Madrid nuk e mendon shtijën e Joao Felix këtë verë.

Reklama

Sa i përket Matheus Cunha, klubi spanjoll i ka dërguar mesazh Manchester Unitedit që 50 milionë euro nuk mjaftojnë.

5 muaj

Sporting Lisbona po bën presion për të nënshkruar Cristiano Ronaldon

Gazetari Santi Aouna shkruan, se Sporting Lisbona po bën presion për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon.

Reklama

Ish klubi i portugezit garon në Ligën e Kampionëve sezonin që do të fillojë në shtator.

Situata është komplekse, por bisedimet po vazhdojnë.

5 muaj

Fofana gjithmonë e më afër Chelseat

Wesley Fofana e do me çdo kusht Chelsean. Ai ka marrëveshje personale me klubin londinez për 6+1 vit kontratë.

Reklama

Klubet duket se mund të arrijnë marrëveshje, shkruan gazetar Matt Law.

5 muaj

PSG futet në garë për Bernardo Silvan

PSG futet në garë për Bernardo Silvan e Manchester Cityt, duke i ndërhyrë Barcelonës që ka marrëveshje me lojtarin.

Reklama

Sipas Times Sport, PSG i ka ofruar Manchester City plot 81 milionë euro.

5 muaj

Tuchel dhe Chelsea në bisedime për vazhdimin e kontratës

Thomas Tuchel dhe Chelsea po flasin për vazhdimin e kontratës deri në 2024.

Reklama

5 muaj

Barcelona ka ende shumë raste për të zgjidhur në dy javët e ardhshme: Afrimet dhe largimet e mundshme

Reklama

Ata kanë qenë historia e afatit kalimtar të verës 2022, por Barcelona ka ende shumë për të bërë në dy javët e mbetura.

Klubi ende synon të ofrojë dy ose tre lojtarë të rinj në radhët e veta, gjë që do të çonte totalin e blerjeve të tyre gjatë verës në rreth tetë ose nëntë.

Në mënyrë që ato nënshkrime të arrijnë, departamenti i sportit do të duhet të bëjë disa largime.

Lajmi i plotë…

5 muaj

Galatasaray interesim për Hazardin

Reklama

Eden Hazardi kishte arritur në Real Madrid tre vite më parë pas një transferim prej 115 milionë eurosh.

Lëndimet dhe mbipesha e mbajtën larg formës së duhur dhe ekipit të parë dhe tani mund të largohet nga klubi që e solli nga Chelsea si një transferim të shtrenjtë. Galatasaray është i interesuar sipas mediave turke dhe spanjolle.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

E kryer, Ndombele te Napoli

Napoli është në procesin e shkëmbimit të dokumenteve me Tottenhamin për Tanguy Ndombele.

Reklama

Ai nesër do t’i kalojë testet mjekësore, si huazim me opsion blerjeje për 32.5 milionë euro.

5 muaj

Zyrtare: Issa Kabore kalonte te Marseille

Marseille ka siguruar shërbimet e Issa Kabore, i cili është zyrtarizuar ditën e sotme.

Reklama

Mbrojtësi i djathtë është huazuar nga Manchester City në “Velodrome”.

5 muaj

West Hami zyrtarizon transferimin e Kehrer nga PSG

“Me kënaqësi ju njoftojmë për transferimin e mbrojtësit gjerman, Thilo Kehrer”.

Reklama

“25-vjeçari me aftësi të shumta arrin nga kampioni francez, Paris Saint-Germain, me kontratë katërvjeçare me opsionin edhe për dy vite të tjera”, thuhet në njoftim.

5 muaj

Evertoni dhe Besiktasi kanë marrëveshje, pritet vendim i Dele Alli

Evertoni dhe Besiktasi e kanë arritur marrëveshjen për Dele Alli që ditën e djeshme (e martë).

Reklama

Gjërat tash janë në fushën e futbollistit, i cili duhet të vendosë për të ardhmen e tij.

5 muaj

Zyrtare: Tanguy Nianzou kalon te Sevilla

Tanguy Nianzou bashkohet me Sevilla në një marrëveshje të përhershme nga Bayern Munich.

Reklama

5 muaj

Tottenhami pritet të nënshkruajë me Ashley Philips

Tottenham Hotspur është pranë nënshkrimit me qendërmbrojtësin Ashley Philips nga Blackburn Rovers –njofton Daily Mail.

Reklama

5 muaj

Manchester United nuk do të nënshkruajë me Rabiotin e Juventusit

Reklama

Manchester United thuhet se ka vendosur të mos nënshkruajë me mesfushorin e Juventusit, Adrien Rabiot, pasi klubi anglez po fokusohet në objektiva të tjerë.

Djajtë e Kuq po punojnë me shpejtësi që të përmirësojnë skuadrën e tyre përpara mbylljes së afatit kalimtar të këtij muaji, dhe së fundmi ata kanë qenë në kontakt të ngushtë me mesfushorin francez dhe të deleguarit e tij, pasi e donin me çdo kusht.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Manchester United po mendon për portier, Sommerin dhe Meslier në listë

Manchester United janë të interesuar të afrojnë një portier, ku tre tashëm janë në listë.

Reklama

Yan Sommer i Borussia M’Gladbach është prioritet, por ka kontratë me klubin gjerman deri në vitin 2025.

Në anën tjetër edhe illan Meslier i Leeds pëlqehet shumë, por klubi i tij nuk dëshiron ta shes. Emri i tretë ende nuk është bërë i ditur nga mediat.

5 muaj

Casemiro po e mendon seriozisht ofertën e Manchester United

Reklama

Pasi interesimi i Manchester United për Casemiro u raportua të martën, mund të ndodh që lojtari të largohet nga Real Madridi, nëse ai dhe klubi janë të bindur se është vendimi më i mirë për të dyja palët.

Ka shumë para të përfshira në mes dhe tani është koha për të menduar mirë përpara se të merrni një vendim, diçka që Casemiro po bën ndërsa po shqyrton idenë.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Zyrtare: Halim Selmanaj, lojtar i ri i FC Prishtina 01

Zyrtare: Halim Selmanaj, lojtar i ri i FC Prishtina 01

Klubi kryeqytetas i futsallit, FC Prishtina 01 ka kryer një transferim të madh këtë verë, duke nënshkruar me lojtarin e njohur Halim Selmanaj.

Reklama

FC Prishtina 01 e ka marrë seriozisht sezonin e sivjetmë në futsallin e Kosovës, pasi synon ta fitojë titullin kampion për herë të parë në histori.

Pas ka nënshkruar me disa emra të njohur ditëve të fundit, sot (e mërkurë) kanë konfirmuar edhe transferimin më të madh të verës.

Lajmi i plotë

5 muaj

Tanguy Nianzou i bashkohet Sevillas

Testet mjekësore thuhet se kanë përfunduar dhe kontrata është nënshkruar.

Reklama

Tanguy Nianzou i bashkohet Sevillas në një marrëveshje të përhershme nga Bayern Munich.

Zyrtarizimi brenda orësh.

5 muaj

Newcastle me ofertë të re për Joao Pedro

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Newcastle Unitedi është gati të bëjë një ofertë të re për Joao Pedro.

Reklama

Watfordi refuzoi ofertën e tyre të parë prej 20 milionë funte plus tre milionë tjera bonuse.

5 muaj

Man Utd dhe Barcelona në bisedime të avancuara për Dest

Manchester United dhe Barcelona janë në bisedime të avancuara për Sergino Dest.

Reklama

Sipas gazetës Sport, transferimi i amerikanit mund të mbyllet për 20 milionë euro.

5 muaj

Juventusi përshpejton për transferimin e Depay pas lëndimit të Di Marias

Juventusi përshpejton për transferimin e Depay pas lëndimit të Di Marias

Juventusi thuhet se po shtyn të finalizojë një marrëveshje për Memphis Depay pas lëndimit zhgënjyes të Angel Di Maria në ndeshjen e javës së parë të Serie A.

Reklama

34-vjeçari argjentinas me sa duket do të jetë jashtë fushës për rreth 20-25 ditë për shkak të një dëmtimi në aduktor, duke e shtuar krizën e lëndimeve te Zonja e Vjetër.

Me figura të tjera kyçe si Paul Pogba dhe Federico Chiesa të lënduar tashmë, Juventusi ka filluar të shqetësohet për numrin e kufizuar të opsioneve në dispozicion të Massimiliano Allegrit.

Lajmi i plotë

5 muaj

Boulaye Dia huazohet te Salernitana

Boulaye Dia largohet nga Villarreali dhe bashkohet me skuadrën italiane, Salernitana, në huazim me të drejt blerje.

Reklama

Tarifa e huzimin është 1 milion euro ndërsa opsion i mundshëm i blerjes 12 milionë euro.

5 muaj

Wolves transferon Matheus Nunes

Wolves kanë përfunduar marrëveshjen me Matheus Nunes dhe kontratat janë nënshkruar tani me Sporting Lisbonën.

Reklama

Transferimi për 45 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse, tarifë rekord klubi.

Testet mjekësore do të përfundojnë në orët e ardhshme, ndërsa Matheus do të nënshkruajë sot kontratën e vlefshme deri në qershor 2027.

5 muaj

Man Utd interesohet për Joao Felix

Manchester United është i interesuar për nënshkrimin e portugezit Joao Felix.

Reklama

Megjithatë, sipas gazetës Marca, Atletico Madridi nuk është i gatshëm të shesë yllin e tyre.

5 muaj

Zyrtare: Brighton nënshkruar me Estupinian

Brighton ka njoftuar nënshkrimin e mbrojtësit të majtë të Villarrealit, Pervis Estupinan.

Reklama

“Jemi të lumtur të njoftojmë nënshkrimin e mbrojtësit Pervis Estupinan nga skuadra e La Ligas, Villarreal!”, thuhet në njoftim.

Transferimi thuhet se ka kushtuar 18 milionë euro, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare.

5 muaj

Man Utd dhe Galatasaray kontaktojnë PSG-në për Icardin

Mauro Icardi pritet të largohet këtë verë nga Paris Saint-Germain.

Reklama

Sipas Sky Italia, Manchester United dhe Galatasaray kanë kontaktuar PSG-në për nënshkrimin e Icardit.

5 muaj

Chelsea planifikon takimin me Aubameyangun

Chelsea planifikon takimin me Aubameyangun

Paaftësia e Barcelonës për të mbledhur fonde nga shitja e lojtarëve mund të çojë në ndarjen e tyre me disa asete që ata kishin planifikuar t’i mbanin. Njëri nga ta duket të jetë sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Sulmuesi nga Gaboni mbërriti në Barcelonë në muajin shkurt dhe shpërtheu në skenë, duke shënuar 13 gola në La Liga në gjysmën e dytë të sezonit.

Kjo i ndihmoi Blaugranët të arrinin vendin e dytë dhe shtuan një golashënues natyral në ekipin e tyre.

Megjithatë, Barcelona ende ndoqi Robert Lewandowskin si objektivin kryesor këtë verë. Ardhja e tij, ka të ngjarë të zbresë Aubameyangin në bankinë më shpesh sesa mendohej.

Lajmi i plotë

5 muaj

Agjenti Mendes e ofron Asension te Liverpooli

Agjenti Mendes e ofron Asension te Liverpooli

Agjenti Jorge Mendes thuhet se i ka ofruar Liverpoolit shërbimet e sulmuesit anësor të Real Madridit, Marco Asensio.

Reklama

Asensio thuhet se është i hapur për një lëvizje këtë verë, pasi ai po kërkon më shumë kohë të lojës përpara Kupës së Botës “Katar 2022”.

Reprezentuesi spanjoll është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe trajneri i Realit, Carlo Ancelotti është i përgatitur ta shohë atë të shitur këtë muaj.

Lajmi i plotë

5 muaj

Casemiro nuk është në shitje

Casemiro nuk është në shitje dhe Manchester Unitedi nuk ka paraqitur asnjë ofertë për të.

Reklama

Unitedi do të duhet të dërgojë një ofertë “e pamundur për t’u refuzuar” nëse ata duan Casemiron.

5 muaj

Casadei udhëton sot në Londër për të kompletuar transferimin te Chelsea

Cesare Casadei do të fluturojë për në Londër mbrëmjen e sotme (e mërkurë), pasi pjesa kryesore e testeve mjekësore është rezervuar.

Reklama

Marrëveshja e përfunduar me Interin për 15 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse.

Chelsea pritet ta zbulojë së shpejti Casadein si nënshkrim të ri.

5 muaj

West Hami i afrohet mbrojtësit të padëshiruar të Lazios

West Hami është duke e shqyrtuar mundësinë e transferimit të mbrojtësit të Laziso, Francesco Acerbi – njofton La Lazio Siamo Noi.

Reklama

34-vjeçari është vënë në listën e transferimeve, pas një viti shumë të vështirë në kryeqytetin italian, ku nuk arriti të përshtatej në sistemin e lojës së Maurizio Sarrit.

5 muaj

Milani e ka gati ofertën për mbrojtësin e Frankfurtit

Mediat në Gjermani njoftojnë se Milani do të bëjë ofertë për mbrojtësin e Eintracht Frankfurtit, Evan Ndicka.

Reklama

Rossonerët janë në kërkim të përforcimit të fazës defensive, ndërsa tash e disa javë po e monitorojnë francezin 22 vjeçar.

5 muaj

Kehrer drejt Londrës për të nënshkruar me West Hamin

Mbrojtësi i PSG-së, Thilo Kehrer, do të arrijë në Londër të martën para transferimit te West Hami për 15 milionë funte (18 milionë euro).

Reklama

5 muaj

Nianzou në Sevilla për nënshkrimin e kontratës

Tanguy Nianzou ka arritur në Sevilla për nënshkrimin e kontratës pesëvjeçare pas arritjes së marrëveshjes me Bayern Munichun.

Reklama

5 muaj

Kërkesat shumë të larta nga Rabiot, Unitedi po insiston në transferimin e Casemiros

Lëvizja e propozuar e Adrien Rabiot te Manchester United është në dyshime të mëdha, raporton Goal.com, pasi klubi e kthen fokusin e tij drejt një transferimi të bujshëm për yllin e Real Madridit, Casemiro.

Reklama

Djajtë e Kuq i konsiderojnë kërkesat e agjentit të Rabiot, nënës së tij Veronique, si shumë të larta pasi palët kanë vazhduar të përpiqen të zgjidhin komplikimet në kushtet personale.

5 muaj

Barcelona takohet me agjentin e Juan Foyth

Agjenti i mbrojtësit të Villarrealit, Juan Foyth, Claudio Curti, është parë në zyrën e drejtorit sportiv të Barcelonës, Mateu Alemany të martën, raporton Sport.

Reklama

Katalanasit kanë shpenzuar shumë këtë verë, por ende po kërkojnë të përforcojnë të dy pozicionet e mbrojtjes para mbylljes së afatit kalimtar.

5 muaj

Nuk ka avancim në bisedimet për rinovimin e kontratës së Bennacer

Milani po përpiqet ta mbajë më gjatë mesfushorin Ismael Bennacer me një kontratë të re, mirëpo takimet e fundit me agjentin e tij nuk kanë paraqitur progres.

Reklama

Sipas Calciomercato.com, Rossonerët i kanë ofruar tre milionë euro në sezon, por algjeriani kërkon më shumë se dyfishi i pagës së tanishme (e cila është 1.7 milion euro).

5 muaj

PSG nuk heq dorë nga Skriniar

Le Parisien njofton se Paris Saint-Germaini është akoma në bisedime me Interin në përpjekje që të arrijë marrëveshje për Milan Skriniar.

Reklama

Megjithatë, klubi nga Ligue 1 nuk e ka në plan ta rritë ofertën, ndërkohë që Nerazzurrët kërkojnë rreth 80 milionë euro për të.

5 muaj

Renato Sanches kishte arritur marrëveshje me Milanin para ndërhyrjes së PSG-së

L’Equipe njofton se Renato Sanches kishte arritur marrëveshje për kushtet personale me Milanin para se Paris Saint-Germaini ta dyfishonte ofertë.

Reklama

24-vjeçari e kishte pranuar ofertën e Rossonerëve prej tre milionë eurosh në vit, por Lille kërkonte 15 milionë euro, derisa klubi italian ofronte tre milionë më pak.

PSG ndërhyri duke i ofruar lojtarit dyfishin (gjashtë milionë euro në sezon) dhe me Lille arritën marrëveshje për 13 milionë euro plus dy milionë euro në formë shtesash.

5 muaj

Zyrtare: Ballkani transferon Dejan Zarubica

Ballkani ka konfirmuar transferimin e Dejan Zarubica, i cili së fundmi ishte pjesë e Laçit.

Reklama

Sulmuesi anësor ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2024.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Mourinho dëshiron ta mbajë El Shaarawyn te Roma

Jose Mourinho dëshiron që Roma ta mbajë Stephan El Shaarawy, përkundër interesimit nga Atalanta dhe Monza.

Reklama

29-vjeçari ka kontratë deri në verën e ardhshme, mirëpo sipas Il Messaggero, Mourinho beson te cilësitë e anësorit dhe dëshiron ta mbajë.

5 muaj

Chelsea pranë transferimit të Casadei nga Interi

Chelsea është në prag të transferimit të Cesare Casadei, ndërsa raportohet se Interi e ka pranuar ofertën e Bluve pas arritjes së marrëveshjes gjashtëvjeçare ndërmjet lojtarit dhe klubit anglez.

Reklama

Çmimi i transferimit është 15 milionë euro plus pesë milionë euro në formë bonusesh.

5 muaj

Casemiro nuk është në shitje

Casemiro nuk është në shitje, ndërsa Manchester Unitedi nuk ka bërë ofertë për të – thonë burimet nga Real Madridi.

Reklama

Djajtë e Kuq duhet të bëjnë një ofertë “që nuk mund të refuzohet” për t’i bindur Los Blancos që ta lejojnë largimin e brazilianit.

5 muaj

Hudson-Odoi mund të largohet nga Chelsea vetëm si huazim

Callum Hudson-Odoi do të lejohet të largohet nga Chelsea, por vetëm si huazim dhe jo si transfer i përhershëm – njofton Evening Standard.

Reklama

Bashkëpronari i klubit, Todd Boehly, i ka kërkuar personalisht që të mos largohet përgjithmonë drejt klubeve, si Newcastle United, Borussia Dortmund, Leicester City e Southampton, të cilët i kërkojnë shërbimet e tij.

5 muaj

Casadei drejt Chelseat

Chelsea është shumë afër të nënshkruajë me Cesare Casadei, pasi oferta i është dërguar tashmë Interit.

Reklama

15 milionë euro dhe 5 milionë euro tjera bonuse është oferta e dërguar.

5 muaj

Casemiro në listën e Manchester United

Marca shkruan se Manchester United po tenton të nënshkruajë me Casemiron e Real Madrid.

Reklama

Përfaqësuesit e United janë tashmë në Madrid për të negociuar një marrëveshje pasi kanë frikë se do të refuzohen nga mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong.

5 muaj

Ronaldo ende me mendje te largimi

Situata e Cristiano Ronaldos nuk ka ndryshuar dhe  Jorge Mendes po vazhdon punën që të gjejë një zgjidhje.

Reklama

Ata po kërkojnë një lëvizje në momentet e fundit sikurse vitin e shkuar. Në anën tjetër duket se edhe Manchester United është e gatshme të dëgjojë oferta.

5 muaj

West Ham afër Kehrer

West Ham është afër që ta mbyll marrëveshjen për Tilo Kehrerin e PSG-së.

Reklama

5 muaj

Chelsea rrit ofertën për Gordon

Chelsea e ka rritur ofertën e tyre në 45 milionë funte për Anthony Gordon të Evertonit pasi ata refuzuan ofertën e parë prej 40 milionë funtesh.

Reklama

Everton lojtarin që e vlerëson me 50 milionë funte dhe tashmë ka refuzuar ofertat nga Tottenham dhe Newcastle United.

5 muaj

Man United po shqyrton një lëvizje për Moussa Dembele

Manchester Evening News shkruan se Manchester United po mendon mundësinë për të nënshkruar me sulmuesin e Lyon, Moussa Dembele në afatin kalimtar të verës.

Reklama

Dembele ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij dhe ka mbetur në bankë këtë sezon pasi rikthimit ish-sulmuesit të Arsenalit, Alexandre Lacazette.

5 muaj

Zyrtare: Jamie Bynoe zgjat kontratën me Dortmundin deri në vitin 2025

Sulmuesi i talentuar, Jamie Bynoe, ka vazhduar kontratën me Borussia Dortmundin deri në vitin 2025.

Reklama

Ai është vetë 18 vjeçar dhe shihet si prej lojtarëve më të talentuar në Bundesliga.

5 muaj

Zyrtare: Sergio Gomez nënshkruan me Manchester Cityn

Reklama

Manchester City ka njoftuar marrëveshjen me Anderlechtin për Sergio Gomez, i cili ka nënshkruar për katër vite.

21-vjeçari spanjoll bashkohet nga Anderlecht, me mbrojtësin e majtë që ka bërë 49 paraqitje për klubin belg gjatë sezonit 2021-2022.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Newcastle i do me çdo kusht Brojën dhe Gallagherin

Reklama

Newcastle United do me çdo kusht të nënshkruajë me yjet e rinj të Chelseat, Conor Gallagher dhe Armando Broja.

‘Laraskat’ duna me do kusht të përforcojnë opsionet e tyre sulmuese për menaxherin Eddie Howe.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Everton kërkon 50 milionë funte për Gordon

Everton ka vendosur një çmim të lartë prej 50 milionë funte për objektivin e Chelseat, Anthony Gordon.

Reklama

Everton kanë refuzuar një ofertë fillestare prej 40 milionë funtesh teksa po përpiqen të mbajnë nën kontroll 21-vjeçarin.

5 muaj

West Ham dëshiron të nënshkruajë me Emersonin e Chelseat

West Ham United është në bisedime me Chelsean për Emersonin për të cilin kërkohen 15 milionë euro.

Reklama

5 muaj

Lëvizja e Oscarit te Flamengo dështon

Mesfushori Oscar ka shkruar në rrjetet sociale, duke konfirmuar se ai nuk do t’i bashkohet Flamengos pavarësisht interesave nga skuadra braziliane.

Reklama

5 muaj

Ndombele te Napoli

Napoli do ta afrojë Tanguy Ndombelen, ndërsa për huazimin e tij do të paguajë 1 milion euro te Tottenham.

Reklama

Ata do të kenë opsionin e blerjes për 30 milionë euro.  Ndombele do ta zëvendësojë Fabian Ruizin që prite të kalojë te PSG.

5 muaj

Paredes ka marrëveshje me Juventusin

Leandro Paredes dhe Juventus kanë një marrëveshje mes tyre dhe afrimi i argjentinasit është prioritet për klubin italian.

Reklama

Juventus dhe PSG po punojnë për arritjen  e marrëveshjes, si huazim me mundësi blerje. Duhet të lartohet edhe Adrien Rabiot.

5 muaj

Barcelona nuk ka gjasa të marrë Silva për çmimin e kërkuar

Dëshira e Barcelonës për Bernardo Silvan mund të ndodh që të dështojë, shkruan gazeta spanjolle Mundo Deportivo.

Reklama

Manchester City nuk është i gatshëm të ulë kërkesën e tyre prej 100 milionë eurosh për portugezin, që është një pengesë e madhe për skuadrën katalanase.

5 muaj

Unitedi pranë transferimit të Matheus Cunha

Manchester Unitedi është pranë kompletimit të marrëveshjes me Matheus Cunha – njofton talkSPORT.

Reklama

Djajtë e Kuq do të paguajnë rreth 50 milionë euro për transferimin e brazilianit, i cili aktualisht luan te Atletico Madridi, ndërsa në të kaluarën ka luajtur për Hertha Berlin dhe RB Leipzig.

5 muaj

Chelsea dëshiron ta shesë Emersonin, refuzon ta huazojë

West Hami dëshiron ta huazojë Emerson Palmierin nga Chelsea, mirëpo Blutë duan ta shesin italianin.

Reklama

Për huazimin e tij kishte shprehur interesim edhe Nice në korrik, por ishte refuzuar dhe nuk ka pasur më bisedime.

5 muaj

Evertoni ka vendosur të mos e shesë Antony Gordonin

Evertoni është i vendosur që të mos e lejojë largimin e Antony Gordon këtë verë, përkundër interesimit të madh të Chelseat.

Reklama

Siç raporton Independent, Toffees tashmë e kanë refuzuar një ofertë dhe duan ta mbajnë lojtarin në Goodison Park.

5 muaj

Chelsea do ta bëjë ofertën e tretë për Cesare Casadei

Së shpejti pritet që Chelsea ta bëjë ofertën e radhës për talentin e Interit, Cesare Casadei.

Reklama

Blutë duan ta mbyllin marrëveshjen gjatë kësaj jave, por Nerazzurrët kërkojnë më shumë se 15 milionë euro, pasi tashmë i kanë refuzuar dy oferta.

5 muaj

Watford refuzon ofertën e Newcaste për Joao Pedro

Watfordi e ka refuzuar ofertën e Newcastle Unitedit për Joao Pedro – bën të ditur 90min.

Reklama

Oferta thuhet të ketë qenë 20 milionë funte (24 milionë euro), mirëpo Hornets kanë thënë se braziliani nuk është në shitje këtë verë.

5 muaj

Fofana i frustruar me çmimin e lartë të Leicesterit

Wesley Fofana është i frustruar me qëndrimin e Leicester Cityt në lidhje me transferimin e tij te Chelsea.

Reklama

Ai mendon se klubi po ia pamundëson transferimin në Satmford Bridge me kërkesën për ta bërë mbrojtësin më të shtrenjtë në histori.

5 muaj

Mësohet çmimi që kërkon Barca për Aubameyang

Barcelona ka kërkuar rreth 30 milionë euro për Pierre-Emerick Aubameyang gjatë fundjavës, mirëpo Chelsea shpresonte ta blejë me një vlerë shumë më të ulët.

Reklama

Sidoqoftë, eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, thotë se bisedimet vazhdojnë dhe se Marcos Alonso është pjesë e negociatave.

5 muaj

Unitedi dëshiron ta shesë Eric Baillyn

Manchester Unitedi planifikon ta largojë Eric Baillyn në një transferim të përhershëm – njofton The Athletic.

Reklama

West Ham, Marseille dhe Monaco janë klubet e interesuara për shërbimet e mbrojtësit.

5 muaj

Ronaldo mbetet në planet e Simeones

Atletico Madridi është klubi i vetëm që akoma interesohet për shërbimet e Cristiano Ronaldos.

Reklama

Trajneri Diego Simeone është në kërkim të një sulmuesi me përvojë dhe dëshiron ta shfrytëzojë superyllin portugez ashtu siç bëri me Luis Suarezin.

5 muaj

Newcastle kërkon Gallagherin dhe Brojën

Newcastle United dëshiron shërbimet e mesfushorit të Chelseat, Conor Gallagher, mirëpo Blutë nuk duan të realizojnë marrëveshje pa e sjellë një mesfushor tjetër.

Reklama

Njëherësh, Newcastle i do edhe shërbimet e Armando Brojës, por situata është e njëjtë.

5 muaj

Chelsea vazhdon t’i kërkojë Dumfries dhe Casadei

Chelsea është duke i vazhduar bisedimet me Interin për mesfushorin e ri, Cesare Casadei dhe mbrojtësin e krahut, Denzel Dumfries.

Reklama

Klubi anglez i ka bërë disa oferta për talentin 19 vjeçar, i cili kërkohet edhe nga Nice dhe Sassuolo, mirëpo deri më tani Nerazzurrët nuk e lejojnë largimin e tij pa përfshirë së paku klauzolën e riblerjes në kontratë.

Interi kërkon 50 milionë euro për mbrojtësin 26 vjeçar dhe mund ta lejojë largimin e tij për një shumë të përafërt me kërkesën.

5 muaj

Barcelona kërkon 30 milionë euro për Aubameyangun

Barcelona është e gatshme që ta shesë Pierre-Emerick Aubameyangun në këtë afat kalimtar.

Reklama

Bluagranasit janë në dijeni se Chelsea i dëshiron shërbimet e gabonezit, andaj sipas Fabrizio Romanos, ata i duan 30 milionë euro për kartonin e tij.

5 muaj

Unitedi po insiston në transferimin e Vardyt

Erik ten Hag vazhdon të kërkojë një sulmues nga merkato. Pista Marko Aranautovic është anuluar dhe Manchester United po tenton të sigurojë shërbimet e Jamie Vardyt sipas raportimit të The Athletic.

Reklama

35-vjeçari ka edhe një vit kontratë me Leicester City, klub ku bën pjesë prej vitit 2012. Arritja e akordit nuk do të jetë shumë e thjeshtë, por trajneri po insiston për shërbimet e legjendës së “Dhelprave”.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Juventusi i frikësohet një tjetër “situate të Ramseyt” me Arthur

Juventusi raportohet se është i shqetësuar me situatën e  Arthur Melos, dhe mund të jetë e njëjtë si ajo me Aaron Ramseyn.

Reklama

Mesfushori 26-vjeçar nuk po përfshihet në skuadrën e Bianconerëve, e dukshme kohët e fundit pasi Manuel Locatelli mori zyrtarisht fanellën e tij me numrin 5. Braziliani dukej i vendosur për një lëvizje te Valencia e Gennaro Gattusos këtë verë, por gjërat papritmas kanë pushuar së lëvizuri.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Nottingham në bisedime për të nënshkruar me Bakayokon

Nottingham Forest ka rihapur negociatat me Milanin në lidhje me të huazuarin e Chelseat, Tiemoue Bakayoko, sipas Calciomercato.

Reklama

27-vjeçari është aktualisht në një huazim dy-vjeçar në Itali me një opsion të kushtëzuar për ta blerë. Milani heziton ta mbajë mesfushorin dhe mund ta largojë atë mes interesimit nga klubi i Ligës Premier.

5 muaj

Diallo kërkohet me ngulm nga Milani

Milani ka kohë që i kushton vëmendje Abdou Diallo dhe tani thuhet se po përgatitet të hapë një raund të ri bisedimesh me Paris Saint-Germain në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje.

Reklama

Kuqezinjtë janë ende në kërkim të shtimit të një mbrojtësi të ri në skuadrën e Stefano Piolit përpara fundit të afatit kalimtar të këtij muaji dhe qendërmbrojtësi 26-vjeçar senegalez duket se është në krye të listës së tyre.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Zyrtare: Collado huazohet te Elche

Barcelona ka konfirmuar se Alex Collado është huazuar te Elche deri në fund të këtij edicioni.

Reklama

Lojtari nuk ka hapësirë në ekipin e parë, andaj është dërguar në huazim për më shumë minuta.

5 muaj

Mes interesimit të madh të Barcelonës, City ia cakton çmimin Bernardo Silvas

Barcelona është e bindur se do të mund të transferojë Bernardo Silvan nga Manchester City në këtë afat kalimtar.

Reklama

Gjiganti katalanas ka kohë që është i interesuar në portugezin, por ende nuk ka bërë ofertë zyrtare.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

United në bisedime për të nënshkruar me De Tomas të Espanyol

Manchester United është në bisedime për të nënshkruar me sulmuesin e Espanyol, Raul de Tomas – sipas COPE.

Reklama

“Djajtë e Kuq” janë duke punuar për një marrëveshje për 27-vjeçarin teksa kërkojnë një zëvendësues për Cristiano Ronaldon, i cili po kërkon një largim nga Old Trafford.

Nëse negociatat përparojnë shpejt, United do të paguajë rreth 30 milionë euro për De Tomas, i cili shënoi 17 gola në La Liga për Espanyol sezonin e kaluar.

5 muaj

Roma interesohet për Asension

Roma është e interesuar për nënshkrimin e Marco Asensio nga Real Madrid, sipas CalcioMercatoWeb.

Reklama

Nëse Tottenham ose Chelsea transferojnë Nicolo Zaniolon nga Roma, ata do të bëjnë ofertë për Asension, i cili nuk është titullar i rregullt në kryeqytetin spanjoll.

5 muaj

U raportuar se Unitedi dëshiron t’i shkëpusë kontratën Ronaldos – Fabrizio Romano ndriçon situatën në “Old Trafford”

Manchester United ende nuk e ka ndërmend t’i ndajë rrugët me Cristiano Ronaldon.

Reklama

Çuditërisht, spekulimet për ylli portugez vazhdojnë, me disa raportime tani për ndërprerjen e kontratës së tij nga Djajtë e Kuq.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Tottenham ka paraqitur një ofertë të re për Zaniolon

Tottenham po përgatit një ofertë të re për Nicolo Zaniolon e Romës, sipas CalcioMercatoWeb.

Reklama

Skuadra italiane mbetet e palëkundur në kërkesat e tyre prej 50 milionë eurosh, por Spurs pritet që t’i afrohen asaj shume. Ndërkohë, edhe Chelsea mbetet e interesuar për lojtarin.

5 muaj

Leeds në ‘pole-position’ për të nënshkruar me Wilfried Gnonto

Leeds United po udhëheq garën për të nënshkruar me Wilfried Gnonto sipas Gianluca Di Marzios.

Reklama

Zurich dhe Leeds po punojnë për marrëveshjen që mund të jetë deri në pesë milionë euro.

5 muaj

Hudson-Odoi mund të largohet nga Chelsea

Callum Hudson-Odoi mund të largohet nga Chelsea. Thomas Tuchel përmendi se nëse çmimi është i duhuri dhe lojtari është i gatshëm të largohet, ai nuk do të bllokojë largimin.

Reklama

“Në përgjithësi, askush nuk është në shitje dhe të gjithë janë në shitje. Varet se çfarë dëshiron lojtari, sa fort e duan lojtarin, çfarë mendojmë ne, kush është i gatshëm të paguajë një shumë të caktuar parash”.

“Por, për Callum, është e njëjta gjë. Ai konkurron. Ai kishte një lëndim afatgjatë dhe probleme afatgjata për të kapërcyer nga të cilat vuajti. Ai ka ende një rrugë për të bërë për të përmbushur potencialin e tij, sepse potenciali është i madh”, deklaroi ai.

Për të janë të interesuar Newcastle United dhe Borussia Dortmund.

5 muaj

Me gjithë interesimin e Unitedit, Antony është i fokusuar te Ajaxi

“A do të më thërrasë Ten Hag? Nuk e kam idenë… Ai duhet të diskutojë me agjentët e mi. Unë jam i faksuar këtu. Ajo që do të vijë, do të vijë, do të shohim”.

Reklama

“Ndihem mirë te Ajaxi. Jap gjithçka për këtë klub, çdo minutë… pra, e dua këtë qytet dhe këtë klub”, ka deklaruar Antony për NOS.

5 muaj

Evertoni pas një sulmuesi të ri

Evertoni po e shqyrton mundësinë e transferimit të sulmuesit të Villarrealit, Nicolas Jackson – njofton Football Insider.

Reklama

Beoshet se 21-vjeçari ka një klauzolë aktive këtë verë për prishjen e kontratës në vlerë prej 27 milionë funte (32 milionë euro).

5 muaj

Van der Berg pritet të huazohet

Liverpooli është duke pritur oferta për huazimin e mesfushorit 20 vjeçar, Sepp van der Berg – njofton Daily Mail.

Reklama

Burnley, Blackburni dhe Watfordi janë në mesin e skuadrave nga Championshipi të interesuara për holandezin.

5 muaj

Chelsea ka bërë ofertë për Anthony Gordon

Chelsea ka shprehur interesim për futbollistin e Evertonit, Anthony Gordon dhe sot (e diel) ka bërë ofertë në vlerë prej 40 milionë funtesh (47 milionë euro).

Reklama

Sipas njoftimeve, oferta është refuzuar.

5 muaj

Unitedi bën kërkesë për Icardin

Manchester Unitedi ka bërë kërkesë përmes ndërmjetësuesve në lidhje me disponueshmërinë e Mauro Icardi.

Reklama

Sulmuesi 29 vjeçar nuk bën pjesë në planet e Paris Saint-Germainit dhe është i interesuar të gjejë një klub.

5 muaj

Lo Celso i bashkohet Villarrealit

Giovani Lo Celso i është bashkuar Villarrealit në formë huazimi deri në qershor 2023.

Reklama

Marrëveshja ishte kompletuar para disa ditësh me Tottenhamin dhe tash është zyrtarizuar. Nuk ka opsion blerjeje në kontratë.

5 muaj

Raul de Tomas në radarin e Unitedit

Mediat në Spanjë sugjerojnë se sulmuesi i Espanyolit, Raul de Tomas, ka tërhequr interesimin e Manchester Unitedit për përforcimin e skuadrës para mbylljes së afatit kalimtar veror.

Reklama

5 muaj

Konfirmohet plani i Tottenhamit për Destiny Udogie

Destiny Udogie do të jetë sonte (e diel) në Londër, në mënyrë që në ditët në vijim t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Tottenham Hotspur.

Reklama

Ai do të nënshkruaje kontratë pesëvjeçare, mirëpo do t’i bashkohet klubit nga vera e vitit 2023.

5 muaj

Fabian Ruiz nuk ftohet në ndeshjen e parë të Napolit, zyrtarizimi te PSG çështje kohe

Fabrizio Romano njofton se Fabian Ruiz nuk është ftuar në ndeshjen hapëse të sezonit ndërmjet Napolit dhe Hellas Veronas.

Reklama

Sipas ekspertit të transferimeve, bisedimet me Paris Saint-Germainin janë shumë të avancuara dhe është çështje kohe kur do të ndodhë transferimi.

5 muaj

Unitedi kërcënon Ronaldon me shkëputje të kontratës

Manchester United tani mund të shqyrtojë shkëputjen e kontratës së Cristiano Ronaldos, i cili ka një vit të mbetur në Old Trafford nëse nuk shohin një ndryshim në qëndrim, pretendon një raportim i ri.

Reklama

Një paraqitje dhe rezultat i tmerrshëm kundër Brentfordit, rezultoi që portugezi të dilte nga fusha pas përfundimit të ndeshjes, duke injoruar tifozët e Unitedit dhe trajnerin Erik Ten Hag.

Gazetari i Sky Sports, Kaveh Solhekol, raporton: “Duket se situata me Ronaldon po shkon drejt një limiti. Ose ai do të duhet të ndryshojë qëndrimin e tij ose Manchester United do të duhet të ndërpresë kontratën e tij. Nuk mund të vazhdohet kështu. Askush në dhomën e zhveshjes nuk po e sfidon atë për shkak të statusit të tij”.

5 muaj

Chelsea shënjestron yllin e Evertonit, Anthony Gordon

Si pjesë e planeve të investimit në të ardhmen, pronarët e rinj të Chelseat janë të interesuar për sulmuesin 21 vjeçar të Evertonit, Anthony Gordon – njofton The Times.

Reklama

5 muaj

Nottingham e do transferimin e Sow

Sipas Sport1, Nottingham Forest është i etur për nënshkrimin e Djibril Sow nga Eintracht Frankfurt.

Reklama

Klubi anglez është i gatshëm të shpenzojë rreth 20 milionë euro për mesfushorin qendror.

5 muaj

Man Utd pas Caicedos

Sipas Mirror, Manchester United është duke peshuar lëvizjen për të nënshkruar me mesfushorin e Brighton, Moises Caicedo.

Reklama

5 muaj

Kabore pritet t’i bashkohet Marseillet

Mbrojtësi i djathtë i Manchester Cityt, Issa Kabore, do t’i bashkohet Olympique Marseille.

Reklama

Transferimi i tij do të jetë në formë huazimi me opsion blerjeje për rreth 20 milionë euro.

5 muaj

Depay afër transferimit te Juventusi

Memphis Depay është në prag të transferimit si lojtar i lirë te Juventusi.

Reklama

Barcelona është e gatshme t’ia shkëpus kontratën dhe të zvogëlojë shpenzimet nga paga e tij.

5 muaj

Aouar afër transferimin te Nottingham

Houssem Aouar është afër bashkimit me Nottingham Forest.

Reklama

Transferimi pritet t’i kushtojë 15 milionë euro klubit anglez.

5 muaj

Barcelona refuzon ofertën e Chelseat për Aubameyang

Chelsea ka ofruar 14 milionë euro për Pierre-Emerick Aubameyang, por Barcelona e refuzoi atë.

Reklama

Klubi katalunas thuhet se dëshiron të paktën 20 milionë euro për sulmuesin e tyre.

5 muaj

Xavi i etur për përforcime të mëtejshme te Barcelona

Xavi i etur për përforcime të mëtejshme te Barcelona

Barcelona barazoi 0-0 me Rayo Vallecanon në ndeshjen e tyre të parë në ligë për sezonin e ri 2022/23 në La Liga, në një paraqitje që ishte larg fillimit shpërthyes që shumëkush e prisnin.

Reklama

Ndonëse do të ishte e nxituar të nxirreshin konkluzione nga ndeshja e parë e sezonit, një gjë e la të qartë mendjen e Xavi Hernandez – Barcelona ka nevojë për një tjetër mbrojtës të djathtë.

Lajmi i plotë

5 muaj

Bernardo Silva do t’i bashkohet Barcelonës

Mesfushori me tipare sulmuesi Manchester Cityt, Bernardo Silva pritet t’i bashkohet Barcelonës këtë verë.

Reklama

Sipas mediave, transferimi i portugez nuk varet nga e ardhmja e Frenkie De Jong në Camp Nou.

5 muaj

Simeone përfundon testet mjekësore, gati prezantimi te Napoli

Giovanni Simeone ka përfunduar dje testet mjekësore dhe do të prezantohet si lojtar i Napolit në orët në vijim.

Reklama

Presidenti i Napolit, De Laurentiis fitoi garën për të nënshkruar me sulmuesin përpara shumë klubeve të mëdha italiane dhe të huaja.

Argjentinasi shënoi sezonin e kaluar 17 gola me Hellas Verona në Serie A.

5 muaj

Tuchel: Jam shumë i kënaqur me tregun tonë të transferimeve

Tuchel: Jam shumë i kënaqur me tregun tonë të transferimeve

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka thënë se është i kënaqur me punën e klubit në tregun e transferimeve deri tani.

Reklama

Tuchel ka qenë i kënaqur me përforcimet në skuadër, tre prej të cilëve debutuan fundjavën e kaluar në udhëtim te Evertoni, dhe beson se kryetari Todd Boehly ka qenë duke u përpjekur fort për ta mbështetur atë me përforcime gjatë gjithë afatit kalimtar.

Lajmi i plotë

5 muaj

Bartra së shpejti te Trabzonspori

Trabzonspor tani më në fund është vendosur të nënshkruajë me Marc Bartra nga Real Betis.

Reklama

“Ne patëm disa diskutime dhe tani Marc ka vendosur të largohet nga klubi”, ka konfirmuar menaxheri i Betisit, Manuel Pellegrini.

Dokumentet janë gati, për t’u nënshkruar së shpejti.

5 muaj

Allegri jep një mendim të sinqertë për transferimet e Juventusit

Allegri jep një mendim të sinqertë për transferimet e Juventusit

Massimiliano Allegri është i lumtur me nënshkrimet e reja të Juventusit, por pretendon se klubi “zëvendësoi lojtarët e shkëlqyer që u larguan me lojtarë të tjerë të shkëlqyer”.

Reklama

Bianconerët kanë nënshkruar me Paul Pogba, Angel Di Maria, Filip Kostic dhe Gleison Bremer këtë verë, por Allegri nuk është i sigurt se skuadra është përmirësuar në krahasim me sezonin e kaluar.

Lajmi i plotë

5 muaj

Galtier: Shumë oferta për Paredes, ndryshe për Icardin

Christophe Galtier nënvizoi se Juventusi po përballet me konkurrencë për Leandro Paredes , por se gjërat janë dukshëm më të qeta për Mauro Icardin .

Reklama

“Situata e Paredes është shumë ndryshee nga ajo e Mauro Icardit”.

“Leandro ka shumë oferta dhe nuk e di se çfarë do të ndodhë nga tani deri në fund të tregut të transferimeve”.

5 muaj

Man Utd nuk bindet nga paga e Rabiot

Manchester Unitedi është gati ta mbyll transferimin e Adrien Rabiot nga Juventusi.

Reklama

Megjithatë, kërkesat për pagën e Rabiot prej 160 mijë funtesh në javë, aktualisht konsiderohen si shumë nga Djajtë e Kuq.

Marrëveshja mes klubeve thuhet se është gati për 17-18 milionë euro.

5 muaj

Zyrtare: Kouyate, lojtar i ri i Nottingham Forest

Nottingham Forest ka nënshkruar me Cheikhou Kouyate në një transferim të lirë, pas skadimit të kontratës me Crystal Palace.

Reklama

Mesfushori qendron, i cili mund të luajë edhe si qendërmbrojtës ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin e kthyer në Ligën Premier.

5 muaj

Bellerin i ofrohet Barcelonës

Barcelonës i është ofruar mundësia për të nënshkruar me Hector Bellerin si lojtar i lirë.

Reklama

Paga e tij është 4 milionë euro neto në vit, por ai është i gatshëm ta ulë atë për t’iu bashkuar Barçës.

5 muaj

Ronaldo i ofrohet Milanit dhe Interit, por klubet italiane e refuzojnë

Ronaldo i ofrohet Milanit dhe Interit, por klubet italiane e refuzojnë

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo thuhet se i është ofruar dy klubeve të mëdha italiane, Milanit dhe Interit, por këto dy klubet kanë refuzuar mundësinë për transferimin e tij.

Reklama

Ronaldo ka më shumë se një muaj që ka kërkuar të largohet nga Old Trafford, pasi synon të luajë futboll në Ligën e Kampionëve.

Bindja e tij është edhe më e madhe tani pas fillimit të sezonit në Ligën Premier, pasi Unitedi ka pësuar dy humbje turpëruese në dy ndeshjet e para kampionale.

37-vjeçari është lidhur me klube si Chelsea, Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Napoli kohëve të fundit, por tashmë thuhet se i është ofruar edhe disa klubeve tjera.

Lajmi i plotë

5 muaj

Barcelona e gatshme ta shesë Aubameyangun

Barcelona do të ishte e gatshme të shesë Pierre-Emerick Aubameyang te Chelsea.

Reklama

Sipas gazetarit Gerardo Moreno, Barcelona e shet vetë për një ofertë prej rreth 25-28 milionë euro.

5 muaj

Man Utd synon transferimin e Moratas

Sipas The Athletic, Manchester United ka zhvilluar bisedime me Atletico Madridit për një lëvizje të mundshme për Alvaro Morata.

Reklama

Çmimi i lojtarit dhe marrëveshja mes klubeve mund të arrihet për 35 milionë euro.

5 muaj

Napoli po punon për të përfunduar transferimin e Ndombeles

Napoli po punon për të përfunduar marrëveshjen me Tanguy Ndombele javën e ardhshme.

Reklama

Marrëveshja verbale në fuqi me Tottenham Hotspur për huazim me opsion blerjeje, ndërsa po diskutohen detajet me agjentët për kushtet personale.

5 muaj

Villarreali pas Umar Sadiq

Villarreali po punon për të përfunduar marrëveshjen me Almerian për sulmuesin Umar Sadiq.

Reklama

Sadiq pritet të vijë si pasues i Boulaye Dia, i cili mund të përfundoj në Serie A te Salernitana.

5 muaj

Perr Schuurs, së shpejti lojtar i Torinos

Torino do të paguajë tarifën prej 9.5 milionë euro për Perr Schuurs, plus bonuset rreth 3.5 milionë euro.

Reklama

Ajaxi gjithashtu do të mbajë 10% të shitjes së ardhshme pasi klauzola e shitjes do të përfshihet në marrëveshje.

Schuurs tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me Torinon ditë më parë.

5 muaj

Ancelotti pranon se Asensio dhe Ceballos mund të largohen

Ancelotti pranon se Asensio dhe Ceballos mund të largohen

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti pranon se skuadra e tij mund të pësojë më shumë ndryshime me disa largime të mundshme këtë verë.

Reklama

Ancelotti është i lumtur me skuadrën e tij të Real Madridit ashtu siç është, por ka rritur mundësinë që Marco Asensio ose Dani Ceballos të largohen nga klubi para përfundimit të afatit kalimtar të verës.

Duke diskutuar mbi dy lojtarët gjatë një konference për shtyp të shtunën, ai vlerësoi etikën e tyre të punës dhe tha se të dy janë në planet e tij.

Lajmi i plotë

5 muaj

Juventusi dëshiron të përfundojë shpejt transferimin e Depay

Juventusi dëshiron të jetë i shpejtë në marrëveshjen e Memphis Depay për një transferim të lirë.

Reklama

Dokumentet do t’u dërgohen avokatëve të lojtarit së shpejti për të kontrolluar marrëveshjen, e cila thuhet se është e avancuar.

Memphis do të jetë sërish në kontakt me Barçën për të diskutuar përfundimin e kontratës.

5 muaj

Monaco afër zyrtarizimit të Camaras

Monaco ka dokumentet e gatshme dhe të kompletuara për të nënshkruar me Mohamed Camara në një marrëveshje të përhershme nga RB Salzburg.

Reklama

Testet mjekësore të bëra janë bërë të shtunën dhe zyrtarizimi pritet të vijë shumë shpejt.

5 muaj

Chelsea kërkon blerjen e dyshes De Jong-Aubameyang

Chelsea kërkon blerjen e dyshes De Jong-Aubameyang

Chelsea po përgatit një lëvizje të dyfishtë për dyshen e Barcelonës, Frenkie de Jong dhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Blutë janë lidhur me oferta për të dy lojtarët në javët e fundit si pjesë e një shitjeje të vazhdueshme në Camp Nou.

Lajmi i plotë

5 muaj

Inzaghi: Nuk kam sinjale për largimin e Dumfries dhe Skriniar

Menaxheri i Interit, Inzaghi ka folur për të ardhmen e Milan Skriniar dhe Denzel Dumfries, pasi janë lidhur me transferime te Paris Saint-Germain, respektivisht Chelsea.

Reklama

“Duhet t’i mbajmë të gjithë lojtarët. Do të nënshkruajmë me një qendërmbrojtës dhe skuadra nuk do të ndryshojë”.

“Nuk kam absolutisht asnjë sinjal nga klubi për largimin e Dumfries dhe Skriniar”, ka thënë Inzaghi për Sky.

5 muaj

Zyrtare: Fatbardh Latifi rikthehet tek Llapi 

Llapi ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Fatbardh Latifi që së fundmi ishte pjesë e Ramiz Sadikut është rikthyer përsëri tek skuadra e tyre, ku luajti gjatë edicionit 2018/19.

Reklama

Latifi është bashkuar me skuadrën tash e disa ditë dhe ka vijuar përgatitjet me grupin si dhe do jetë i gatshëm nga ndeshja e parë që do zhvillohet nesër ndaj Drenicës.

5 muaj

Zyrtare: Emmanuel Dennis, lojtar i ri i Nottingham Forest

Emmanuel Dennis bashkohet me Nottingham Forest në një marrëveshje të përhershme nga Watford.

Reklama

Lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare, ndërsa tarifa totale e transferimit do të jetë rreth 20 milionë funte.

5 muaj

Porto në ‘luftë’ me Eintracht Frankfurt për Dina Ebimbe

Sipas mediumit A Bola, Porto po punon për nënshkrimin e Junior Dina Ebimbe nga Paris Saint-Germain.

Reklama

Gjigantët portugez kanë kontaktuar me agjentin e tij, por mesfushori 21-vjeçar tashmë ka arritur një marrëveshje personale me Eintracht Frankfurt.

5 muaj

Man Utd ka marrëveshje të plotë me Rabiot

Manchester United thuhet se ka arritur një marrëveshje të plotë me agjentin dhe nënën e Adrien Rabiot, Veronique, për kushtet personale.

Reklama

Ditëve të ardhshme pritet edhe marrëveshja me Juventusin.

5 muaj

Ten Hag konformin se Man Utd ka nevojë për lojtarë të rinj

Trajneri i Manchester Unitedit, Erik ten Hag ka konfirmuar se ekipi ka nevojë për transferime të reja.

Reklama

“Nënshkrime të reja? Po. Ne kemi nevojë për lojtarë të rinj dhe lojtarë cilësorë”.

“Ne do të përpiqemi t’i bindim ata të bashkohen me ne”, ka thënë Ten Hag pas humbjes turpëruese nga Brentfordi.

5 muaj

Kouyate kalon testet mjekësore te Nottingham Forest

Cheikhou Kouyate thuhet se ka kaluar testet mjekësore në Nottingham Forest.

Reklama

Ai do të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare në City Ground.

5 muaj

Collado së shpejti konfirmohet te Elche

Alex Collado do të bëhet lojtar i ri i Elche në 24/48 orët e ardhshme.

Reklama

Marrëveshja e përfunduar tashmë mes Barcelonës dhe Elches për një marrëveshje huazimi deri në qershor 2023.

Elche do të paguajë pothuajse 50 për qind të pagës për këtë sezon.

5 muaj

Monza nuk e do Icardin

Drejtori i Monzas, Adriano Galliani ka thënë se nuk e duan sulmuesin e PSG-së, Mauro Icardi.

Reklama

“Ne nuk do të nënshkruajmë me Mauro Icardin, ju mund të mbani mend fjalët e mia. Në asnjë mënyrë – nuk do ta nënshkruajmë atë”.

“Nuk kemi nevojë për ndonjë sulmues tjetër pas nënshkrimit të Andrea Petagna”, ka thënë Galliani për DAZN.

5 muaj

Demba Dieng, objektiv i Nice

Sipas gazetës L’Equipe, Nice është favorit për të nënshkruar me Bamba Dieng nga Marseille para mbylljes së afatit kalimtar veror.

Reklama

Sulmuesi nuk pritet të luajë shumë në Marseille këtë sezon dhe mund të dërgohet në skuadrën e Ligue 1 në formë huazimi me një opsion për blerje.

5 muaj

Udogie i afrohet transferimit te Tottenhami

Destiny Udogie nuk është fare në skuadrën e Udineses për ndeshjen e sotme kundër Milanit.

Reklama

Lojtari nuk u rrezikua pasi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të martën për t’u bërë lojtar i Tottenham Hotspur.

Udogie do të jetë në Angli për të nënshkruar kontratë 5-vjeçare me Spurs dhe më pas do të kthehet në Udinese në huazim deri në qershor.

5 muaj

Chelsea kërkon mesfushorin e Interit

Sipas Calciomercato, Chelsea është seriozisht i interesuar për nënshkrimin e talentit Cesare Casadei nga Interi.

Reklama

Nice është gjithashtu i interesuar për 19-vjeçarin, por Chelsea është i vendosur t’i mundë ata duke përmirësuar ofertën prej 8 milionë eurosh që Interi tashmë e ka refuzuar.

5 muaj

De Jong preferon Chelsean para Man utd

Sipas TeleFootball, Frenkie De Jong nuk dëshiron të bashkohet me Manchester United.

Reklama

Prioriteti i holandezit është të qëndrojë te Barcelona me çdo kusht, por nëse detyrohet largimi, ai do dëshironte të nënshkruante për Chelsean.

5 muaj

Chelsea po përgatit ofertën për Aubameyangun

Chelsea thuhet se do të jetë në kontakt me Barcelonën përmes ndërmjetësve gjatë fundjavës për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Ata pritet të diskutojnë kushtet e marrëveshjes dhe më pas të vendosin për ofertën e parë.

5 muaj

Cavani drejt transferimit në Ligue 1

Edinson Cavani mund të rikthehet përsëri në Ligue 1, ku në të kaluarën ka luajtur me Paris Saint-Germain.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrice Hawkins, Nice po vazhdon bisedimet për nënshkrimin e sulmuesit Cavani.

5 muaj

Monaco pranë nënshkrimit me zëvendësuesin e Tchouamenit

Monaco është afër nënshkrimit të një zëvendësuesi për Aurelien Tchouameni, i cili u transferua te Real Madridi.

Reklama

Sipas Salzburger Nachrichten, skuadra e Ligue 1 do të nënshkruajë me Mohamed Camara nga Red Bull Salzburg në një marrëveshje me vlerë rreth 30 milionë euro.

5 muaj

Galatasaray dhe Nice rivalizojnë Romën për Belottin,

Andrea Belotti është ende në kërkim të një ekipi të ri, por ka disa opsione para tij.

Reklama

Sipas Calciomercato, Galatasaray po udhëheq garën për nënshkrimin e tij dhe mund të ofrojë më shumë para se çdo skuadër tjetër në kërkim për ta marrë atë.

Nice është gjithashtu i interesuar për italianin, i cili u largua nga Torino pas skadimit të kontratës së tij këtë verë, por lojtari do të preferonte t’i bashkohej Romës.

5 muaj

Newcastle favorit për të nënshkruar me Ramos nga Benfica

Sipas gazetës Record, Newcastle United është favorit për të transferuar sulmuesin e Benficas, Goncalo Ramos.

Reklama

Benfica e vlerëson atë në 40 milionë euro, por ‘Magpies’ do të testojnë vendosmërinë e tyre me një ofertë fillestare prej 30 milionë euro.

5 muaj

Napoli arrin marrëveshje me Keylor Navasin

Sipas L’Equipe, Keylor Navas ka rënë dakord për kushtet personale me Napolin.

Reklama

Klubi italian tani duhet të arrijë marrëveshje me Paris Saint-Germain.

5 muaj

PSG përgatit ofertën zyrtare për Rashfordin

Paris Saint-Germain po përgatitet t’i bëjë një ofertë zyrtare Manchester United për Marcus Rashford këtë muaj dhe do t’i ofrojë anglezit një kontratë afatgjatë.

Reklama

Ata duan të kenë partner Rashfordin në një linjë sulmuese së bashku me Kylian Mbappe në të ardhmen.

5 muaj

Nottingham pritet ta transferojë sulmuesin Maupay

Nottingham Forest do të nënshkruajë me Neal Maupay nga Brighton.

Reklama

Tarifa e transferimit pritet të jetë rreth 15 milionë funte.

5 muaj

I gjithë fokusi te ndeshjet e para sezonale

Për një moment vëmendja e klubve nga Kosova nuk është te transferimet pasi po fillon sezoni 2022/23, sipas jush kush është favorit ta fitojë titullin?

Reklama

5 muaj

Conte iniston për Depayn

Tottenahmi i Antonio Conte vazhdon insistimin për sulmuesin holandez, Memphis Depay. Lojtarin e do edhe Juventusi.

Reklama

5 muaj

Nico Gonzalez vazhdon kontratën me Barcelonën, shkon në huazim te Valencia

Talenti Nico Gonzalez e ka vazhduar kontratën me Barcelonë deri në vitin 2026.

Reklama

Ai do të huazohet për një vit te Valencia.

5 muaj

Man Utd në bisedime me Barcelonën për Destin

Manchester United dëshiron të nënshkruajë me Sergino Dest nga Barcelona dhe janë të gatshëm ta ofrojë Dalot si pjesë të marrëveshjes, shkruan Sport.

Reklama

Sidoqoftë, Barcelona dëshiron shitjen e lojtarit për 20 milionë euro pa asnjë lojtar të përfshirë.

5 muaj

Newcastle mund ta largojë Saint-Maximin

Eddie Howe ka dhënë miratimin për shitjen e Allan Saint-Maximin, shkruan Football Insider.

Reklama

Klubi e vlerëson lojtarin mbi 45 milionë euro dhe nëse vjen një ofertë e përshtatshme ai do të shitet këtë verë.

5 muaj

Nottingham Forest afër goditjes së trefishtë

Daily Mail shkruan se Nottingham Forest pritet të nënshkruajë me Emmanuel Dennis, Cheikhou Kouyate dhe Remo Freuler.

Reklama

Kouyate do të vij si transferim i lirë, ndërsa Dennis do të bashkohet nga Watford për një marrëveshje me vlerë rreth 25 milionë euro.

Ndërkohë Freuler do të bëjë kalimin nga Atalanta për rreth 10 milionë euro.

5 muaj

Parades mbetet prioritet i Juventusit, por duhet të largohet Rabiot

Leandro Paredes mbetet objektiv primar për Juvntusin, por njëherë duhet që Adrien Rabiot të kalojë te Manchester United.

Reklama

Transferimet mund të mbyllen javën e ardhshme.

5 muaj

Bayern Munich vihet pas Havertz  

Sipas Sport1, Bayern Munich dëshiron të rikthejë Kai Havertz në Bundesligë nga Chelsea.

Reklama

Reprezentuesi gjerman shihet si një lojtar ideal për sulmin e skuadrës pasi humbën Robert Lewandowskin që shkoi te Barcelona këtë verë.

Drejtuesit bavarezë e dinë se arritja e një marrëveshjeje do të ishte e vështirë për ta.

5 muaj

Man Utd synon portierin Alex McCarthy të Southampton

Sipas The Sun, Manchester United po mendon nënshkrimin me portierin Alex McCarthy nga Southampton.

Reklama

Djajtë e Kuq duan një portier të ri për të zëvendësuar Dean Henderson pas huazimit të tij në Nottingham Forest dhe e shohin McCarthy si një opsion solid.

5 muaj

Soumare drejt Monacos

Boubakary Soumare pritet të largohet nga Leicester për të kaluar te Monaco. Këtë e ka pranuar edhe trajneri Brendan Rodges.

Reklama

5 muaj

Perr Schuurs drejt Torinos

Perr Schuurs ka marrëveshje personale me Torino. Tani klubi italian po negocion me Ajaxin.

Reklama

Mund të mjaftojnë 9 milionë euro që mbrojtësi holandez të kalojë në Serie A.

5 muaj

Napoli vazhdon punën: Ndombele dhe Navas mund të vijnë, Ruiz do të shitet

Napoli ka rënë dakord për një marrëveshje huazimi me Tottenhamin për Tanguy Ndombele, ndërsa tani janë duke punuar për të rënë dakord për kushtet personale me mesfushorin.

Reklama

Ndërsa Gianluca Di Marzio shkruan se si drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli vizitoi Parisin për të rënë dakord për një marrëveshje të dyfishtë me Paris Saint-Germain.

Napoli po kërkon të shesë Fabian Ruiz te gjigantët e Ligue 1 dhe të marrë portierin Keylor Navas .

5 muaj

Pellegrini kalon te Eintracht Frankfurt

Luca Pellegrini është bashkuar zyrtarisht me Eintracht Frankfurtin si huazimi nga Juventusi.

Reklama

Mbrojtësi 23-vjeçar italian bëri 21 paraqitje sezonin e kaluar, duke luftuar për njw vend me Alex Sandro në formacionin startues.

5 muaj

Zyrtare: Tomori vazhdon kontratën me Milanin

Reklama

Fikayo Tomori ishte sonte në selinë e Milanit dhe nënshkroi një kontratë të re pesëvjeçare me klubin kampion.

Qendërmbrojtësi anglez 24-vjeçar u bë lojtar kryesor për Stefano Pioli pas ardhjes së tij nga Chelsea në janar 2021, dhe luajti një rol të rëndësishëm në ecurinë e tyre drejt Scudettos sezonin e kaluar, duke e mbajtur mbrojtjen mirë.

Lexo lajmin….

5 muaj

Napoli, gjithçka e kryer për ardhjen e Simeones

Sipas SkySport, Napoli ka arritur një marrëveshje me Hellas Veronën për sulmuesin Giovanni Simeone në formë të huazimit.

Reklama

Foto montazh

5 muaj

Willian mund të kthehet në Evropë

Willian që ka luajtur te Arsenal dhe Chelsea, mund të kthehet në Evropë, pasi ka lënë Corinthiansin.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Newcastle nënshkruan me Jude Smith

Newcastle ka përforcuar portën me portierin Jude Smith.

Reklama

5 muaj

Valencia bën ofertën për Weah

L’Equipe shkruan se Valencia po punon për nënshkrimin e Timothy Weah nga Lille.

Reklama

Klubi spanjoll ka bërë një ofertë për ta nënshkruar, si huazim me opsion blerje.

5 muaj

Busquets dëshiron të luajë në MLS

Sergio Busquets planifikon të largohet nga Barcelona për t’u bashkuar me një ekip në MLS vitin e ardhshëm, sipas Matteo Moretto.

Reklama

Barça shpreson të zgjasë kontratën e lojtarit, por do të largohet nga Camp Nou pas këtij kampionati që nis këtë javë.

5 muaj

Zyrtare: Gjilani merr sulmuesin Theophilus Solomon 

Gjilani ka afruar sulmuesin Theophilus Solomon, me të cilin ka nënshkruar marrëveshje për dy vite.

Reklama

Solomon vjen nga radhët e FC Ballkanit, ekip me të cilin u shpall kampion në edicionin e fundit të kampionatit elitar në Kosovë, teksa në të kaluarën ishte pjesë e disa skuadrave të njohura të rajonit.

5 muaj

“Rashford është i rëndësishëm për ne”

Trajneri i Manchester Unitedit, Erik ten Hag, ka folur për Marcus Rashford pas raportimeve se lojtari po kërkohet nga PSG.

Reklama

“Ai është një lojtar me të vërtetë i rëndësishëm, mund ta shihni këtë që nga dita e parë që jam këtu. Jam shumë i kënaqur me të dhe nuk dua ta humbas. Ai është sigurisht pjesë e planeve të Manchester United”.

5 muaj

Pjanic qëndron te Barça

Miralem Pjanic do të qëndrojë. Ai më ka bindur dhe do të qëndrojë me ne“, ka thënë Xavi në konferencën për media.

Reklama

5 muaj

Rabiot te Man Utd po vazhdon

Drejtori i Manchester United, John Murtough, largohet nga Torino pas takimit me agjentin e Adrien Rabiot.

Reklama

5 muaj

Candreva mbrrinë në Salerno

Antonio Candreva finalizoi marrëveshjen me Salernitana nga Sampdoria, tashmë lojtari ka mbërritur në qytetin e Salerno.

Reklama

5 muaj

“Tregu në aspektin e largimeve është mbyllur”

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, në konferencën për media para fillimit të sezonit ka thënë se nuk do të ketë largime nga klubi zikaltër.

Reklama

“Një mbrojtës do vjen për të zëvendësuar Ranocchian, ndërsa sa i përket largimeve është e mbyllur”.


5 muaj

Petagna te Monza

Napoli konfirmon se Andrea Petagna i është bashkuar Monzas në formë huazimi me detyrimin blerje për disa kushte të caktuara.

Reklama

5 muaj

Moyes mohon interesimin për Depay

Gjatë ditës u fol se Mempis Depay mund të kalojë te West Ham nga Barcelona.

Reklama

Por trajneri i ‘çekanëve’, David Moyes ka thënë se nuk e duan lojtarin.

5 muaj

Guardiola konfirmon transferimin e Sergio Gomez te Man City

Pep Guardiola ka konfirmuar se Sergio Gomez do të jetë mbrojtës i ri i majtë i Manchester Cityt.

Reklama

“Sergio do të jetë pjesë e ekipit të parë. Ai do të qëndrojë me skuadrën tonë dhe do të jetë me Joao Cancelo”, ka thënë Guardiola.

5 muaj

Ten Hag: Rashford qëndron te Man Utd

Marcus Rashford është lidhur me një transferim te Paris Saint-Germain, por trajneri i Manchester Unitedit, Erik ten Hag ka refuzuar një largim të anglezit.

Reklama

“Rashford është në planet tona. Ai do të qëndrojë te Manchester United”, ka thënë Ten Hag.

5 muaj

Tuchel pyetet për Aubameyangun, nuk heziton ta lavdëroj sulmuesin

Tuchel pyetet për Aubameyangun, nuk heziton ta lavdëroj sulmuesin

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka folur për marrëveshjen e mundshme për sulmuesin e Barcelonës, Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Chelsea janë në kërkim të transferimeve të reja në afatin kalimtar pasi duan ta përforcojnë skuadrën para nisjes së sezonit të ri.

Blutë tashmë kanë nënshkruar me Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly dhe Marc Cucurella, por nuk synojnë të ndalen.

Lajmi i plotë

5 muaj

Zyrtare: Juventusi nënshkruan me Filip Kostic

Juventus ka konfirmuar nënshkrimin e Filip Kostic nga Eintracht Frankfurt, duke zbuluar detajet financiare të marrëveshjes.

Reklama

Zonja e Vjetër shtoi se Kostic i është bashkuar klubit për 12 milionë euro të pagueshme në tre vite financiare “me shtimin e kostove ndihmëse, duke përfshirë kontributin e solidaritetit të parashikuar nga rregulloret e FIFA-s, deri në një maksimum prej 1.5 milionë euro”.

5 muaj

 Zyrtare: Enis Bardhi, lojtar i ri i Trabzonspor

 Zyrtare: Enis Bardhi, lojtar i ri i Trabzonspor

Mesfushori shqiptar, Enis Bardhi ka nënshkruar me kampionin e Superligës së Turqisë, Trabzonspor, pasi ka kompletuar transferimin nga Levante.

Reklama

Pas një karriere të bujshme në La Liga me Levanten, Enis Bardhi do të vazhdojë karrierën në futbollin turk.

27-vjeçari i lindur në Shkup ka nënshkruar sot (e enjte) me Trabzonspor një kontratë trevjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

Lajmi i plotë

5 muaj

Nottingham Forest afër transferimit të Hwang Ui-Jo

Nottingham Forest është i vendosur të nënshkruajë me sulmuesin Hwang Ui-Jo.

Reklama

Bordeaux thuhet se pranoi ofertën e tyre prej 4 milionë euro plus një milionë bonuse.

5 muaj

Klopp ka folur për mundësitë e transferimit të një mesfushori të ri te Liverpooli

Klopp ka folur për mundësitë e transferimit të një mesfushori të ri te Liverpooli

Jurgen Klopp ka thënë se nuk ka gjasa që Liverpooli të kërkojë të zgjidhë problemet e tyre të lëndimeve duke u futur në tregun e transferimeve këtë muaj.

Reklama

Reds aktualisht kanë një mori lëndimesh në ekip dhe vëmendja është kthyer në skuadrën e Klopp pas barazimit zhgënjyes me Fulhamin në fundjavën hapëse të sezonit në Ligën Premier.

Mesfusha, në veçanti, ka qenë subjekt i shumë debateve, me lojtarë si Thiago Alcantara, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Curtis Jones, por Klopp ka përsëritur se Liverpool nuk do të detyrohet të bëjë një nënshkrim para mbylljes së afatit kalimtar.

Lajmi i plotë

5 muaj

Marseille synon transferimin e Kabores

Olympique Marseille po punon për një marrëveshje për Issa Kabore nga Manchester City.

Reklama

Bisedimet po përparojnë për huazimin e lojtarit, por ende nuk ka vendim nëse opsioni i blerjes do të përfshihet apo jo.

Kabore mund të jetë zëvendësuesi i Paul Lirolas pasi ai po bashkohet me Elche.

5 muaj

Zyrtare: Caio Henrique me kontratë të re te Monaco

Caio Henrique sapo ka nënshkruar një kontratë të re me AS Monaco pas negociatave pozitive në 3 javët e fundit.

Reklama

Mbrojtësi i majtë brazilian ka nënshkruar deri në qershor 2027.

5 muaj

Newcastle dëshiron Pulisicin

Sipas The Athletic, Newcastle United është duke ndjek me vëmendje sulmuesin e Chelseat, Christian Pulisic.

Reklama

Pulisic nuk shihet si titullar te Blutë dhe Newcaslte është i gatshëm t’i ofrojë atij një fanellë titullari për ta bindur.

5 muaj

Zyrtare: Petagne transferohet te Monza

Napoli konfirmon se Andrea Petagna i është bashkuar Monzas në formë huazimi me detyriminblerje ‘nën kushte të caktuara’.

Reklama

“Petagna është një lojtar i ri i Monzas. Sulmuesi vjen nga Napoli në një huazim një-vjeçar me detyrimin për të blerë në kushte të caktuara”.

Monza ka paguar 2.5 milionë euro për huazimin e lojtarit deri në vitin 2023 dhe do të paguajë 10 milionë euro plus 1.5 milionë bonuse nëse ata shmangin rënien në Serie B në sezonin e tyre të parë në ligën e parë të Italisë.

5 muaj

PSG kërcënon shtatë lojtarë duke u kërkuar largimin

PSG kërcënon shtatë lojtarë duke u kërkuar largimin

Paris Saint-Germain është i etur të largojë përfundimisht disa lojtarë këtë verë, pasi trajneri i ri Christophe Galtier vazhdon të vendosë vulën e tij në skuadrën në Parc des Princes.

Reklama

Për t’i shtyrë lojtarët drejt largimit, ata kërcënojnë t’i dërgojnë të luajnë në kategorinë e pestë të futbollit francez me ekipin e tyre të dytë.

Lajmi i plotë

5 muaj

Man Utd tentoi transferimin e Wernerit

Manchester United bëri një përpjekje në minutën e fundit për të nënshkruar me Timo Werner.

Reklama

Megjithatë, gjermani u bashkua me RB Leipzig për 25 milionë funte.

5 muaj

PSG ende interesohet për Rafael Leaon

Sipas mediumit RMC Sport, PSG është ende i interesuar për nënshkrimin e Rafael Leao nga Milani.

Reklama

Sulmuesi portugez vlerësohet rreth 70 milionë euro.

5 muaj

Barcelona konsideron transferimin e Bellerinit

Barcelona konsideron transferimin e Bellerinit

Klubi nga La Liga, Barcelona thuhet se po konsideron transferimin e mbrojtësit Hector Bellerin nga Arsenali.

Reklama

Barcelona ka transferuar tashmë emra të njohur si Robert Leëandoëski, Raphinha, Jules Kounde, Franck Kessie dhe Andreas Christensen, teksa ka nënshkruar gjithashtu kontratë të re edhe me Ousmane Dembele.

Megjithatë, drejtuesit e klubit nga Camp Nou nuk duan të ndalen në këtë afat kalimtar të verës dhe synojnë edhe transferime tjera për t’i dhënë Xavit një ekip sa më konkurrues për të gjithë trofetë.

Një repart që drejtuesit katalunas dhe trajneri Xavi synojnë ta përforcojnë padyshim se është krahu i djathtë i mbrojtjes, për të cilin tashmë kanë një emër në listë.

Lajmi i plotë

5 muaj

Man Utd i tregon PSG-së se Rashford nuk është në shitje

Man Utd i tregon PSG-së se Rashford nuk është në shitje

Paris Saint-Germain ka shprehur interesimin për transferimin e Marcus Rashford, por Manchester Unitedi thuhet se ka lajmëruar se sulmuesi nuk është në shitje.

Reklama

Skuadra franceze po kërkon të nënshkruajë një sulmues përpara mbylljes së afatit kalimtar dhe e ka bërë Rashford një nga objektivat e tyre kryesorë.

Por, burimet i kanë thënë mediumit të njohur ESPN se Unitedi nuk e ka ndërmend të hyjë në negociata apo të pres oferta.

Lajmi i plotë

5 muaj

Dennis pritet të transferohet te Nottingham Forest

Emmanuel Dennis do t’i bashkohet Nottingham Forestit në ditët në vijim.

Reklama

Sulmuesi pritet t’i kushtojë klubit anglez 17 milionë euro plus bonuse.

5 muaj

Tottenhami do ta blejë përfundimisht Romeron

Tottenham Hotspur do të ushtrojë opsionin e tyre për të blerë Cristian Romero për 48 milionë euro.

Reklama

Lojtari argjentinas aktualisht është në huazim nga Atalanta.

5 muaj

West Ham vihet pas Memphis Depay

Sipas Footballinsider247, West Ham Unitedi është e interesuar për nënshkrimin e Memphis Depay nga Barcelona.

Reklama

‘Hammers’ thuhet se i kanë ofruar një kontratë të mirë holandezit që mund ta shohë atë të bëhet lojtari më i paguar në klub.

5 muaj

Rashford dëshiron të qëndrojë te Man Utd

Sipas ESPN, Marcus Rashford do të vazhdojë te Manchester Unitedi pavarësisht interesimit të Paris Saint-Germain për sulmuesin anglez.

Reklama

Më herët u raportua se klubi francez po planifikon të sjellë Rashfordin në Francë, por Unitedi nuk është gati të lërë lojtarin.

5 muaj

Milani ‘blindon’ Tomorin

Milani dhe Fikayo Tomori kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Reklama

Tomori do të nënshkruajë së shpejti një kontratë të re 5-vjeçare.

5 muaj

Tierney bëhet objektiv i Man Cityt

Mbrojtësi i Arsenalit, Kieran Tierney ka përfunduar në radarin e Manchester Cityt.

Reklama

Skocezi është ndër emrat në listën e ngushtë të Cityt për opsionet e tyre për krahun e majtë të mbrojtjes.

5 muaj

Paredes ka marrëveshje me Juventusin

Leandro Paredes dhe Juventusi janë pajtuar për kushtet personale.

Reklama

Argjentinasi tani është duke pritur për një marrëveshje mes PSG-së dhe klubit italian për një tarifë transferimi.

5 muaj

Empoli e do Ampadun

Empoli është ende i etur për të nënshkruar me Ethan Ampadu si huazim nga Chelsea.

Reklama

Bisedimet, negociatat për pagën dhe më shumë janë veçse duke ndodhur mes palëve.

Ampadu do të marrë një vendim për të ardhmen e tij në ditët në vijim.

5 muaj

Freuler pritet të prezantohet sot te Nottingham Forest

Deklarata zyrtare pritet sot të vijë për Remo Freuler si lojtar i ri i Nottingham Forest.

Reklama

Mesfushori i Atalantas gjendet tashmë është në Angli, pasi ka marrëveshje personale dhe mes klubeve.

Shifrat e transferimit: 9 milionë euro plus bonuse.

5 muaj

Fabian Ruiz konfirmon synimin për t’u transferuar te PSG

Fabian Ruiz ka konfirmuar synimin e tij për të nënshkruar me Paris Saint-Germain.

Reklama

Spanjolli është pajtuar për një kontratë pesëvjeçare dhe bisedimet po përparojnë mirë me Napolin.

5 muaj

Icardi në radarin e Unitedit dhe Galatasarayt

Sipas TyCSports, Mauro Icardi është në radarin e Manchester Unitedit dhe Galatasarayt.

Reklama

Gruaja dhe agjentja e tij, Wanda Nara është kontaktuar nga klubet.

5 muaj

Juve refuzon Icardin, Depay prioritet

Juventusi është përpjekur ta ofrojë Moise Kean si shkëmbim me Luis Muriel, por është refuzuar nga Atalanta, në ndërkohë raportohet se Zonja e Vjetër e ka refuzuar arritjen e Mauro Icardit nga Paris Saint-Germaini.

Reklama

Memphis Depay mbetet opsioni i parë i Bianconerëve dhe lojtari po përpiqet ta ndërpresë kontratën me Barcelonën dhe të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me klubin italian nga e cila do të përfitojë pesë milionë euro në sezon.

5 muaj

Juve planifikon ta rrëmbejë Simeonen nga duart e Napolit

Sky Sport Italia njofton se Juventusi është i gatshëm ta rrëmbejë Giovanni Simeone, vetëm disa orë pasi lojtari i Hellas Veronas ka arritur marrëveshje për të kaluar te Napoli.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Kalimuendo kalon te Rennes

Arnaud Kalimuendo ka kaluar nga PSG te Rennes.

Reklama

Çmimi i paguar është 25 milionë euro dhe 5 milionë euro bonuse.

5 muaj

Rabiot kërkon rritje rroge që të shkojë te Unitedi

Juventusi është duke pritur me ankth që Manchester Unitedi të arrijë marrëveshje për kushtet personale të Adrien Rabiot, në mënyrë që ta marrë Leandro Paredesin nga Paris Saint-Germaini.

Reklama

Megjithatë, mesfushori francez dëshiron rritje rroge për të shkuar në Old Trafford.

Sipas Sport Mediaset, kërkesa është së paku 7.5 milionë euro në sezon, derisa te Juve përfiton shtatë milionë euro.

5 muaj

Andrea Pinamonti do bartë numrin 9 te Sassuolo

Lojtari erdhi te Sassuolo nga Interi për 20 milionë euro.

Reklama

5 muaj

Leandro Paredes ka arritur marrëveshje me Juventusin

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Juventusi tashmë ka kontaktuar me argjentinasin, i cili do të pranonte kushtet e klubit italian dhe po pret që PSG dhe Juventus të arrijnë një mirëkuptim.

Reklama

Negociatat janë në vazhdim. Klubi italian dëshiron të shesë të paktën një lojtar nga Adrien Rabiot dhe Arthur Melo përpara se të nënshkruajë mesfushorin.

5 muaj

Sipas jush, kush do të triumfojë në La Liga?


5 muaj

Sipas jush, kush është favorit të fitojë Serie A?


Formacionet e mundshme të ekipeve të mëdha për xhiron e parë, lexo lajmin e plotë.

Reklama

5 muaj

CR7 të rikthet te Real Madridi?

Një tifoz i kërkoi presidentit Florentino Perez të rikthej Cristiano Ronaldon te Real Madridi, përgjigjja e të parit të Los Blancos ishte: “Prapë? Ai është 38 vjeçar“.

Reklama

5 muaj

PSG mendon për Rashfordin

Sipas L’Equipe, PSG po synon të transferojë Marcus Rashford dhe diskutimet po përparojnë pozitivisht.

Reklama

Anglezit i ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e Manchester Unitedit

5 muaj

Eintracht Frankfurt nuk heq dorë për Dina-Ebimbe

Eintracht Frankfurt ka arritur një marrëveshje për kushtet personale me Eric Junior Dina-Ebimbe dhe tani po negocion me PSG-në për tarifën e transferimit.

Reklama

5 muaj

Enis Bardhi arrin në Turqi, gati kalimi te Trabzonspor

Enis Bardhi, ka mbërritur në qytetin veriperëndimor turk Trabzon për të zhvilluar për të mbyllur transferimin e tij te Trabzonspor.

Reklama

Mesfushori shqiptar që ka luajtur te Levante, do ta vazhdojë karrierën në Superligën e Turqisë.

5 muaj

Zyrtare: Torino ka nënshkruar me Vlasic dhe Miranchuk

Torino ka nënshkruar zyrtarisht me Nikola Vlasic nga West Ham United dhe Aleksey Miranchuk nga Atalanta.

Reklama

Dyshja kryen testet e tyre mjekësore dhe nënshkruan kontratat me klubin e Serie A.

Vlasic KA një kosto prej 15 milionë euro plus 3 milionë euro shtesë, ndërsa klauzola e Miranchuk vlen 12 milionë euro.

5 muaj

Etienne Tare kalon te Rapid Vjena

Etienne Tare mbylli aventurën me Lazion U19 dhe është transferuar në Austri.

Reklama

Djali i Igli Tares, ish-sulmuesit të Kombëtares dhe drejtorit sportiv të Lazios, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Rapid Vjenën.

5 muaj

Atalanta rivalizon Nottingham Forestin në garë për të nënshkruar me Emerson

Sipas Evening Standard, Atalanta ka treguar interes për të nënshkruar me mbrojtësin e krahut të Chelseat, Emerson Palmieri.

Reklama

Nottingham Forest ka pyetur gjithashtu për mbrojtësin pas një huazimi mbresëlënës në Lyon sezonin e kaluar.

5 muaj

Napoli afër tranferimit të Keylor Navas

Portieri i Paris Saint-Germain, Keylor Navas pritet të vazhdojë karrierën në Serie A.

Reklama

Sipas gazetarit Gianluca Di Marzio, Napoli është afër nënshkrimit të një marrëveshjeje me Navas.

5 muaj

Christensen dhe Kessie të qetë pavarësisht zërave për largim nga Barcelona

Christensen dhe Kessie të qetë pavarësisht zërave për largim nga Barcelona

Andreas Christensen dhe Franck Kessie janë të dy të qetë dhe të relaksuar pavarësisht nga problemet e Barcelonës në regjistrimin e tyre për sezonin e ri të La Ligës.

Reklama

Barcelona nënshkroi të dy lojtarët në fillim të kësaj vere si transferime të lira, me Christensen që u bashkua nga Chelsea pas skadimit të kontratës së tij në Stamford Bridge ndërsa Kessie u bashkua nga Milani pasi kontrata e tij në San Siro mbaroi.

Por, për shkak të situatës financiare të Barcelonës asnjëri prej tyre nuk është i regjistruar ende. Dhe këta dy lojtarë nuk janë të vetmit në këtë situatë.

Lajmi i plotë

5 muaj

Laird pritet të huazohet te QPR

QPR po mbyll marrëveshjen me Manchester Unitedin për talentin Ethan Laird.

Reklama

Marrëveshja pritet të jetë huazim deri në qershor të 2023, pasi marrëveshja me Watford u rrëzua javën e kaluar.

5 muaj

Rodgers: Asnjë propozim i ri për Fofanan

Trajneri i Leicesterit, Brendan Rodgers ka folur për situatën e mbrojtësit Wesley Fofana.

Reklama

“Nuk ka pasur asnjë propozim të ri për Wesley Fofana këtë javë”.

“Kishte dy nga Chelsea, por asnjëra nuk iu afrua vlerësimit”, ka thënë Rodgers.

5 muaj

Simeone te Napoli, e kryer

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Napoli dhe Hellas Verona kanë arritur marrëveshje të plotë për transferimin e sulmuesit Giovanni Simeone.

Reklama

Simeone pritet të nënshkruajë së shpejti kontratën me Napolin.

Marrëveshja është huazim për rreth 3.5 milionë euro, me opsion blerje prej 12 milionë eurosh.

5 muaj

Napoli dhe Villarreali fitojnë terren në garën për Ndombelen

Napoli dhe Villarreali po ecin përpara me planet për të nënshkruar me Tanguy Ndombele në huazim nga Tottenham.

Reklama

AC Milan, Real Betis, Everton, Aston Villa dhe Nottingham Forest janë gjithashtu të interesuar, por bisedimet janë më pak të avancuara me këto klube.

5 muaj

Real Madridi arrin marrëveshje me me Leverkusenin për Bravon

Sipas gazetës Marca, Real Madrid ka arritur një marrëveshje në parim me Bayer Leverkusen për transferimin e talentit Iker Bravo.

Reklama

Sulmuesi 17-vjeçar do t’i bashkohet Castillas së Raulit në një huazim për një sezon me opsion blerjeje prej 7 milionë euro plus bonuse.

5 muaj

Man City vihet pas Renan Lodit

Sipas The Telegraph, Manchester City është i interesuar për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë Renan Lodi nga Atletico Madrid.

Reklama

Pas largimit të Oleksandr Zinchenko në Arsenal, City po shikon opsionet për të forcuar atë pozicion dhe Lodi ka përfunduar në radarin e tyre.

5 muaj

Galtier konfirmon se PSG do të nënshkruaj me një sulmues të ri dhe do t’i largojë dy të tjerë

Galtier konfirmon se PSG do të nënshkruaj me një sulmues të ri dhe do t’i largojë dy të tjerë

Menaxheri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier ka konfirmuar se klubi francez do të nënshkruaj me një klub të ri, pasi pritet të largojë dy lojtarë.

Reklama

PSG vazhdon të mbetet njëri nga klubet më aktive në futbollin evropian, pasi ka transferuar disa lojtarë, përveç trajnerit të ri Galtier.

Megjithatë, edhe përkundër transferimeve si Vitinha, Renato Sanches, Hugo Eketike dhe Nordi Mukiele, PSG nuk synon ta ndalet.

Lajmi i plotë

5 muaj

Zyrtare: Elliot rinovon kontratën me Liverpoolin

Liverpooli ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës me mesfushorin Harvey Elliott.

Reklama

“Jemi të lumtur të njoftojmë se Harvey Elliott ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me klubin!”, thuhet në njoftim.

5 muaj

Juve është gati t’i ofrojë Depayt kontratë dyvjeçare

Sipas Sky Sports, Juventusi ka rënë dakord për kushtet me Memphis Depay dhe është gati t’i ofrojë atij një kontratë dyvjeçare.

Reklama

Sulmuesi holandez ka vetëm një vit në kontratën e tij dhe është i etur të largohet nga Camp Nou.

5 muaj

Zyrtare: Pablo Mari, lojtar i ri i Monza

Monza ka depozituar zyrtarisht kontratën e Pablo Mari në Lega Serie A.

Reklama

Klubi italian ka konfirmuar ardhjen e spanjollit si huazim nga Arsenali.

5 muaj

Ziyech kërkon largimin nga Chelsea, pas interesimit të Milanit

Ziyech kërkon largimin nga Chelsea, pas interesimit të Milanit

Sulmuesi maroken, Hakim Ziyech mbetet i frustruar me situatën e tij te Chelsea dhe dëshiron të largohet.

Reklama

Ziyech, i cili nuk është zgjedhja e parë nën menaxherin Thomas Tuchel, nuk dëshiron të qëndrojë në klub përtej këtij afati kalimtar.

Chelsea është i zënë me transferimet e ardhshme, pasi synon Pierre-Emerick Aubameyang dhe Frenkie de Jong nga Barcelona.

Lajmi i plotë

5 muaj

Willian anulon kontratën me Corinthians

Ish-mesfushori i Chelseat dhe Arsenalit, Willian ka ndërprerë kontratën e tij me Corinthians me pëlqim reciprok.

Reklama

Veterani brazilian është në bisedime për një rikthim në Londër, por kësaj radhe te Fulhami.

5 muaj

Zyrtare: Napoli transferon portierin Sirigu

Napoli ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e portierit italian, Salvatore Sirigu.

Reklama

“Mirësevjen Salvatore”, ka shkruar në postimin e Napolit në faqen zyrtare.

5 muaj

Juve kërkon ta largojë sulmuesin Kean

Sipas Footmercato, Juventusi po kërkon të heqë qafe Moise Kean dhe i ka ofruar sulmuesit francezëve të Nice.

Reklama

Lojtari aktualisht është në një huazim dy-vjeçar me ekipin e Serie A nga Evertoni dhe ka një klauzolë të detyrueshme blerjeje në kontratën e tij prej 28 milionë euro.

5 muaj

Simakan, alternativë e Skriniar për PSG-në

Sipas gazetës L’Equipe, Paris Saint-Germain mund t’i drejtohet RB Leipzig për Mohamed Simakan.

Reklama

Megjithatë, tentimi i transferimit të tij do të bëhet vetëm nëse nuk arrijnë të nënshkruajnë me Milan Skriniar nga Interi.

5 muaj

PSG në kontakte të reja me Napolin për Fabian Ruiz

Kontakte të reja direkte janë planifikuar për Fabian Ruiz, mes Napolit dhe Paris Saint-Germain.

Reklama

PSG ka marrëveshje të plotë me lojtarin dhe ai nuk do ta zgjasë kontratën, kështu që konsiderohet çështje kohe transferimi i tij.

PSG dhe Napoli janë ende duke diskutuar për tarifën përfundimtare, ndërsa pjesë e negociatave është edhe Keylor Navas.

5 muaj

Chelsea i gatshëm të nënshkruajë me Aubameyang dhe De Jong nëse Barcelona pranon

Chelsea i gatshëm të nënshkruajë me Aubameyang dhe De Jong nëse Barcelona pranon

Chelsea është i gatshëm të nënshkruajë me sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang dhe mesfushorin Frenkie De Jong, nëse Barcelona pranon të shesë dyshen.

Reklama

Aubameyang u largua nga Arsenali për te Barça në janar të këtij viti, ndërsa De Jong aktualisht është në një mosmarrëveshje me klubin për pagat e shtyra.

Manchester United është përpjekur të nënshkruajë me De Jong gjatë gjithë verës, por ndryshe nga Djajtë e Kuq, Chelsea mund të ofrojë futboll të Ligës së Kampionëve.

Lajmi i plotë

5 muaj

Marseille pas Baillyt

Pas nënshkrimit të Aleix Sanchez, Marseille synon të transferojë edhe një emër tjetër të njohur.

Reklama

Sipas gazetës L’Equipe, Marseille ka kthyer vëmendjen te nënshkrimi i Eric Bailly nga Manchester United.

5 muaj

Man City synon transferimin e Guerreiros

Man City synon transferimin e Guerreiros

Manchester City po tregon interes për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë të Borussia Dortmundit, Raphael Guerreiro.

Reklama

Pozicioni i mbrojtësit të majtë është një problem kyç për trajnerin Pep Guardiola në sezonin e ri.

City e shiti Oleksandr Zinchenko te Arsenal, ndërkohë që Chelsea e fitoi garën për nënshkrimin e Marc Cucurella nga Brighton.

Lajmi i plotë

5 muaj

Chelsea po punon për tri transferime

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, Chelsea po punon për shumë marrëveshje të ndryshme.

Reklama

Bisedimet me ndërmjetësit për transferimin e Wesley Fofana nga Leicester City, për Pierre Aubameyang dhe pritet një ofertë e re për talentin e Interit, Cesare Casadei.

Për Fofana, Chelsea është refuzuar dy herë, për Casadei një herë, ndërsa për ‘Auba”-n ende nuk ka dërguar ofertë konkrete.

5 muaj

Bamba Dieng pritet të largohet nga Marseille

Bamba Dieng do të largohet së shpejti nga Olympique Marseille.

Reklama

Çmimi do të jetë rreth 15 milionë euro dhe më shumë se dy klube të Ligës Premier janë të prirur ta nënshkruajnë atë si talent për të tashmen dhe të ardhmen.

Bisedimet e Marseille do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim për të gjetur një zgjidhje.

5 muaj

Evertoni refuzon ofertën e West Hamit për huazimin e Michael Keane

Sipas The Sun, West Hami dëshironte të sillte mbrojtësin Michael Keane në Londër  për një periudhë huazimi një sezon, por Evertoni e ka refuzuar atë.

Reklama

Fulham është gjithashtu i interesuar për mbrojtësin anglez, por Toffees nuk janë të interesuar ta lënë atë të largohet pas lëndimeve të Ben Godfrey dhe Yerry Mina.

5 muaj

Crystal Palace kërkon transferimin e Ilaix Moriba

Crystal Palace po përpiqet të rrëmbejë transferimin e mesfushorit Ilaix Moriba.

Reklama

Valencia shpreson të nënshkruajë me ish-yllin e Barcelonës, por ata e shohin marrëveshjen si të komplikuar.

Ka edhe pretendentë të tjerë për nënshkrimin e Moribës.

5 muaj

Nottingham Forest afër nënshkrimit me Freuler

Nottingham Forest i është afruar nënshkrimit të mesfushorit Remo Freuler nga Atalanta.

Reklama

Tarifa e transferimit do të jetë rreth 9 milionë euro dhe kalimi është afër përfundimit.

Freuler thuhet se dëshiron me ngulm kalimin te Nottingham Forest.

5 muaj

Kalimuendo i bashkohet Rennes

Arnaud Kalimuendo do t’i bashkohet Rennes në një marrëveshje të përhershme nga Paris Saint-Germain.

Reklama

Tarifa e transferimit do të jetë afër 25 milionë euro.

Testet mjekësore pritet të zhvillohen sot dhe zyrtarizimi gjatë ditës.

5 muaj

Sergio Gomez te Man City

Sergio Gomez mund të konsiderohet lojtar i i Man Cityt, pasi kalimi i tij nga Anderlecht vetëm se është mbyllur.

Reklama

Ai do të huazohet te Girona.

5 muaj

Destiny Odogie zbarkon në Londër për testet mjekësore te Tottenham

Destiny Odogie i Udinese ka zbarkuar në Londër për testet mjekësore te Tottenham.

Reklama

Mbrojtësi do të nënshkruajë, pastaj do të huazohet te Udinese edhe për një vit.

5 muaj

Man City kthen vëmendjen nga Guerreiro

Manchester Cityt pritet të bëjë ofertë për mbrojtësin e majtë të Borussia Dortmund, Raphael Guerreiro.

Reklama

5 muaj

Arsenal interesohet për Yeremi Pino

Arsenal ka shfaqur interesim për yllin e ri të Villarreal, Yeremi Pino.

Reklama

Pino shihet si një nga talentët më të mirë në Evropë, ndërsa tani ka marrë edhe përvojë me Villarreal. Ai ka 77 paraqitje me klubin pa i mbushur 20 vjet.

5 muaj

Aguero: Bernardo do të ishte lojtar kyç te Barcelona

Sergio Aguero beson që Bernardo Silva nëse do të bënte lëvizjen e tij drejt Barcelonës, do të ishte lojtar kyç për Xavin.

Reklama

Portugezi është lojtar që është duke u folur më së shumti për të te Barcelona.

5 muaj

Zyrtare: Brentford nënshkruan me Damsgaard

Talenti i madh danez Mikkel Damsgaard ka kaluar nga Sampdoria te Brentford.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Dragowski te Spezia

Bartlomiej Dragowski ka kaluar te Spezia nga Fiorentina.

Reklama

Portieri ka nënshkruar deri në vitin 2025.

5 muaj

Zyrtare: Kiko Casilla kalon te Getafe

Portieri spanjoll, Kika Casilla do ta vazhdojë karrierën te Getafe në La Liga.

Reklama

Ai tri vitet e fundit ishte te Leeds United.

5 muaj

Zyrtare: Malang Sarr te Monaco

Malang Sarr ka kaluar te Monaco nga Chelsea.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Çendrim Kameraj lojtar i Dukagjinit

Mesfushori Çendrim Kameraj vjen nga liga e dytë zvicerane. Ai sezonin e kaluar është paraqitur te klubi SC Kriens.

Reklama

Çendrimi dikur ka qenë pjesë e grup-moshave të Juventusit, ka zhvilluar ndeshje edhe me grup-moshat e Zvicrës, për të kaluar më pas edhe te Kosova U21, ku ishte grumbulluar dy herë.

5 muaj

Chelsea thuhet ta ketë fituar garën për De Jong

Raportohet se Chelsea e ka fituar garën për transferimin e Frenkie De Jong dhe është pranë arritjes së marrëveshjes me Barcelonën në vlerë prej 67.7 milionë funte (80 milionë euro).

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Fagioli vazhdon kontratën me Juventusin

Juventusi ia  ka zgjatur zyrtarisht kontratën Nicolò Fagiolin deri në vitin 2026.

Reklama

Ai mund të startojë këtë fundjavë në Serie A kundër Sassuolos .

21-vjeçari është një produkt i akademisë së tyre të të rinjve dhe ka qenë në klub që nga viti 2015.

5 muaj

Jose Mourinho bllokoi kalimin e Nicolo Zaniolos te Tottenham

Corriere dello Sport shkruan se Tottenham kishte rënë dakord për të blerë Nicolò Zaniolo, por Jose Mourinho u fut në mes dhe bllokoi kalimin e italianit në Angli.

Reklama

Tottenham kishte arritur një marrëveshje me Romën të enjten e kaluar për të marrë Zaniolo në huazim me detyrim blerje për 50 milionë euro.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Miranchuk te Torino

Torino ka rënë dakord për huazim me opsion blerjeje për mesfushorin e Atalantas , Aleksei Miranchuk.

Reklama

Reprezentuesi rus ka qenë subjekt i bisedimeve gjatë gjithë verës mes klubeve.

5 muaj

Newcastle dhe Villarreal në garë për Ndombelen

Newcastle United dhe Villarrealit janë në garë për nënshkrimin e Tanguy Ndombele, sipas Media Foot.

Reklama

Tottenham e vlerëson lojtarin në rreth 50 milionë euro që do të thotë se Newcastle është e avantazhuar.

5 muaj

Tuchel e do me çdo kusht Aubameynagun

Thomas Tuchel po i kërkon Toddy Boehly me çdo kusht sulmuesin Pierre Aubameyang – por Barcelona ende nuk ka marr ofertë.

Reklama

5 muaj

Newcastle po përgatitet të bëjë ofertë për Ramosin

Newcastle United është i interesuar për nënshkrimin e Goncalo Ramos nga Benfica, shkruan Sky Sports.

Reklama

Sulmuesi 21-vjeçar duhet të kushtojë rreth 30 milionë euro.

5 muaj

Rennes afër transferimit të Kalimuendos

Rennes tani është vendosur të nënshkruajë me Arnaud Kalimuendo, siç raportohet nga L’Equipe. Asnjë ofertë nga Leeds – ai po i bashkohet Rennes nga PSG, detajet dhe testet mjekësore në pritje.

Reklama

Kalimuendo do të nënshkruajë për pesë vjet, PSG do të marrë rreth 24/25 milionë euro për t’u riinvestuar në Fabian Ruiz.

5 muaj

Ende nuk ka lëvizje konkrete mes Matas dhe Leeds United

Nuk ka asgjë të rënë dakord mes Juan Matas dhe Leeds, pavarësisht thashethemeve. Ai vlerësohet si person korrekt në aspektin profesional, por nuk ka bisedime të vazhdueshme siç qëndrojnë gjërat.

Reklama

Gjithashtu, zërat për Real Oviedon janë të ekzagjeruar- Mata do të marrë një vendim për të ardhmen së shpejti.

5 muaj

Chelsea po nxiton në transferimin e Aubameyangut

Thomas Tuchel dhe Todd Boehly po nxitojnë për të nënshkruar me Pierre Aubameyang pasi ai konsiderohet sulmues perfekt – por Barcelona nuk ka marrë ende propozim zyrtar.

Reklama

Chelsea po konsideron Auban si një opsion siç u zbulua javën e kaluar.

5 muaj

Rabiot kërkon kontratë trevjeçare nga Man Utd

Adrien Rabiot thuhet se po kërkon një kontratë tre-vjeçare nga Manchester Unitedi dhe drejtori i futbollit John Murtough ka fluturuar në Francë për t’u përpjekur për të rënë dakord për një marrëveshje.

Reklama

Djajtë e Kuq po kërkojnë të forcojnë mesfushën e tyre këtë verë pas një ndeshjeje hapëse turpëruese kundër Brighton, ku humbën me rezultat 2-0.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Sarr mund të quhet lojtar i Monacos

Përfunduan testet mjekësore për Malang Sarr, ai tani do të prezantohet si lojtar i ri i Monacos në huazim me klauzolë rreth 15 milionë euro që mund të bëhet e detyrueshme.

Reklama

Chelsea dhe Monaco po përgatisin dokumente dhe kontrata sot.

5 muaj

Kush do të fitojë La Liga në sezonin 2022/23?

Për dallim nga sezoni i kaluar, ky sezon në La Liga duket se do të ketë rivalitet më të madh për titull pasi Barcelona ka bërë shumë transferime, ndërsa Real Madridi ka ruajtur bazën e ekipit.

Reklama

5 muaj

Asnjë ofertë nga Arsenali për Tonalin

Në orët e fundit në Angli kishte shumë thashetheme për një ofertë të supozuar rreth 50 milionë euro të Arsenalit për Sandro Tonalin. Por, siç raportohet nga Il Corriere dello Sport, Milani nuk ka marrë asnjëherë ofertë të tillë dhe lojtari nuk ka ndërmend të ndryshojë ekip.

Reklama

Ai dëshiron të vazhdojë me Milanin dhe të jetë një ikonë e klubit. Por, për të shmangur çdo rrezik, klubi po punon për një rinovimin e kontratës deri në vitin 2027 dhe një ngritje rroge, sidomos pas sezonit të kaluar që përfundoi me titullin e ligës, ku Tonali luajti një rol themelor.

5 muaj

Kush do të fitojë Serie A në sezonin 2022/23?

Edhe pse ende kemi shumë në tregun e transferimeve, tashmë klubet e Serie A kanë ekipet bazë për të konkurruar për titull, sipas jush kush është më favoritë për të triumfuar në këtë sezon?

Reklama

5 muaj

Palmieri dhe Ampadu priten të largohen nga Chelsea gjatë kësaj jave ose javën e ardhshme

Nottingham Forest pyeti për Emerson Palmierin këtë javë me Juventusin gati për të lëvizur nëse Alex Sandro largohet.

Reklama

Empoli janë të etur për një marrëveshje huazimi një sezon për Ethan Ampadu.

5 muaj

Ziyech e do largimin nga Chelsea

Hakim Ziyech ende po përpiqet të shtyjë për një largim nga Chelsea pavarësisht largimit të Werner dhe Lukaku.

Reklama

Ai është i frustruar me shpejtësinë e afrimit të Milanit dhe është gjithnjë e më i gatshëm të marrë oferta nga gjetkë.

5 muaj

Tomori me kontratë të re te Milani

Milani tani është duke mbyllur marrëveshjen e re të Fikayo Tomorit. Negociatat janë duke u zhvilluar që nga qershori dhe do të ketë një kontakt të ri edhe sot për të përfunduar kontratën.

Reklama

Tomori dëshiron të qëndrojë, Milani dëshiron ta mbajë atë si lojtar kyç. Asnjë problem.

5 muaj

Chelsea afër marrëveshjes me Barcelonën për De Jong

Chelsea është shumë afër marrëveshjes me Barcelonën për transferimin e Frenkie de Jong.

Reklama

Ata do të paguajnë 80 milionë euro plus shtesat. Megjithatë, lojtari ende refuzon të largohet dhe Barça pranon që lojtari ka një kontratë të nënshkruar dhe ka kontrollin e plotë të situatës.

5 muaj

Zyrtare: Liridon Krasniqi nënshkruan me Khon Kaen United FC

Liridon Krasniqi do ta nis një aventurë të re në karrierën e tij futbollistike, pasi ka nënshkruar për skuadrën nga Tajlanda, Khon Kaen United FC.

Reklama

Mesfushori nga Kosova prej vitesh është bartur në futbollin aziatik ku ka arritur suksese shumë të mëdha në karrierën e tij.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

De Jong me padi ndaj Barcelonës

Frenkie de Jong është jashtëzakonisht i zemëruar me Barcelonën.

Reklama

Ai mendon se është viktimë e një fushate të planifikuar shpifjeje në media.

Avokatët e tij kanë kontaktuar AFE, FIFpro dhe La Liga për të denoncuar klubin për trajtimin e tyre ndaj holandezit.

5 muaj

11 lojtarët që lidheshin me një kalim te United, pas humbjes ndaj Brightonit

Lojtarët të cilët janë lidhur me një kalim te Man United që nga humbja ndaj Brighton:

Reklama

♦ Cody Gakpo
♦ Marko Arnautovic (i refuzuar tashmë)
♦ Alvaro Morata
♦ Sasa Kalajdzic
♦ Adrien Rabiot
♦ Sergej Milinkovic-Savic
♦ Ismaila Sarr
♦ Frenkie De Jong
♦ Fabian Ruiz
♦ Sergino Dest
♦ Pierre-Emerick Aubameyang.

5 muaj

Liverpooli mendon të sfidojë Arsenalin për mesfushorin Tielemans

Liverpooli mendon të sfidojë Arsenalin për mesfushorin Tielemans

Liverpooli i goditur nga lëndimet po shqyrton një lëvizje për mesfushorin e Leicester City, Youri Tielemans, i cili pëlqehet shumë edhe nga Arsenali.

Reklama

Thiago Alcantara iu bashkua Alex Oxlade-Chamberlain në listën e lojtarëve me lëndime afatgjata në mesfushën e Liverpoolit, duke ndryshuar mendimin e Reds për afatin kalimtar të verës.

Reds tani po mbështeten për të nënshkruar me një lojtar tjetër në atë pozicion për t’i ofruar më shumë thellësi dhe cilësi asaj zona e fushës për Jurgen Klopp.

Lajmi i plotë

5 muaj

Nico është i Valencias – Gattuso ishte kyç në bisedime

Nico do të prezantohet së shpejti si lojtar i ri i Valencias. Marrëveshje e plotë me Barcelonën pasi Gennaro Gattuso e ka telefonuar tashmë Nicon për të shpjeguar projektin dhe ka garantuar kohën e lojës.

Reklama

Valencia bisedon për Bryan Gil, por ende nuk ka dritë jeshile nga Tottenham, garë e hapur.

5 muaj

Monza po e kompleton transferimin e Pablo Mari

Arsenali është gati të përfundojë një tjetër largim pas Lucas Torreira. Pablo Mari largohet nga klubi dhe i bashkohet skuadrës italiane të Serisë A, Monza, marrëveshja e plotë tani është arritur – ka përfunduar.

Reklama

Pablo Mari largohet në marrëveshje huazimi me detyrimin për të blerë nëse Monza do të mbetet në Serie A.

5 muaj

Depay afër kalimit te Juventusi

Juventusi dëshiron të jetë i shpejtë në marrëveshjen me Memphis Depay. Asnjë interesim nga Tottenhami, asnjë shans për klubet turke.

Reklama

Juve po udhëheq garën duke diskutuar një marrëveshje dyvjeçare me avokatët e Memphis.

Depay do të pranojë ndërprerjen e kontratës me Barçën vetëm kur të jetë i kënaqur me propozimin.

5 muaj

De Jong nuk pranon ta ulë pagën edhe më tej

Nuk ka shanse që Frenkie De Jong të ulë pagën e tij te Barcelona.

Reklama

Ai dëshiron të qëndrojë në klub deri në përfundimin e kontratës së tij në vitin 2026, me kushtet aktuale.

5 muaj

City e di se Silva e do kalimin te Barcelona

Manchester City është i vetëdijshëm se Bernardo Silva dëshiron t’i bashkohet Barcelonës.

Reklama

Klubi katalunas pritet të paguajë deri në 80 milionë euro për kartonin e tij.

5 muaj

Pique i gatshëm të luajë falas, vetëm që ta ndihmojë Barcelonën

Gerard Pique ka ofruar të luajë falas për të ndihmuar situatën financiare të Barcelonës.

Reklama

Klubi refuzoi dhe i tha se do ta sillnin pagën e tij në përputhje me kufijtë e rinj të pagave, raporton Santi Gimenez.

5 muaj

City po e kompleton kalimin e Gomez

Manchester City është vërtet i tunduar për të mbajtur Sergio Gomezin në ekipin e parë pasi marrëveshja me Anderlecht të përfundojë.

Reklama

Tarifa rreth 15 milionë euro, bisedimet e brendshme do të zhvillohen këtë javë për të vendosur mbi opsionet e mbrojtësit të majtë. Sergio Gomez tani ka shanse të kalojë te City.

5 muaj

Napoli dhe Villareal e duan Ndombelen

Napoli është ndër klubet e interesuara për Tanguy Ndombele. Ai është një nga opsionet në listë, ndërsa Napoli po punon për marrëveshjet me Keylor Navas, Raspadori dhe Gio Simeone.

Reklama

Gjithashtu Villarreal po diskuton marrëveshjen e Ndombele me Tottenham – krahas prioritetit, Gio Lo Celso.

5 muaj

Nice rivalizon Chelsean për Casadein

Nice janë të interesuar për Cesare Casadei. Chelsea është ende në bisedime me Interin, por Nice është gjithashtu në garë – opsioni i blerjes është pjesë e bisedimeve.

Reklama

Inter nuk do të pranojë tarifën prej 8/9 milionë euro për Casadei, pasi dy oferta të Chelsea janë refuzuar.

5 muaj

Pasher i vendosur për kalim te Red Bulls

New York Red Bulls do të nënshkruajë me anësorin kanadez Tyler Pasher, raporton 90min.

Reklama

Pasher u hoq nga Houston Dynamo javën e kaluar pasi shënoi gjashtë gola dhe tre asistime në 39 ndeshje.

Kontrata e re e Pasher me Red Bulls do të zgjasë deri në fund të sezonit MLS.

5 muaj

“Salah dhe Hakimi më bindën të bashkohem me Romën”, zbulon Wijnaldum

Georgino Wijnaldum ka zbuluar se Mohamed Salah dhe Achraf Hakimi e kanë bindur atë të bashkohet me Romën në formë huazimi nga Paris Saint-Germain këtë verë.

Reklama

Wijnaldum luajti së bashku me Salah në Liverpool dhe vitin e kaluar u bashkua me Hakimin në PSG, dhe ai thotë se të dy ndikuan në vendimin e tij.

5 muaj

Forest pas yllit ekuadorian Estupinan

Nottingham Forest po shtyn të nënshkruajë me Pervis Estupinan nga Villarreal, raporton Foot Mercato.

Reklama

Villarreal do të ishte i gatshëm ta shesë ekuadorianin për 20 milionë euro pasi mbrojtësi bëri 28 paraqitje në La Liga sezonin e kaluar.

Forest kohët e fundit pa një lëvizje për Alex Moreno të shpërbëhet, duke e lënë klubin e sapo promovuar në nevojë për një mbrojtës të krahut.

5 muaj

Plani i Barcelonës me Alonson

Pasi Barcelona të regjistrojë të gjitha nënshkrimet me dritën jeshile përfundimtare që vjen nga La Liga, Marcos Alonso do të vuloset si transferimi i ardhshëm.

Reklama

Ka një marrëveshje në parim me Chelsean që nga java e kaluar.

5 muaj

Enis Bardhi pranë zyrtarizimit te Trabzonspor

Enis Bardhi pritet t’i bashkohet Trabzonsporit në kontratë trevjeçare.

Reklama

5 muaj

Kush do të fitojë Ligën Premier në sezonin 2022/23?

Me transferimet e deritanishme, sipas jush kush ka krijuar ekipin më të fortë për triumfuar në Ligën Premier në sezonin e ri?

Reklama

5 muaj

Monza seriozisht pas Pablo Mari

Monza vazhdon të jetë optimiste për një marrëveshje me Pablo Mari. Hellas Verona gjithashtu është në garë, por sipas Fabrizio Romanos është klubi i promovuar në Serie A ai që po i prinë garës për lojtarin e Arsenalit.

Reklama

5 muaj

Formacioni i mundshëm i Juves me blerjet e reja

Jemi pak ditë para fillimi të Serie A, dhe Juventusi është një klubet më aktive në tregun e transferimeve në Itali. Kështu pritet Zonja e Vjetër të startojë sezonin 2022/23 kundër Sassuolos.

Reklama

Sipas SkySport

5 muaj

Marseille konfirmon marrëveshjen bazë me Alexis

Olympique de Marseille dhe Alexis Sanchez kanë arritur marrëveshje bazë për transferim në Ligue 1.

Reklama

Kiliani do ta nënshkruajë kontratën pasi t’i kalojë ekzaminimet mjekësore.

5 muaj

Napoli afër Gio Simeones, por punohet edhe për Raspadorin dhe Navasin

Giovani Simeone pritet të kalojë te Napoli nga Verona si huazim për 3.5 milionë euro. 12 milionë euro tjera nëse vendosin ta blejnë.

Reklama

Po ashtu klubi po punon edhe për Gianluca Raspadorin e Sassuolos dhe Keylor Navasin e PSG-së.

5 muaj

Man City afër Gomezit të Anderlechtit

Manchester City është afër Sergio Gomez të Anderlecht. Do të paguhen 10 milionë euro për këtë marrëveshje, ndërsa ai do të huazohet te Girona.

Reklama

5 muaj

Kostic do t’i bashkohet Juventusit për 17 milionë euro

Juventus ka nënshkruar me Filip Kostic për rreth 17 milionë euro (17 milionë dollarë/14 milionë funte).

Reklama

Marrëveshja  është konfirmuar nga menaxheri i Eintracht Frankfurt, Oliver Glasner të martën.

Ai dha një asist në fitoren finale të Ligës së Evropës ndaj Rangers në maj dhe u përfshi në 21 gola në të gjitha garat sezonin e kaluar.

5 muaj

Tifozët e Juves të kënaqur me largimin e Rabiot

Tifozët e Juventusit janë duke e marrë me pozitivitet lajmin e transferimit të Adrien Rabiot te Manchester Unitedi duke i dhënë fund një periudhe jo aq të mirë te Bianconerët.

Reklama

Edhe pse i plotëson një sërë rolesh në mesfushë, Rabiot mbetet mister për tifozët e Serie A dhe në veçanti për tifozët bianconerë, pasi nuk ishte kurrë plotësisht e qartë se në çfarë ishte më i miri.

Disa prej tyre kanë bërë shaka duke bërë lutje që transferimi të ndodhë, ndërsa të tjerët kanë kërkuar nga Unitedi që të jetë i mirë, jo vetëm t’ua heqë 27-vjeçarin, por edhe t’u japë ca para. Shumë nga tifozët kanë thënë se do ta besojnë shkuarjen e francezit kur ta shohin me valixhe në aeroport.

Çmimi i transferimit pritet të jetë ndërmjet 20 dhe 25 milionë euro.

5 muaj

Marseille konfirmon shkuarjen e Alexis për kompletimin e transferimit

Pas përfundimit të kontratës me Interin, Olympique Marseille ka konfirmuar arritjen e Alexis Sanchez për nënshkrimin e kontratës.

Reklama

Kiliani kishte kontratë me Nerazzurrët deri në qershor 2023, por dy palët u pajtuan ndërprerjen kontratës një vit më herët, teksa futbollisti përfitoi pesë milionë euro.

Alexis sonte (e martë) do të arrijë në Marseille, ndërsa të nesërmen (e mërkurë) janë caktuar ekzaminimet mjekësore.

5 muaj

Zyrtare: Timo Werner kthehet te RB Leipzig

Sulmuesi gjerman, Timo Werner, ka kaluar nga Chelsea te RB Leipzig.

Reklama

5 muaj

Depay sa ma afër Juventusit

Bisedime të avancuara mes Juventusit dhe Memphis Depay, me holandezin që kërkon kalimin në Itali.

Reklama

Kontratë deri në vitin 2024 për lojtarin dhe pagë 5 milionë euro në sezon.

5 muaj

Raspadori drejt Napolit

Giacomo Raspadori pritet ta finalizojë marrëveshjen me Napolin nga Sassuolo.

Reklama

5 muaj

Man Utd po shqyrton një ofertë për Milinkovic-Savic

Manchester United po mendon për një ofertë prej 68 milionë eurosh për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic.

Reklama

Erik ten Hag po kërkon mesfushor për të rritur cilësinë në atë pozicion.

5 muaj

West Ham ofertë për Kehrer

West Ham ka bërë një ofertë për mbrojtësin e PSG, Thilo Kehrer, sipas Sky Sports.

Reklama

25-vjeçari mund të luajë si qendërmbrojtës dhe mbrojtës i djathtë dhe ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij me kampionët e Ligue 1.

5 muaj

Manchester United ka mundësin që të nënshkruajë me Alvaro Moratan

Atletico Madrid ia ka ofruar Manchester Untiedit sulmuesin e tyre Alvaro Morata.

Reklama

ESPN shkruan se Man Unitedit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me ish- sulmuesin e Chelseat, Morata.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Chelsea të bindur për Aubameyang, këtë javë do të tentojnë ta mbyllin marrëveshjen

Chelsea të bindur për Aubameyang, këtë javë do të tentojnë ta mbyllin marrëveshjen

Reklama

Barça duhet të largojë disa lojtarë në mënyrë që të regjistrojë blerjet e reja dhe është e gatshme të shesë Aubameyangun.

Lexo lajmin e plotë…

5 muaj

Zyrtare: Otto John i bashkohet Dukagjinit

Dukagjini ka konfirmuar se ka transferuar Otto Johnin.

Reklama

Sulmuesi ishte i lirë, pas largimit nga Prishtina, ndërsa tani është prezantuar te klubi nga Klina.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Barcelona ka marrëveshje me Cityn për Silvan

Barcelona ka arritur marrëveshjen me Manchester City për portugezin Bernardo Silva.

Reklama

Sulmuesi mund të arrijë në Kataluni në ditët në vijim edhe nëse shitja e Frenkie de Jong nuk do të realizohet, për sa kohë që ky i fundit pranon një rinovim me një pagë më të ulët.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Sandro Tonali mund të realizojë një transferim befasues në Ligën Premier

Arsenali mund të bëjë një tjetër nënshkrim në këtë afat, pasi klubi thuhet se u takua me zyrtarët e Milanit për të diskutuar një transferim të mundshëm për Sandro Tonalin.

Reklama

Klubi londinez ka shpenzuar shumë në afatin kalimtar, dhe tani Mikel Arteta dëshiron të bëjë më shumë prurje gjatë verës, me mesfushorin një objektiv kryesor.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Unitedi heq dorë nga transferimi i Arnautovic

Lëvizja e Manchester United për të nënshkruar me Marko Arnautovicin është anuluar.

Reklama

Klubi ka vendosur kundër transferimit pasi oferta fillestare u refuzua nga Bologna.

5 muaj

Zyrtare: Evertoni prezanton Onanan

Everton ka nënshkruar me Amadou Onana nga Lille për 36 milionë euro.

Reklama

Ai ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare.

5 muaj

Juventusi i ofron Depayt kontratë dyvjeçare

Juventusi është gati t’i ofrojë Memphis Depay një kontratë dyvjeçare.

Reklama

Holandezi e dëshiron kalimin në “Allianz Stadium”, por duhet shikuar se çfarë do të ndodhë nga marrëveshja mes Aubameyang dhe Chelseat, nuk ka shanse që të dy të largohen nga Barcelona.

5 muaj

Bellerin dëshiron ta shkëpusë kontratën me Arsenalin

Agjenti i Hector Bellerin është sot në Londër teksa u takua me bordin e Arsenalit, ku u tha se takimi u zhvillua në mëngjes. Diskutimet në vazhdim për shkëputjen e kontratës.

Reklama

Bellerin kërkoi të kthehet në Real Betis sa më shpejt të jetë e mundur, është prioritet i tij.

5 muaj

Disa largime priten nga Barcelona gjatë kësaj jave

Barcelona është e gatshme të mbyllë huazimin e Nicos te Valencia deri në qershor 2023, gjithashtu Alex Collado do të largohet në huazim së shpejti.

Reklama

Juventus po insiston në transferimin e Memphis Depay që nga korriku – propozimi për kontratë do të dërgohet së shpejti, por marrëveshja varet nga zhvillimet Aubameyang-Chelsea.

5 muaj

Rabiot mund të quhet lojtar i Unitedit

Manchester United dhe Juventus janë gati të përfundojnë marrëveshjen me Adrien Rabiot pasi marrëveshja është arritur të hënën – por kushtet personale janë ende në diskutim.

Reklama

Bisedimet po vazhdojnë midis Veronique Rabiot dhe Man Utd, pas telefonatës direkte mes Ten Hag dhe Adrien dje.

5 muaj

Milani rikthehet në bisedime me Chelsean për Ziyech

Milani raportohet se ka rikthyer bisedimet me Chelsean për anësorin e listuar për transferim, Hakim Ziyech.

Reklama

Anësori 29-vjeçar maroken me sa duket nuk është më pjesë e planeve të Thomas Tuchel dhe klubi po punon për të gjetur një klub të ri për lojtarin këtë verë.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Umtiti është pajtuar të largohet nga Barcelona

Samuel Umtiti do të largohet gjatë kësaj jave nga Barcelona.

Reklama

Sipas Cope, mbrojtësi francez është pajtuar që të largohet nga “Camp Nou”, derisa ka disa klube të interesuara për të.

5 muaj

Kostic nuk niset me Frankfurtin për në Superkupën e UEFA-s, afër kalimit te Juventusi

Eintracht Frankfurt konfirmon se Filip Kostic nuk do të fluturojë me skuadrën për Superkupën e UEFA-s – pasi ai është vendosur t’i bashkohet Juventusit me marrëveshje të përhershme.

Reklama

Detajet përfundimtare janë vendosur të plotësohen dhe Kostic do të jetë në Torino për të nënshkruar kontratën.

5 muaj

Po thyhet rekordi për transferimin e një mbrojtësi: Chelsea ka gati ofertën e tretë për Fofanan

Chelsea është e gatshme ta thyejë rekordin për transferimin e një mbrojtësi, pasi janë shumë të interesuar në Wesley Fofanana.

Reklama

The Blues kanë bërë tashmë dy oferta në drejtim të Leicester Cityt, e para 75 milionë dhe e dyta 82 milionë, por janë refuzuar.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Zyrtare: Sekso transferohet te RB Leipzig

Benjamin Sekso i është bashkuar RB Leipzigut nga RB Salzburgu, por që do të jetë i huazuar tek këta të fundit deri në vitin 2023.

Reklama

Lojtari ka nënshkruar me skuadrën gjermane nga ajo austriake deri në vitin 2028 dhe në verën e ardhshme do të jetë pjesë e tyre.

5 muaj

United do bëjë ofertë për Milinkovic-Savic

Manchester United do të bëjë një ofertë prej 68 milionë eurosh për Sergej Milinkovic-Savic, raporton La Repubblica.

Reklama

Djajtë e Kuq janë po ashtu në bisedime me Juventusin për transferimin e Adrien Rabiot.

5 muaj

Kayky është i Paços de Ferreira

Anësori i Manchester Cityt, Kayky ndodhet sot në Portugali për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën me Paços de Ferreira. Operacioni huazues është vendosur për t’u kompletuar sot.

Reklama

Kayky kishte oferta nga Belgjika dhe Franca, por vendimi me Cityn ishte që të vazhdonte me skuadrën portugeze.

5 muaj

Barcelona synon veprime ligjore ndaj kontratave të Piques, Ter Stegen, Lenglet dhe De Jong

Rinovimi i kontratës së Pique, Lenglet, Ter Stegen dhe De Jong kanë rezultuar që Barcelona t’u detyrohet 311 milionë euro shtesë.

Reklama

Klubi po studion mundësinë për ta çuar çështjen në gjykatë dhe do të përpiqet të bëjë që lojtarët të heqin dorë nga kontratat, raporton Sport.

5 muaj

Alonso me kontratë trevjeçare te Barcelona

Barcelona ka rënë dakord për kushtet personale me Marcos Alonson për një kontratë 3-vjeçare!

Reklama

Transferimi i mbrojtësit spanjoll do t’i kushtojë klubit katalunas më pak se dhjetë milionë euro.

5 muaj

Unitedi në bisedime me Rabiotin për kushtet personale

Manchester United është në kontakt të drejtpërdrejtë me Adrien Rabiot dhe nënën e tij Veronique për të negociuar për kushtet personale – nuk ka problem me Juventusin pasi ata duan të shesin mesfushorin këtë verë.

Reklama

Erik ten Hag, gjithashtu i përfshirë në diskutime të drejtpërdrejta me lojtarin francez.

5 muaj

Zyrtare: Romero i bashkohet Boca Juniorsit

Ish-portieri i Manchester United, Sergio Romero, i bashkohet Boca Juniors si transferim i lirë.

Reklama

Romero nënshkruan me Bocan deri në qershor 2023.

5 muaj

Mbetën pak orë nga kalimi i Kostic te Juve

Juventusi është i përgatitur për të përfunduar marrëveshjen e Filip Kostic shumë shpejt. Detajet përfundimtare po diskutohen me Eintracht Frankfurtin, është çështje shtesash për të arritur marrëveshje të plotë për tarifën dhe më pas lojtari do të fluturojë për në Torino.

Reklama

West Ham, jashtë garës – është vetëm Juventus, destinacioni i radhës për Kostic.

5 muaj

Valencia kërkon anëtarin e Barcelonës dhe atë të Tottenhamit

Valencia ka kërkuar për Nicon dhe Bryan Gil. Bisedimet do të vazhdojnë në orët në vijim me Barcelonën dhe më pas Tottenhamin për arritjen e marrëveshjes dhe përmirësimin e skuadrës së Gennaro Gattusos.

Reklama

Gjithashtu Real Sociedad iu afrua Tottenhamit për Bryan Gil.

5 muaj

Është kompletuar marrëveshja mes Chelseat dhe RB Leipzig për Werner

Chelsea dhe RB Leipzig kanë nënshkruar kontratat për marrëveshjen e Timo Werner. Të gjitha të përfunduara gjatë natës për 20 milionë euro tarifë e garantuar plus shtesa, marrëveshja e plotë u arrit gjatë fundjavës.

Reklama

Werner do t’i nënshtrohet testeve mjekësore më vonë sot.

5 muaj

Pique pranon ta ndihmojë Barcelonën

Gerard Pique është i gatshëm që ta ndihmojë edhe një herë Barcelonën, duke ulur për herë të dytë pagën e tij.

Reklama

Me uljen e pagës nga ai, klubi katalunas do të jetë afër pragut që i lejon regjistrimin e transferimeve që i kanë bërë këtë verë.

5 muaj

Fiorentina i bashkohet garës për transferimin e Lo Celsot

Fiorentina është e përgatitur të rivalizojë Villarrealin në garën për nënshkrimin e përhershëm të Giovani Lo Celso, sipas Gianluca Di Marzio.

Reklama

Mesfushori i Tottenham kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim me skuadrën e La Ligës, por homologët e tyre në Serie A besojnë se janë në gjendje të bien dakord për një marrëveshje.

5 muaj

Coady mezi pret t’i bashkohet Evertonit

Conor Coady ka pranuar se mezi pret të fillojë te Everton pasi ra dakord për një huazim një sezon nga Wolves.

Reklama

“Është e pabesueshme të bashkohesh me Evertonin”, deklaroi Coady për evertontv. “Sapo dëgjova interesimin, nga trajneri por edhe nga vetë klubi, doja shumë të bëhesha pjesë e tij menjëherë. Unë jam mbi re për t’u bashkuar me Evertonin”.

5 muaj

Monaco vështron Eric Bailly pas marrëveshjes me Sarr

Monaco po bën lëvizje të rëndësishme për të forcuar radhët e tyre defanzive këtë verë.

Reklama

Pasi kanë rënë dakord tashmë për një marrëveshje për të marrë në huazim Malang Sarr të Chelseat, ata tani po shohin një lëvizje të mundshme për Eric Bailly, raporton GFFN.

5 muaj

Destiny Udogie është i Tottenhamit

Destiny Udogie në Tottenham, është tashmë i përfunduar.

Reklama

Është arritur marrëveshja e plotë me Udinesen për më shumë se 20 milionë euro – pas kushteve personale të arritura ditë më parë. Mbrojtësi i talentuar italian do të jetë lojtar i Spurs në vitin 2023, i kërkuar nga drejtori Fabio Paratici.

5 muaj

Roma e pakënaqur, refuzoi ofertën e Tottenhamit për Zaniolon

Roma nuk është e kënaqur me ofertën që Tottenham Hotspur e ka bërë për anësorin Nicolo Zaniolo – bën të ditur 90min.

Reklama

Oferta e Spursave për huazim njëvjeçar me obligim blerjeje për 25 milionë euro në fund të sezonit dhe 10 milionë euro të tjera në formë bonusesh, është refuzuar nga Giallorossët.

Klubi italian dëshiron së paku 50 milionë euro për ta lejuar largimin e futbollistit të tyre.

(Foto: Instagram/nicolozaniolo)

5 muaj

Conte vazhdon ‘peshkimin’ në Serie A

Tottenhami i Antio Contes ka rënë dakord për të nënshkruar  me Destiny Udogie nga Udinese për 20 milionë euro. Mbrojtësi i krahut do t’i bashkohet klubit anglez në vitin 2023 me një kontratë 5-vjeçare.

Reklama

5 muaj

Wolves me një video konfirmon se Guedes është lojtar i tyre

Mjafton që Gonçalo Guedes të vendos të zezën mbi të bardhë dhe të quhet zyrtarisht lojtar i klubit anglez. Besohet se Wolves i kanë paguar Valencias rreth 30 milionë euro.

Reklama

5 muaj

Isco te Sevilla do të bartë numrin 22

Reklama

5 muaj

Ish-lojtari i Liverpoolit i bashkohet Evertoni

Evertoni ka nënshkruar me Conor Coady nga Wolves në huazim sezonal, por me opsion blerje.

Reklama

5 muaj

Timo Werner ka mbërritur në Leipzig

Çdo gjë është e kryer tashmë, ka mbetur vetëm zyrtarizimi që Timo Werner të kthehet te RB Leipzing.

Reklama

5 muaj

Anthony Modeste i bashkohet Dortmundit

Anthony Modeste i bashkohet Borussia Dortmundit nga FC Koln me kontratë njëvjeçare.

Reklama

Francezi 34 vjeçar do ta bartë fanellën me numrin 20 te klubi i ri.

5 muaj

Tani edhe zyrtarisht…

Dries Mertens dhe Lucas Torreira edhe zyrtarisht janë lojtarë të klubi turk, Galatasaray.

Reklama

5 muaj

Monza nuk dorëzohet për ëndrrën e madhe

Sipas Repubblica.it, Monza vazhdon të punojë nën radar për Mauro Icardin. Sulmuesi i Paris Saint-Germain është në kërkim të një ekipi ku do t’i ofronte atij shumë minuta dhe klubi italian është duke bërë çmos ta ketë atë në skuadër për sezonin e ri.

Reklama

5 muaj

Villar kompleton transferimin te Sampdoria

Gonzalo Villar i është bashkuar zyrtarisht Sampdorias nga Roma në formë huazimi me opsion blerjeje.

Reklama

Anësori spanjoll nuk e kishte bindur Jose Mourinhon në edicionin e kaluar dhe ishte huazuar te Getafe në afatin e janarit.

5 muaj

Sassuolo në prag të nënshkrimit me Pinamontin

Sassuolo do të takohet nesër (e martë) me Interin për ta arritur marrëveshjen e transferimit të sulmuesit Andrea Pinamonti.

Reklama

Atalanta, Salernitana dhe Monza janë klubet tjera të interesuara për të.

5 muaj

Pista Luis Alberto-Sevilla mbetet e gjallë pavarësisht nga Isco

Ardhja e Iscos te Sevilla nuk e përjashton edhe një transferim të mundshëm të Luis Albertos. Sipas TuttoMercatoWeb, me gjithë vështirësitë e çështjes, emri i “magjistarit” të Lazios mbetet në listën e blerjeve të Monchi (drejtorit sportiv të klubit spanjoll) dhe kontaktet mes palëve kanë vazhduar.

Reklama

Klubi italian kërkon 25 milionë euro për lojtarin.

5 muaj

Celta Vigo konfirmon arritjen e marrëveshjes për Carles Perez

Celta Vigo e ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për huazimin e anësorit të Romës, Carles Perez.

Reklama

Pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruhet kontrata, në të cilën është përfshirë edhe opsioni i blerjes në vlerë prej afro 10-12 milionë euro.

5 muaj

Jo vetëm Keylor Navas, Napoli tenton dhe Sirigun

Napoli është në kërkim të portierëve, tashmë i është ofruar marrëveshjes me Keylor Navas nga Paris Saint-Germain. Por, klubi italian sipas TuttoMercatoWeb është në kërkim të një zëvendësuesi të Navas, emri më i përfolur është veterani Salvatore Sirigu që sezonin e fundit në Serie A u paraqit te Genoa.

Reklama

5 muaj

Zyrtare: Inter dhe Sanchez ndajnë rrugët

Interi nëpërmjet uebfaqës ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Alexis Sanchez për ndërprerje të kontratës, klubi italian e ka falënderuar kilianin për tre sezonet e kaluara me ngjyrat zikaltër dhe i ka uruar suksese në të ardhmen.

Reklama

5 muaj

United dhe Juve arrijnë marrëveshje për çmimin e Rabiot

Manchester Unitedi dhe Juventusi besohet të kenë arritur marrëveshje për transferimin e Adrien Rabiot në Old Trafford për 15 milionë funte (18 milionë euro).

Reklama

5 muaj

Alexis i ka nënshkruar dokumentet për përfundimin e kontratës me Interin

Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez, ka arritur në zyrat e klubit për ta ndërprerë kontratën e tij me klubin italian.

Reklama

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, njofton se ai tashmë i ka nënshkruar dokumentet dhe gjatë javës do të udhëtojë drejt Francës.

Marseille është klubi i tij i ardhshëm, ku do të transferohet si lojtar i lirë pas ndërprerjes së kontratës me Interin.

5 muaj

Milan, për mesfushën opsion edhe Ibrahima Sissoko

Milani është në kërkim të një mesfushori në këtë treg të transferimeve dhe për momentin profilet që kuqezinjtë po monitorojnë me më shumë vëmendje janë ato të Raphael Onyedika i  Midtylland, dhe sipas TuttoMercatoWeb së fundmi Ibrahima Sissoko i Strasburgut.

Reklama

5 muaj

Juventusi gjithnjë e më afër transferimit të Depayt

Juventus po mendon seriozisht një lëvizje për Memphis Depay, i cili do të lejohet të largohet nga Barcelona këtë verë.

Reklama

Holandezi është i gatshëm t’i bashkohet Zonjës së Vjetër, vetëm pret marrëveshjen mes të dyja klubeve.

5 muaj

Sesko po i bashkohet RB Leipzigut – marrëveshje në parim mes dy klubeve ‘simotra’

Benjamin Sesko është në prag të marrëveshjes për të nënshkruar me RB Leipzig në verën e vitit 2023 nga RB Salzburg.

Reklama

19-vjeçari ishte lidhur me një kalim te Man Utd ose Chelsea.

5 muaj

Unitedi e do Aranutovicin si rezervë e Ronaldos, jo si zëvendësues

Manchester United synon të nënshkruajë me Marko Arnautovicin si një rezervë për Cristiano Ronaldon dhe jo si zëvendësues.

Reklama

5 muaj

Monaco po e kompleton huazimin e Sarr

Chelsea ka marrëveshje verbale me Monacon për huazimin e Malang Sarr.

Reklama

Pritet vetëm kompletimi i detajeve përfundimtare. Detyrim për të blerë me 15 milionë euro nëse plotësohen kushtet (numër i caktuar i paraqitjeve).

Nëse marrëveshja bëhet e përhershme, kontratë pesëvjeçare. Mbrojtësi 23 vjeçar në Monavo për teste mjekësore.

5 muaj

Lewandowski zbulon se si ishte në bisedime me Real Madridin, por vendosi t’i bashkohej Barcelonës

Robert Lewandowski duket se mbanë inat të madh me Real Madridin, pasi nuk e kishte transferuar vite më parë kur e kishte shansin nga Bayern Munichu.

Reklama

Sulmuesi polak kaloi në këtë afat kalimtar veror te rivali i përbetuar i Los Blancos, Barcelona për shumën e 50 milionë eurove.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Isco është zyrtarisht lojtar i Sevillës

Sevilla ka konfirmuar transferimin e Iscos si lojtar të lirë.

Reklama

Mesfushorit spanjoll i skadoi kontrata me Real Madridin, derisa nuk u largua nga La Liga, për t’iu bashkuar rivalit të Los Blancos.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Cadena Cope zbulon një mashtrim kontabilist që mund t’i kushtojë Barcelonës me falimentim – për regjistrim të lojtarëve as që flitet

Është raportuar se Barcelona kanë krijuar bashkërisht një kompani dhe kanë përdorur paratë e saj për të blerë asete dhe për të rritur vlerën e shitjeve.

Reklama

Sipas radios spanjolle COPE, klubi katalanas ka vënë 150 milionë euro nga paratë e veta për të rritur çmimin e shitjes së dy levave të tyre të para, që përfshinin shitjen 25 për qind të të drejtave të tyre televizive ndaj grupit të kapitalit privat amerikan, “Sixth Street”.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Juventusi pranon ta shesë Rabiotin te Manchester United

Raportime të shumta thonë se Juventus dhe Manchester United kanë arritur një marrëveshje për kalimin e Adrien Rabiot në “Old Trafford”.

Reklama

Athletic raportoi më herët këtë mëngjes se Djajtë e Kuq ishin shumë të interesuar për francezin, i cili ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Allianz Stadium.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Angelino kompleton testet mjekësore te Hoffenheimi

Angelino sapo ka përfunduar testet mjekësore me Hoffenheim, tani do të nënshkruajë kontratën dhe do të vijojë prezantimi zyrtar.

Reklama

Ka përfunduar marrëveshja mes klubeve që nga e premtja në huazim deri në qershor 2023 me opsion blerjeje me vlerë 20 milionë euro.

5 muaj

Werner te RB Leipzig, e kryer!

Timo Werner në marrëveshje të përhershme me RB Leipzig, konfirmohet. Testet mjekësore do të zhvillohen këtë javë, të planifikuara të martën.

Reklama

Klubet po përgatisin dokumentet që do të nënshkruhen sot – detajet përfundimtare të strukturës së bonuseve u diskutuan me Chelsean, por marrëveshja është kryer.

5 muaj

Barcelona po përgatit ofertën e parë për Silvan te City

Barcelona po përgatit një ofertë në drejtim të Manchester Cityt për Bernardo Silva nëse Frenkie de Jong pranon të largohet nga klubi.

Reklama

Chelsea është më afër transferimit të mesfushorit holandez, por ende nuk ka lëvizje konkrete, raporton Fabrizio Romano.

5 muaj

Fofana e do kalimin, Chelsea po përgatit ofertë edhe më të majme në drejtim të Leicesterit për francezin

Chelsea do të bëjë  një tjetër ofertë për Wesley Fofanan këtë javë.

Reklama

Dy ofertat e para u refuzuan. Para të gatshme pa asnjë lojtar të ofruar, pavarësisht diskutimeve mes Chelseat dhe Leicesterit për një shkëmbim.

Fofana ndjeu se oferta e dytë e refuzuar ishte korrekte dhe ka përsëritur sërish dëshirën e tij për t’u larguar.

5 muaj

PSG ka marrëveshje verbale me Ruiz – presion nga Real Madridi

Paris Saint-Germain ka marrëveshje të plotë për kushtet personale me Fabian Ruiz.

Reklama

Është çështje e detajeve përfundimtare me Napolin, atëherë marrëveshja do të bëhet zyrtare, me Luis Campos që po nxiton, pasi Real Madridi e do lojtarin si transferim të lirë në vitin 2023.

PSG dhe Napoli, gjithashtu janë duke punuar në një marrëveshje për Keylor Navas.

5 muaj

PSG me ofertë të përmirësuar për Skriniar

PSG pritet të paraqesë një ofertë të re prej rreth 70 milionë euro për mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar.

Reklama

Sipas asaj që raporton La Gazzetta dello Sport, klubi francez e kërkon me ngulm transferimin e sllovakut.

5 muaj

Chelsea largon gjatë kësaj jave dy lojtarë

Timo Werner dhe Callum Hudson-Odoi janë afër transferimit në Bundesliga pasi tek skuadra e Chelsea ku ata janë pjesë, siç duket nuk do të gjejnë hapësirë këtë sezon.

Reklama

Të dy futbollistët do të udhëtojnë këtë javë drejt Gjermanisë, ku edhe do të vazhdojnë karrierën e tyre, raporton Sky Sports.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Chelsea në bisedime me Mendyn për kontratën e re

Chelsea është në bisedime me Edouard Mendyn për një kontratë të re.

Reklama

Por, aktualisht dy palët kanë dallime të mëdha në atë që po ofrohet dhe që po kërkohet, raporton Sky Sports.

5 muaj

Zyrtare: Cillessen i bashkohet Nijmegenit

NEC Nijmegen ka nënshkruar me portierin Jasper Cillessen pas 11 vitesh larg nga klubi holandez.

Reklama

Së fundmi, gardiani ishte pjesë e Valencias.

5 muaj

Isco kompleton testet mjekësore te Sevilla

Isco mund të quhet lojtar i Sevillës, derisa transferimi po kompletohet me procedurat e zakonshme.

Reklama

Pas klubi njoftoi ditën e djeshme se klubi dhe mesfushori kishin arritur një marrëveshje, mesfushori ka zbarkuar tanimë në destinacionin e tij të ri dhe po kryen vizitat mjekësore.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Rabiot është në radarin e Unitedit

Manchester United është duke punuar për një transferim të anëtarit të Juventusit, Adrien Rabiot, sipas raportimeve të fundit.

Reklama

Trajneri i ri Erik ten Hag dëshiron të shtojë cilësinë në mesfushën qendrore dhe humbja 2-0 kundër Brightonit në ndeshjen hapëse të Ligës Premier të dielën mund të ketë mprehur fokusin e tij.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Sanchez po i bashkohet Marseilles, Dzeko nuk kalon te Dortmundi

Alexis Sanchez do të nënshkruajë shkëputjen e kontratës me Interin në orët në vijim, më pas pritet të niset për në Marseille më vonë këtë javë për të përfunduar transferimin e tij me kontratën deri në vitin vitin 2024.

Reklama

Nuk ka mundësi për Edin Dzeko në Borussia Dortmund – pasi BVB do të nënshkruajë me Anthony Modeste, marrëveshja tashmë është arritur.

5 muaj

Barcelona po e kompleton transferimin e Alonsos

Barcelona do të përfundojë shumë shpejt marrëveshjen me Marcos Alonson.

Reklama

Negociatat në fazën përfundimtare me Chelsean që nga e premtja dhe është vetëm çështje detajesh, Alonso dëshiron vetëm t’i bashkohet Barçës sa më shpejt të jetë e mundur.

Tarifa përfundimtare do të jetë më pak se 10 milionë euro dhe transferimi do realizohet këtë javë.

5 muaj

Nëse jo De Jong – atëherë Manchester Unitedi synon transferimin e Ruiz

Manchester United duket se po e zbehë interesimin për Frenkie de Jong, pasi është saga më e gjatë e këtij afati kalimtar.

Reklama

Djajtë e Kuq janë duke u përgatitur për një shënjestër tjetër, nëse nuk ia dalin të transferojnë mesfushorin holandez.

Manchester United synon mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz, i cili është në vitin e fundit të kontratës së tij, raporton Goal.

5 muaj

Plani i Marianos në Real Madrid është i qartë dhe shumë i thjeshtë

Që përpara finales së Ligës së Kampionëve në maj është bërë e ditur se Mariano Diaz nuk kishte në plan të largohej nga Real Madridi këtë verë.

Reklama

Në vend të kësaj, plani i tij ka qenë të shohë kontratën e tij me kampionët evropianë të përfundojë dhe më pas të largohet nga klubi si një transferim i lirë verën e ardhshme. Ai as tani nuk ka dyshime për këtë.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

De Jong, Verratti, Silva – trekëndësh marrëveshjesh

Agjentët e tyre po besojnë gjithnjë e më shumë se këto tre marrëveshje do të ndodhin para mbylljes së afatit kalimtar:

Reklama

♦ Frenkie De Jong te PSG.
♦ Marco Veratti te Manchester City.
♦ Bernardo Silva te Barcelona.

5 muaj

Gjithçka gati që Guedes të jetë lojtar i Wolves

Wolves po përgatisin testet mjekësore që Gonçalo Guedes që t’i bashkohet klubit këtë javë. Tarifa do të jetë rreth 30/32 milionë euro plus shtesat, kontratë afatgjatë gati për të nënshkruar marrëveshjen.

Reklama

Dokumentet po përgatiten pasi Valencia pranoi ofertën e Wolves.

5 muaj

Juventusi ka marrëveshje personale me Kostic

Juventusi është i vendosur të përfundojë marrëveshjen me Filip Kostiç këtë javë. Kushtet personale të dakorduara plotësisht, bisedimet përparojnë në fazën përfundimtare me Eintrachtin- 4 milionë euro shuma e kërkuar.

Reklama

Juve do të shkojë për Kostiçin ndërsa Napoli po mbyll marrëveshjen e Giacomo Raspadorit me Sassuolon.

5 muaj

Evertoni shpreson në transferim të trefishtë

Everton janë të përgatitur të kompletojnë nënshkrimet si Conor Coady dhe Amadou Onana këtë javë, dokumente në progres me Wolves për qendërmbrojtësin që është në krye të listës së Frank Lampard. Bisedimet

Reklama

Bisedimet në fazat e fundit edhe për Gana Gueye, Everton janë optimistë.

5 muaj

Katër skuadra në garë për Hudson-Odoin

Juventus, Dortmund, Southampton dhe Leicester City raportohet se janë të interesuar për Callum Hudson-Odoin.

Reklama

Lojtari e dëshiron largimin nga Chelsea në formë huazimi, derisa Blutë presin ofertën e duhur, raporton Sky Sports.

5 muaj

Sanchez po i bashkohet Marseilles

Olympique Marseille është i vendosur të nënshkruajë me Alexis Sanchez. Transferimi do të përfundojë javën e ardhshme, menjëherë pas përfundimit zyrtar të kontratës me Interin tashmë të rënë dakord ditë më parë.

Reklama

Sanchez do të nënshkruajë me klubin francez deri në qershor të vitit 2024.

5 muaj

Xavi nuk e di se çfarë do të ndodhë me De Jong

Xavi: “Nuk e di se çfarë do të ndodhë me Frenkie de Jong. Deri më 31 gusht çdo gjë mund të ndodhë”.

Reklama

“Ai e di se çfarë mendoj unë dhe çfarë dëshiron dhe ka nevojë klubi. Natyrisht që po llogaris tek ai, ai është një lojtar i madh”.

5 muaj

Angelino po e mbyllë kalimin te Hoffenheimi

Angelino, afër kalimit te Hoffenheim. Ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore nesër dhe më pas do të nënshkruajë huazimin e vlefshëm deri në qershor të vitit 2023.

Reklama

Konfirmohet gjithashtu: 20 milionë euro për ta nënshkruar verën e ardhshme.

5 muaj

Lo Celso afër kalimit te Villareali

Villarreal janë ende të sigurt në marrëveshjen e Giovanni Lo Celso. Bisedimet do të vazhdojnë javën e ardhshme për të arritur marrëveshjen e plotë me Tottenhamin, është gjithnjë e më afër.

Reklama

Unai Emery e dëshiron lojtarin si prioritet, por nevojitet raund i ri bisedimesh.

5 muaj

Vëllai i Arnautovic pranon se Unitedi ka bërë ofertë

Danijel, vëllai i Marko Arnautovic në ofertën e Manchester United: “Është e vërtetë që ka një ofertë nga një klub i njohur”, bëri të ditur ai.

Reklama

“Jam në kontakt me Bolognan për të parë nëse kjo mund të realizohet”, shtoi ai. Oferta hapëse rreth 9/10 milionë euro është refuzuar.

5 muaj

Werner mund të quhet lojtar i RB Leipzigut

Marrëveshja e Timo Werner do të përfundojë të hënën. RB Leipzig dhe Chelsea kanë marrëveshje të plotë, marrëveshje e përhershme – nuk ka huazim me opsion blerje.

Reklama

Të gjitha palët do të përgatisin dokumente për të nënshkruar marrëveshjen javën e ardhshme.

5 muaj

West Hami me ofertë të përmirësuar për Brojën

Armando Broja është dëshira e madhe e West Hamit në këtë afat kalimtar veror.

Reklama

Plotë 38 milionë euro ofruan drejtuesit e klubit për sulmuesin shqiptar, por Chelsea dhe trajneri Tomas Tushel, duket se nuk dëshirojnë ta shesë lojtarin shqiptar.

Një huazim nuk shihet aspak si mundësi, me ekspertin e transferimeve, Fabrizo Romano që tregon se trajneri gjerman është një admirues i madh i cilësive të 20-vjeçarit.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Padyshim se do ishte “çmenduria” më e madhe e këtij afati kalimtar: Ronaldo te Galatasaray?

Tregu i transferimeve po përparon me shpejtësi dhe tashmë ka një sërë emrash të mëdhenj në afatin kalimtar të verës që po kërkojnë një aventurë të re.

Reklama

Padyshim, pasiguria rreth të ardhmes së Cristiano Ronaldos e ka shqetësuar botën e futbollit dhe e gjithë vëmendja është te ylli portugez.

Pavarësisht rikthimit të 37-vjeçarit për të luajtur për Manchester United që pësoi humbje 2-1 në shtëpi nga Brightoni, ai ka shprehur vazhdimisht qëllimin e tij për t’u larguar nga klubi.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Cavani e lë të shtangur Boca Juniorsin

Pas marrjes së kontratës në 48 orët e fundit, Edinson Cavani i komunikoi Boca Juniors se dëshiron t’u japë përparësi klubeve evropiane. Nuk pranon për arsye familjare.

Reklama

Ëndrra e Cavanit dhe familjes së tij është t’i bashkohet La Ligës dhe të provojë kapitullin e ri në Spanjë.

5 muaj

Laporta flet për Messin, Umtitin dhe Braithwaiten

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta: “Kam marrëdhënie të mira me familjen e Leo Messit. Umiti dhe Braithwaite? Të dy tani e kuptojnë se është koha për t’u bashkuar me një klub tjetër”.

Reklama

“Do të përfundojmë edhe një nënshkrim me një marrëveshje në parim”… dhe është Marcos Alonso.

5 muaj

Lapora dëshiron që De Jong të qëndroj te Barcelona

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta për Frenkie de Jong: “Frenkie është lojtari ynë dhe ne duam që ai të qëndrojë në Barcelonë, ai gjithashtu dëshiron të qëndrojë”.

Reklama

“Me të dhe shokët e tij të skuadrës, ne kemi një mesfushë shumë të fuqishme. Ai ka oferta, por ne duam që ai të qëndrojë”.

5 muaj

RB Salzburg këmbëngul se nuk e shesin Seskon

RB Salzburg këmbëngul në pozicionin e tyre: nuk ka synim për të shitur Seskon, pavarësisht interesimit nga klubet më të mira angleze dhe gjithashtu bisedimeve pozitive midis agjentit dhe Oliver Mintzlaff të Leipzig.

Reklama

I vetmi opsion i pranueshëm: shitja e Seskos në verën e vitit 2023 – atëherë edhe kur do t’i rritet vlera edhe më shumë lojtarit.

5 muaj

Sane te Unitedi – drejtori i Bayernit mohon zërat

Drejtori i Bayern Salihamidzic për thashethemet që e lidhin Leroy Sanen me Man United: “Nuk ka asgjë të vërtetë për këtë. Ai është një lojtar i rëndësishëm për ne”, deklaroi Salihamidzic për Sky90.

Reklama

“Nuk kam asgjë për të thënë për këtë fare”, shtoi ai.

5 muaj

Guedes mund të quhet lojtar i Wolves

Wolves do të nënshkruajnë me sulmuesin e Valencias, Gonçalo Guedes për 30 milionë euro.

Reklama

Ai nesër (e hënë) do t’i nënshtrohet testeve mjekësore.

5 muaj

City po e huazon Kaykyn në Portugali

Talenti brazilian Kayky do të largohet nga Manchester City në formë huazimi për t’u bashkuar me Paços de Ferreira, marrëveshja e përfunduar.

Reklama

Kayky do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të hënën pasi do të luajë në Portugali deri në vitin 2023.

Marrëveshja e përfunduar mes të gjitha palëve, që do të nënshkruhet në fillim të javës së ardhshme.

5 muaj

West Hami me dy largime befasuese

West Ham është gati të shesë Said Benrahma dhe Nikola Vlasic në ditët në vijim. Torino janë të etur për nënshkrimin e Vlasic, bisedimet janë duke vazhduar.

Reklama

Negociatat mes Torinos dhe West Hamit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

5 muaj

Hudson-Odoi në bisedime me Borussia Dortmund

Sipas Sky Sports, përfaqësuesit e sulmuesit të Chelseat, Callum Hudson-Odoi janë në bisedime me Borussia Dortmund për një lëvizje të mundshme huazimi këtë verë.

Reklama

21-vjeçari anglez, i cili ka edhe dy vite kontratë me Blutë, i është dhënë leja nga klubi për të zhvilluar bisedime për një largim të mundshëm nga Stamford Bridge.

Përveç Dortmundit, Juventus dhe dy klube të tjera të Ligës Premier duan shërbimet e lojtarit.

5 muaj

Atletico Madridi refuzon mundësinë e huazimit të Moratas te Juventusi

Atletico Madridi refuzon mundësinë e huazimit të Moratas te Juventusi

Juventusi është ende i etur për të rikthyer sulmuesin Alvaro Morata, por ata kanë pësuar një ‘goditje’ pasi Atletico Madrid thuhet se përjashton një marrëveshje huazimi.

Reklama

29-vjeçar spanjoll i kaloi dy vitet e fundit në huazim me Bianconerët dhe ai bëri veçanërisht përshtypje në vitin e dytë nën drejtimin e Massimiliano Allegrit, duke qenë një kontribues kryesor në sulmin e tyre në një moment jetik pasi si Paulo Dybala ashtu edhe Federico Chiesa mbetën jashtë fushës shkaku i lëndimeve.

Lajmi i plotë

5 muaj

Newcastle i bashkohet garës për të nënshkruar me sulmuesin Sesko

Sipas faqes Northern Echo, Newcastle United tani i është bashkuar garës për të nënshkruar sulmuesin e Red Bull Salzburgut, Benjamin Sesko.

Reklama

Sulmuesi 19-vjeçar slloven ka qenë i lidhur me disa prej klubeve më të mira evropiane si Manchester United, Chelsea dhe Real Madrid.

5 muaj

Evertoni është favorit për të nënshkruar me Coady

Sipas Daily Mail, Evertoni do të mundë West Hamin për të nënshkruar me mbrojtësin e Wolves, Conor Coady.

Reklama

Toffees thuhet se kanë rënë dakord të paguajnë 12 milionë funte plus bonuse te Wolves për nënshkrimin e mbrojtësit anglez.

Coady dëshiron të largohet nga Molineux në kërkim të më shumë kohë të lojës.

5 muaj

Bologna refuzon ofertën e Man Utd për Arnautovicin

Bologna thuhet se ka refuzuar ofertën e Manchester Unitedit për sulmuesin Marko Arnautovic.

Reklama

Sipas gazetarit Gianluca Di Marioz, oferta e Djajve të Kuq ishte në vlerë prej 8.5 milionë euro.

5 muaj

Werner pritet të transferohet te RB Leipzig

RB Leipzig do të nënshkruajë me Timo Werner nga Chelsea.

Reklama

Marrëveshja thuhet se do të jetë e përhershme dhe jo huazim.

Sot, po diskutohen detajet përfundimtare mes klubeve, pasi kushtet personale janë rënë dakord që prej 1 muaji.

5 muaj

Zyrtare: Portieri Neto nënshkruan me Bournemouthin

Bournemouth ka nënshkruar me portiern Neto nga Barcelona.

Reklama

Portieri brazilian transferohet si lojtar i lirë.

5 muaj

Hudson-Odoi kërkon largimin nga Chelsea

Callum Hudson-Odoi dëshiron të largohet këtë verë nga Chelsea.

Reklama

Sipas Sky Sports, anglezi i ka thënë Chelseat se dëshiron të largohet nga klubi për të luajtur futboll të rregullt.

5 muaj

Wolves në bisedime për transferimin e Guedes

Wolverhampton Wanderers janë në bisedime me Valencia për një lëvizje për sulmuesin anësor, Goncalo Guedes.

Reklama

Klubi spanjoll e vlerëson atë në 30 milionë euro dhe aq pritet të jetë oferta e Wolves, përfshirë bonuset.

5 muaj

Sevilla konfirmon marrëveshjen për transferimin e Iscos

Sevilla konfirmon marrëveshjen për transferimin e Iscos

Sevilla ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes për transferimin e Iscos nga Real Madridi.

Reklama

Klubi nga Andaluzia ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje për transferimin e Iscos si lojtar i lirë.

Sevilla ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të konfirmuar marrëveshjen, ndërsa zyrtarizimi dhe prezantimi do të vjen pas kompletimit të testeve mjekësore.

Lajmi i plotë

5 muaj

Dortmund pritet të nënshkruaj me sulmuesin Modeste

Borussia Dortmund do të nënshkruajë me Anthony Modeste si sulmues të ri.

Reklama

Marrëveshja është shumë afër dhe ai do të zëvendësojë Sebastian Hallerin.

5 muaj

Zyrtare: Ajaxi nënshkruan me Jorge Sanchez

Ajaxi ka nënshkruar me Jorge Sanchez një marrëveshje të përhershme nga Club America.

Reklama

Lojtari do të udhëtojë në Amsterdam sot për të përfunduar testet mjekësore pas marrëveshjes së arritur për tarifën prej 5 milionë euro.

Sanchez do të nënshkruajë së shpejti një marrëveshje pesëvjeçare.

5 muaj

Paris Saint-Germain afër transferimit të Fabian Ruiz

Paris Saint-Germain afër transferimit të Fabian Ruiz

Napoli thuhet se po punon për shitjen e Fabian Ruiz te Paris Saint-Germain dhe gjërat po ecin përpara me shpejtësi.

Reklama

Kontrata aktuale e mesfushorit 26-vjeçar spanjoll skadon me Napolin vitin e ardhshëm dhe ai vazhdimisht ka refuzuar të nënshkruaj një kontratë të re, duke e lënë skuadrën napolitane në një situatë të vështirë.

Raportet e fundit sugjeruan se Real Madridi po priste ta merrte atë në një transferim të lirë verën e ardhshme, por ata thuhet se janë ‘mposhtur’ nga PSG.

Lajmi plotë

5 muaj

Zyrtare: PSV rinovon me Ibrahim Sangare

Ibrahim Sangare do të mbetet lojtar i PSV Ei9ndhoven për më gjatë.

Reklama

Mesfushori 24-vjeçar ka zgjat kontratën deri në mesin e vitit 2027.

Kështu, Manchester Unitedi dhe Liverpooli mbesin pa objektivin e tyre të verës.

5 muaj

Man Utd kërkon transferimin e Leroy Sane nga Bayern Munich

Man Utd kërkon transferimin e Leroy Sane nga Bayern Munich

Klubi anglez, Manchester Unitedi ka shprehur interesim për sulmuesin e Bayern Munichut, Leroy Sane.

Reklama

Unitedi është i frustruar në ndjekjen e objektivit të madh të verës, Antony nga Ajaxi dhe janë gati për t’u vënë pas emrave tjerë.

Lajmi i plotë

5 muaj

West Hami i afrohet objektivit të Romës, Zagadou

Sipas The Sun, West Hami po përgatit një ofertë për mbrojtësin Dan-Axel Zagadou.

Reklama

Skuadra e Ligës Premier shpreson të mposhtë Romën për nënshkrimin e mbrojtësit, i cili është në dispozicion si lojtar i lirë pas largimit nga Borussia Dortmund.

5 muaj

Man Utd shikon Fabian Ruiz si alternativë të De Jong

Sipas Goal.com, Manchester Unitedi synon mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz, pasi një lëvizje për Frenkie de Jong vazhdon të ngecë.

Reklama

Erik ten Hag është i vendosur të sigurojë një mesfushor me cilësi të lartë dhe e sheh yllin spanjoll si një alternativë ideale nëse objektivi kryesor De Jong nuk mund të sigurohet.

5 muaj

Real Madrid planifikon një ofertë për sulmuesin e Leverkusenit

Sipas gazetës Marca, Real Madrid po përgatit një ofertë për sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Iker Bravo.

Reklama

Atletico Madrid është gjithashtu pas sulmuesit, por Leverkuseni ka besim tek ai dhe është i vendosur të kërkojë një çmim të lartë përpara se ta lë të largohet.

5 muaj

Boca Juniors afër Cavanit

Boca Juniors tani po i afrohet nënshkrimit të Edinson Cavanit.

Reklama

Propozimi për kontratë po kontrollohet nga ana e lojtarit, por Boca po shtyn ta realizojë atë, pasi duan të fitojnë garën me Villarrealin.

5 muaj

Goncalo Guedes pritet të kalojë në Angli

Gazetari nga Valencia, Julio Insa ka shkruar se sulmuesi portugez Goncalo Guedes është i vendosur të kalojë në Angli.

Reklama

Atë e duan një mori klubesh ku West Hami dhe Arsenali shihen si më serioze.

5 muaj

Hudson-Odoi kërkon largimin nga Chelsea

Callum Hudson-Odoi mund të largohet nga Chelsea për të luajtur më shumë në ndonjë klub.

Reklama

Southampton dhe Leicester kanë bërë ofertë për lojtarin dhe duan huazimin e tij.  Lojtari tani duhet të vendos për të ardhmen.

5 muaj

Kluivert mes Galatasaray dhe Fulham

Justin Kluivert është në bisedime me Fulhamin dhe Galatasarayn.

Reklama

Reprezentuesi holandez sapo është kthyer nga huazimi në OGC Nice dhe nuk është pjesë e planeve të trajnerit Jose Mourinho.

Roma kërkon rreth 10 milionë euro.

5 muaj

Amadou Onana mund të konsiderohet lojtar i Everton

Amadou Onana mund të konsiderohet lojtar i Evertonit. Mesfushori do të kushtojë 36 milionë euro që do të shkojnë te Lille.

Reklama

5 muaj

Torreira dhe Mertens zbarkojnë në Stamboll

Lucas Torreira dhe Dries Mertens kanë zbarkuar në Stamboll dhe do të jenë lojtarë të Galatasaray.

Reklama

5 muaj

Senesi do të kalojë te Bournemouth

Bournemouth do ta afrojë në skuadër mbrojtësin Marcos Senesi. Ka marrëveshje mes klubeve tashmë për 15 milionë euro.

Reklama

Lojtari javën e ardhshme do të jetë në Angli.

5 muaj

Angelino te Hoffenhaim

Angelino do të bashkohet me Hoffenhaim si huazim me të drejt blerje për 20 milionë euro.

Reklama

5 muaj

Alonso drejt kalimit te Barcelona

Mbrojtësi i majtë, Marcos Alonso, nuk është ftuar sot nga Chelsea, pasi pritet të kalojë te Barcelona.

Reklama

5 muaj

Cavani afër bashkimit me Boca Juniors

Sulmuesi uruguaian Edison Cavani është afër bashkimit me Boca Juniors, shkruan gazetës spanjolle Marca.

Reklama

Ai do t’i jepte fund një periudhe 15-vjeçare në Evropë, ku luajti në Itali, Francë dhe Angli.

5 muaj

Fiorentina futet në garë për Lo Celson

Fiorentina është takuar me agjentët e Giovani Lo Celso që luan te Tottenham, pasi Villarreal nuk po mund ta marr, pasi iu duhet ta shesë përpara se ta nënshkruajë.

Reklama

Reprezentuesi argjentinas nuk ka luajtur në fazën përgatitore nën drejtimin e Antonio Conte dhe nuk ishte as në stol për ndeshjen hapëse të sezonit në Ligës Premier kundër Southampton.

5 muaj

Icardi drejt rikthimit në Serie A, dy klube vihen pas tij

Mauro Icardi është jashtë projektit në PSG dhe ai mund të kthehet në Serie A, ku Monza dhe Sampdoria kanë interesim për argjentinasin.

Reklama

Sulmuesi argjentinas nuk është thirrur nga trajneri Christophe Galtier për ndeshjen hapëse të Ligue 1 kundër Clermont, duke e lënë atë jashtë për arsye personale.

5 muaj

Tottenham vazhdojnë interesimin për Nicolo Zaniolon

Mediat italiane dhe angleze shkruajnë se Tottenham ka ofruar 42 milionë funte për të nënshkruar me mesfushorin 23-vjeçar.

Reklama

5 muaj

Liverpooli interesohet për Brozovicin

Liverpooli po planifikon një marrëveshje shkëmbimi për të sjellë në “Anfield” mesfushorin e Interit, Marcelo Brozovic, sipas Calciomercatoweb.

Reklama

Thuhet se Reds janë gati të ofrojnë Naby Keitan ose Roberto Firminon në këmbim të 29-vjeçarit kroat.

5 muaj

Paralajmërohet rikthimi sensacional i Willianit në Ligën Premier

Ish-reprezentuesi brazilian, Willian është lidhur me një rikthim në Ligën Premier dhe Fulham është i interesuar.

Reklama

Anësori u transferua për herë të parë në Angli në vitin 2013 dhe shijoi shtatë vite të suksesshme në Chelsea, duke fituar dy tituj të ligës, Carabao Cup, FA Cup dhe Ligën e Evropës.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Duhet të ndodhin këto tetë largime ose Barcelona është në probleme serioze

Trajneri i Barcelonës, Xavi po planifikon disa largime, pasi tetë lojtarë nuk janë në planet e tij për edicionin e ri.

Reklama

Gjigantët e La Ligës kanë shpenzuar miliona euro në afatin kalimtar të verës mes problemeve financiare. Deri më sot, ata kanë sjellë Andreas Christensen, Franck Kessie, Robert Lewandowski, Raphinha dhe Jules Kounden.

Lajmi i plotë>>>

5 muaj

Udogie ka marrëveshje me Tottenhamin

Marrëveshje e plotë për kushtet personale midis Destiny Udogie, agjentëve të tij dhe Tottenhamit, kontratë pesëvjeçare.

Reklama

Marrëveshja pritet të përfundojë javën e ardhshme me Udinesen.

Paratici dhe Conte duan Udogie si pjesë e projektit të ardhshëm, kështu që ai mund të huazohet përsëri në Udinese.

5 muaj

Dalin prapaskenat se si Raphinha kaloi te Barcelona dhe pronari i Leeds ndryshoi qëndrim

Pronari i Leeds, Radrizzani për TheAthletic: “Harrison do të qëndrojë këtu. Raphinha? Për mua u bë me Chelsean. Ndihesha i turpëruar të kthehesha te Todd Boehly dhe të ndryshoja pozicionin”.

Reklama

“Nuk kisha zgjidhje sepse ishte më e rëndësishme të blija gjashtë lojtarë sesa të mbaja Raphinhan”.

6 muaj

Sesko do të qëndrojë në Salzburg pavarësisht interesimit nga gjigantët evropianë

Benjamin Sesko është gati të zgjasë qëndrimin e tij në Red Bull Salzburg sipas asaj që raporton Sky Sports.

Reklama

Disa klube të mëdha evropiane si Chelsea, Manchester United dhe Real Madrid ishin të interesuar për nënshkrimin e sulmuesit të ri, por slloveni thuhet se dëshiron të qëndrojë në Salzburg edhe për një vit për zhvillimin e mëtejshëm të tij.

6 muaj

Chelsea pritet të ofrojë 100 milionë euro për Fofanan

Chelsea është duke bërë çmos që të transferojë Wesley Fofanan nga Leicester City.

Reklama

Pasi iu refuzuan dy ofertat e para me mbi 80 milionë euro, The Blues po përgatiten t’i plotësojnë apetitet e Dhelprave dhe të ofrojnë 100 milionë euro për kartonin e francezit, gjë që do të ishte shifër rekorde për një mbrojtës.

6 muaj

Crystal Palace kërkon rikthimin e Wan-Bissaka

Sipas Sky Sports, Crystal Palace është i interesuar për të ri-nënshkruar me mbrojtësin e krahut të Manchester United, Aaron Wan-Bissaka.

Reklama

Mbrojtësi, i cili iu bashkua Djajve të Kuq nga Crystal Palace në 2019 për një tarifë transferimi prej 55 milionë euro, mund të kthehet në ish-klubin e tij këtë verë për shkak të mungesës së kohës së lojës pasi Diego Dalot ka të ngjarë të fillojë rregullisht si mbrojtës i djathtë i skuadrës nën Erik ten Hag.

6 muaj

Onana pranë kalimit te Evertoni

Amadou Onana është në Angli për t’i kompletuar testet mjekësore te Evertoni.

Reklama

Marrëveshja është arritur me Lillen për 36 milionë euro dhe katër milionë bonuse me 20 për qind fitimin për klubin francez nga shitja e ardhshme e lojtarit.

6 muaj

Leicesteri i thotë Chelseat se Fofana nuk është në shitje

Chelsea po insiston që të transferojë Wesley Fofanan nga Leicester City.

Reklama

Ata tashmë kanë bërë një ofertë mbi 80 milionë euro, por Brendan Rodgers nuk dëshiron ta shesë lojtarin, derisa ky i fundit e do kalimin në “Stamford Bridge”.

6 muaj

Bayern Munich interesohet për Florian Wirtz

Bayern Munich ka hyrë në garë për nënshkrimin e anësorit gjerman, Florian Wirtz, raporton Fichajes.

Reklama

19-vjeçari ka qenë cak i disa klube të mëdha evropiane dhe thuhet se Barcelona dhe Real Madrid janë gjithashtu të prirur për nënshkrimin e të riut.

6 muaj

Torreira mund të quhet lojtar i Galatasarayt

Lucas Torreira nënshkroi kontratën e tij me Galatasaray mbrëmë në Milano.

Reklama

Arsenali do të marrë 6-7 milionë euro + shtesa. Konfirmimi zyrtar pritet së shpejti, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Dy klube nga Italia e duan Marin e Arsenalit

Arsenali ka marrë një ofertë të re për Pablo Mari: Hellas Verona po ofron marrëveshje të përhershme, Monza kërkon huazim me detyrim blerje në rast se do të qëndrojë në Serie A sezonin e ardhshëm. Vendimi mbetet tani te Arsenali, raporton Fabrizio Romano.

Reklama

Pritet së shpejti, por Pablo Marì do të largohet qind për qind nga Arsenali.

6 muaj

La Liga ia refuzon Barcelonës kërkesën për regjistrimin e lojtarëve të rinj

La Liga ka refuzuar përpjekjet e Barcelonës për të regjistruar lojtarët e saj të rinj.

Reklama

Joan Laportës i është thënë se fatura e pagave duhet të ulet përpara se lojtarë si Robert Lewandowski dhe Raphinha të mund të luajnë, raporton Tariq Panja.

6 muaj

LA Galaxy dëshiron Sergi Roberton

LA Galaxy nuk janë të kënaqur me nënshkrimin e një lojtari të Barcelonës, sipas AS.

Reklama

Skuadra nga MLS, pasi ka nënshkruar me mesfushorin Riqui Puig, tani thuhet se dëshiron të shtojë Sergio Roberton në skuadrën e tyre.

Mbrojtësi i gjithanshëm besohet të jetë i tepërt ndaj kërkesave të Barcelonës këtë sezon dhe marrëdhëniet janë të mira mes klubit katalanas dhe LA Galaxy.

6 muaj

Napoli bie dakord me Raspadorin

Napoli ka rënë dakord për kushtet personale me sulmuesin e Sassuolos, Giacomo Raspadori, raporton Calciomercato.

Reklama

22-vjeçari ka pranuar një ofertë për kontratë me vlerë 2.5 milionë euro në vit deri në vitin 2027, por të dy klubet ende nuk kanë rënë dakord për një tarifë.

Sassuolo kërkon 40 milionë euro për Raspadorin, ndërsa Napoli është i vendosur të paguajë jo më shumë se 30 milionë euro.

6 muaj

Klopp projekton transferimin e Sanes

Gjiganti anglez, Liverpooli, besohet se dëshiron ta përforcojë ende skuadrën në prag të fillimit të ri të sezonit 2022/23 të Ligës Premier.

Reklama

Siç raportohet nga “90min”, trajneri i The Reds, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga klubi që të transferojë anësorin e Bayern Munichut, Leroy Sane, gjatë afatit aktual veror.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Barcelona është afër marrëveshjes me Alonson

Barcelona, ​​çuditërisht, duket se po i afrohet një marrëveshjeje tjetër.

Reklama

Klubi katalunas është afër transferimit të Marcos Alonsos nga Chelsea për shumën e 10 milionë eurove.

6 muaj

Acerbi objektiv i Interit

Interi po synon disa objektiva transferimi teksa kërkon të forcohet në mbrojtje.

Reklama

Calciomercato raporton se Francesco Acerbi i Lazios dhe Dan-Axel Zagadou janë ndër kandidatët për të cilët Nerazzurrët po planifikojnë lëvizje.

6 muaj

Real Madrid e shet Gutierrezin te Girona

Real Madrid ka shitur Miguel Gutierrez te Girona në një marrëveshje me vlerë 4 milionë euro.

Reklama

6 muaj

Agjenti i Arthur: Valencia dëshiron të nënshkruajë me lojtarin

Mesfushori i Juventusit, Arthur mund të jetë rrugës për në Valencia. Agjenti i lojtarit ka zbuluar se skuadra spanjolle dëshiron ta blejë brazilianin.

Reklama

“Ka një interes në Valencia dhe ne shpresojmë se mund të materializohet. Ai ka dëshirë të shkojë dhe ne duam të gjejmë një zgjidhje për të së shpejti”, deklaroi ai.

6 muaj

Zyrtare: Xhemajli nënshkruan me Vaduzin

Mbrojtësi i qendrës, Arbenit Xhemajli karrierën e vazhdon te skuadra e Vaduzit.

Reklama

Aktualisht ky klub është në kategorinë e dytë helvetike, ndërsa 24-vjeçari së fundi ishte te Sunderlandi në Angli.

Ndërkohë me Vaduzin ka firmosur për dy vjet.

6 muaj

Zyrtare: Benteke kalon te DC United

Ish-sulmuesi i Liverpoolit dhe Aston Villas, Christian Benteke është transferuar te DC United, që garon në kampionatin MLS të SHBA-ve.

Reklama

Benteke ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2024 me opsionin e vazhdimit edhe për një vit tjetër.

Ai së fundi ishte pjesë e klubit anglez, Crystal Palace.

6 muaj

Zyrtare: Maxwell Cornet kalon te West Ham

Maxwell Cornet ka kaluar te West Ham nga Burnley.

Reklama

Ai ka nënshkruar deri në vitin 2027.

6 muaj

Zyrtare: Wijnaldum lojtari i Romës

Georginio Wijnaldum i është bashkuar zyrtarisht Romës në huazim me opsion blerjeje nga PSG, që mund të kthehet një detyrim nëse arrihen objektivat e caktuara.

Reklama

Sipas raporteve të shumta, marrëveshja vlen rreth 10 milionë euro dhe do të ketë detyrim blerje nëse Giallorossët përfundojnë në katërshen e parë.

Lexo lajmin e plotë… 

6 muaj

Zyrtare: Jordan Veretut ka kaluar te Marseille

Mesfushori francez Jordan Veretout ka kompletuar transferimin nga Roma te Marseille.

Reklama

6 muaj

Depay është i hapur për një kalim te Juventusi

Memphis Depay është i gatshëm të largohet nga Barcelona për të kaluar te Juventusi këtë verë, shkrua Sport.

Reklama

Skuadra e Serisë A ka bërë një ofertë për holandezin dhe Barça dëshiron ta shes atë, por ata do të kenë nevojë që ai të nënshkruajë një kontratë të re përpara se ta lënë atë të shkojë si huazim me detyrim blerje.

6 muaj

Oscar do ta vazhdojë karrierën te Flamengo

Mesfushori brazilian Oscoar është larguar nga Kina për të vazhduar karrierën te Flamengo.

Reklama

6 muaj

Alexis Sanchez drejt largimit nga Interi, po e pret Marseille

Alexis Sanchez është lejuar të mungojë në stërvitjen e Interit pasi ai është afër largimit nga klubi, shkuan Calciomercato.

Reklama

Sulmuesi pritet t’i bashkohet Marseillen menjëherë pasi Interi të pranojë të ndërpresë kontratën e tij.

6 muaj

Kostic afër kalimit te Juventus

Juventusi po i afrohet nënshkrimit të Filip Kostic, shkruan Tuttosport.

Reklama

Sulmuesi anësor tashmë ka rënë dakord të bashkohet me skuadrën e Serisë A, por ata duhet të bëjnë një marrëveshje me Eintracht Frankfurt përpara se të mund të përfundojnë lëvizjen.

6 muaj

Tottenham i avantazhuar ndaj Man Cityt për Udogien

Tottenham është vendosur të nënshkruajë me mbrojtësin e Udineses, Destiny Udogie.

Reklama

Edhe Manchester City kishte shfaqur interes për të marrë të riun, por duket se Spurs tani janë favorit për lojtarin.

6 muaj

Rodgers: Fofana dhe Maddison nuk janë në shitje

Brendan Rodgers ka thënë se dyshja e Leciester Cityt, Wesley Fofana dhe James Maddison nuk janë në shitje.

Reklama

“Wesley Fofana dhe James Maddison nuk janë në shitje. Këta janë lojtarë shumë të rëndësishëm për ne”.

“Jemi në një situatë ku duhet të largojmë disa lojtarë, por kjo nuk do të thotë të heqim qafe asetet tona më të mira”, ka thë Rodgers.

6 muaj

Zyrtare: Schalke nënshkruan me Jordan Larsson

Jordan Larsson ka nënshkruar me Schalken si transferim i lirë.

Reklama

“Kemi përfunduar nënshkrimin e Jordan Larsson”, thuhet në njoftim.

Larsson do ta mbajë te Schalke fanellën me numër 7.

6 muaj

Cornet te West Hami, e kryer

Transferimi i Maxwell Cornet nga Burnley te West Ham United thuhet se ka përfunduar me sukses.

Reklama

Lojtari do të nënshkruaj kontratë 5-vjeçare.

Shuma e transferimit 17.5 milionë funte apo rreth 21 milionë euro.

6 muaj

Eddie Howe nënshkruar kontratë afatgjatë me Newcastle

Trajneri Eddie Howe është ‘blinduar’ nga Newcastle United.

Reklama

“Newcastle United është i kënaqur të konfirmojë se trajneri Eddie Howe ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë në St. James’ Park”, thuhet në njoftim.

6 muaj

Fulhami në bisedime për transferimin e Justin Kluivert

Sipas Daily Mail, Fulhami është në bisedime me Romën për një transferim të mundshëm të sulmuesit holandez, Justin Kluivert.

Reklama

Së bashku me Fulham, skuadra tjetër e Ligës Premier, West Hami ka shprehur gjithashtu dëshirën e tyre për të transferuar holandezin.

Megjithatë, Bardhezinjtë thuhet se kanë kaluar Çekianët në garën e transferimeit.

6 muaj

Barcelona e interesuar për nënshkrimin e Thomas Meunier

Sipas gazetës Sport, Barcelona është e interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit të krahut të Borussia Dortmund, Thomas Meunier.

Reklama

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, me sa duket është i etur për të marrë reprezentuesin belg pasi humbi Cesar Azpilicuetan, i cili zgjati qëndrimin e tij me Chelsean.

6 muaj

Zyrtare: Marc Cucurella transferohet te Chelsea

Zyrtare: Marc Cucurella transferohet te Chelsea

Klubi anglez, Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e anësorit të majtë, Marc Cucurella nga Brighton & Hove Albion.

Reklama

Blutë e Londrës kanë kryer edhe një transferim tjetër të madh në këtë afat kalimtar të verës.

Pas Raheem Sterling dhe Kalidou Koulibaly, Blutë kanë transferuar edhe Cucurellan.

Lajmi i plotë

6 muaj

Zyrtare: Arbnor Muja, lojtar i ri i Royal Antwerp

Zyrtare: Arbnor Muja, lojtar i ri i Royal Antwerp

Klubi belg, Royal Antwerp ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e sulmuesit Arbnor Muja nga Drita.

Reklama

Garant ndërkombëtare kanë qenë me fat për klubin gjilanas, Drita dhe sulmuesin mitrovicas Arbnor Muja.

Kjo pasi përballjet e tyre me Anwerpin kanë bërë që të bie në sy sulmuesi Muja, i cili tashmë ka kompletuar transferimin te klubi belg.

Lajmi i plotë

6 muaj

Man City mohon interesimin për mbrojtësin Gvardiol

Manchester City ka hedhur poshtë spekulimet që e lidhin me mbrojtësin e RB Leipzig, Josko Gvardiol.

Reklama

Sipas Daily Mail, City tani për tani po distancohet nga Gvardiol.

Në vend të kësaj, kampionët e Ligës Premier do t’i drejtohen Sergio Gomez të Anderlechtit.

6 muaj

Atalanta refuzoi ofertën e përmirësuar të Nottingham Forest për Freuler

Nottingham Forest po punon për të nënshkruar me Remo Freuler dhe nevojiten bisedime të mëtejshme pasi oferta e tyre e përmirësuar u refuzua nga Atalanta .

Reklama

Sipas gazetarit Gianluca Di Marzio, Nottingham ka paraqitur zyrtarisht një ofertë në Atalanta për Freuler, duke propozuar një marrëveshje huazimi me një detyrim blerje për 10 milionë euro.

Oferta nuk e bindi skuadrën nga Bergamo, e cila mendon se 10 milionë euro ishin një shifër shumë e ulët.

Bisedimet po vazhdojnë dhe të dyja palët janë të sigurta se një marrëveshje mund të arrihet së shpejti.

6 muaj

Chelsea i gatshëm të paguajë shifrën rekorde për transferimin e mbrojtësit Wesley Fofana

Chelsea i gatshëm të paguajë shifrën rekorde për transferimin e mbrojtësit Wesley Fofana

Chelsea është i gatshëm të paguajë një tarifë rekord botëror për mbrojtës, duke paguar 85 milionë funte apo 100 milionë euro për të siguruar objektivin kryesor Wesley Fofana nga Leicester City.

Reklama

Blutë panë që qendërmbrojtësit Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen u larguan drejt Real Madridit dhe Barcelonës, si transferime të lira gjatë verës.

Kalidou Koulibaly ka ardhur nga Napoli për rreth 35 milionë euro dhe ka veshur fanellën nr.26, të veshur nga kapiteni legjendar John Terry.

Lajmi i plotë

6 muaj

Wolves synon transferimin e Nico Gonzalez

Wolverhampton Wanderer është i interesuar për mesfushorin e Barcelonës , Nico Gonzalez.

Reklama

Sipas gazetë Sport, Barcelona është gati ta lejoj largimin e lojtarit, pasi ka plotë tetë mesfushorë tjerë në rend para tij dhe Nico nuk do të kishte minuta.

6 muaj

Parades pajtohet me kushtet personale të ofruara nga Juventusi

Parades pajtohet me kushtet personale të ofruara nga Juventusi

Leandro Paredes thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje në parim me Juventusin dhe tani duhet të gjendet një marrëveshje me Paris Saint-Germain.

Reklama

Bianconerët po punojnë shumë për të përmirësuar mesfushën e Massimiliano Allegrit përpara sezonit që po afrohet me shpejtësi në Serie A dhe i kanë vënë sytë te 28-vjeçari Paredes, duke besuar se ai do të ishte i aftë.

Lajmi i plotë

6 muaj

Amadou Onana te Evertoni

Evertoni tani është i vendosur të nënshkruajë me Amadou Onana.

Reklama

Marrëveshja e kompletuar me Lille dhe kushtet personale gjithashtu.

Lojtari donte Evertonin, pavarësisht se propozimi i West Ham ishte i pranueshëm nga Lille.

6 muaj

“Ndonjëherë duhet të shesësh”, Guardiola e pranon se Bernardo Silva mund të transferohet te Barcelona

“Ndonjëherë duhet të shesësh”, Guardiola e pranon se Bernardo Silva mund të transferohet te Barcelona

Pep Guardiola ka thënë se është i pasigurt për të ardhmen e Bernardo Silvas mes interesimit të Barcelonës për mesfushorin e Manchester Cityt.

Reklama

Silva ka qenë një lojtar vendimtar për Cityn duke i ndihmuar ata të fitojnë katër tituj në pesë vitet e fundit, por donte të largohej në fillim të sezonit të kaluar.

Pavarësisht problemeve financiare në Camp Nou, Barcelona ka treguar se janë të interesuar për Bernardon, por mund të duhet të shesin mesfushorin Frenkie De Jong për të liruar hapësirë ​​dhe para përpara se një marrëveshje të përfundojë.

Lajmi i plotë

6 muaj

Zyrtare: Albert Vallci transferohet te St. Gallen

Zyrtare: Albert Vallci transferohet te St. Gallen

FC St.Gallen 1879 ka nënshkruar me lojtarin shqiptar, Albert Vallci, i cili është transferuar nga Red Bull Salzburg.

Reklama

27-vjeçari ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2025.

Dy klubet kanë rënë dakord të mos i bëjnë të ditur kushtet e transferimit.

Vallci merr fanellën me numrin 20.

6 muaj

Barcelona afër transferimit të Marcos Alonsos

Barcelona afër transferimit të Marcos Alonsos

Klubi katalunas, Barcelona thuhet se është shumë afër nënshkrimit të Marcos Alonsos nga Chelsea.

Reklama

Barcelona ka bërë plot pesë transferime në afatin kalimtar të verës, por nuk dëshiron të ndalet, pasi synon të përforcohet edhe më tej.

Lajmi i plotë

6 muaj

Man Utd refuzoi ta nënshkruaj tre vjet më parë për tre milionë euro, tani Sesko kushton 65 milionë

Man Utd refuzoi ta nënshkruaj tre vjet më parë për tre milionë euro, tani Sesko kushton 65 milionë

Manchester Unitedi thuhet se pati një shans për të nënshkruar me yllin e RB Salzburg, Benjamin Sesko, tre vjet më parë, por refuzoi ta transferojë atë.

Reklama

Djajtë e Kuq janë në kërkim të përforcimeve të reja, pasi sot (e premte) nis sezoni i ri në Ligën Premier dhe duan të jenë konkurrues për pozitat e para.

Drejtuesit e Unitedit dhe trajneri Erik ten Hag kanë etiketuar tashmë disa lojtarë që mund t’i transferojnë edhe njëri nga ta është sulmuesi Sesko.

Lajmi i plotë

6 muaj

Neto pritet ta kompletojë sot transferimin te Bournemouthi

Portieri Neto do të jetë sot në Angli së bashku me agjentët e tij për të përfunduar transferimin te Bournemouth.

Reklama

Marrëveshja është në fuqi me Barcelonën, testet mjekësore tashmë janë planifikuar.

Barcelona e ka pranuar propozimin dhe Neto së shpejti do të jetë lojtari i ri i Bournemouth.

6 muaj

Aubameyang merr vendim për të ardhmen pas interesimit nga Chelsea

Aubameyang merr vendim për të ardhmen pas interesimit nga Chelsea

Sulmuesi i Gabonit, Pierre-Emerick Aubameyang ka përfunduar në radarin e Chelseat.

Reklama

Ai tashmë ka vendosur se çfarë të bëjë këtë sezon.

Lajmi i plotë

6 muaj

Oscar te Flamengo

Mesfushori brazilian, Oscar pritet ta vazhdoj karrierën te Flamengo.

Reklama

Oscard do të nënshkruhet si lojtar i lirë dhe më pas do të prezantohet shumë shpejt.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, është vetëm thjesht çështje kohe.

6 muaj

Veretout do t’i nënshtrohet së shpejti testeve mjekësore te Marseille

Jordan Veretout do t’i nënshtrohet testeve mjekësore te Marseille në orët në vijim.

Reklama

Marrëveshja e plotë mes Romës dhe Marseille është arritur nga dita e djeshme.

Shuma e transferimit – 11 milionë euro të garantuara plus 4,5 milionë euro bonuse.

6 muaj

Aouar, prioritet i Leicester Cityt

Sipas Foot Mercato, Leicester City thuhet se e ka bërë mesfushorin Houssem Aouar nënshkrimin e tyre prioritar për mesfushën.

Reklama

Nottingham Forest është gjithashtu i interesuar dhe mund t’i bëjë një ofertë drejt Lyonit për francezin.

6 muaj

Napoli interesohet për porterin Keylor Navas

Sipas gazetarit Gianluca Di Marzio, Napoli është i interesuar për portierin e Paris Saint-Germain, Keylor Navas.

Reklama

Klubi italian gjithashtu është ende në bisedime për të nënshkruar me Kepa Arrizabalaga nga Chelsea.

6 muaj

Cucurella kryen testet mjekësore te Chelsea

Marc Cucurrella ka kryer testet mjekësore në Londër dhe është gati të bashkohet me Chelsean, shkruan Fabrizio Romano.

Reklama

6 muaj

Atalanta dhe Juventusi në bisedime për Luis Muriel

Sulmuesi i Atalantas, Luis Muriel është i lidhur sërish me një lëvizje të mundshme te Juventusi.

Reklama

Bianconerët vazhdojnë të kërkojnë për një sulmues të ri pasi vendosën të mos aktivizojnë opsionin prej 35 milionë euro për të blerë Alvaro Morata nga Atletico Madrid.

Muriel është përmendur vazhdimisht si përforcim i mundshëm, pasi kontrata e tij me Atalantan do të skadojë në qershor të vitit 2023.

6 muaj

Tottenham e do Odogien

Tottenham nuk është dorëzuar për Destiny Odogie dhe mund ta blejë kartonin e tij, por duke e lënë te Udinese edhe një sezon si huazim.

Reklama

6 muaj

Plea do të bashkohet me Nice

Sulmuesi i Borussia Monchengladbach, Alassane Plea do të përfundojë transferimin te Nice – sipas Le 10 Sport.

Reklama

29-vjeçari është kërkuar edhe nga klubet e Ligws Premier, por ai është i etur të kthehet në vendlindje.

Plea shënoi 10 gola në 33 ndeshje të Bundesligës për Gladbach në sezonin 2022-23.

6 muaj

Zyrtare: Lucca te Ajax

Ajax ka njoftuar zyrtarisht e sulmuesit Lorenzo Lucca, që do të jetë i pari italian që ka veshur fanellën prestigjioze të klubit holandez.

Reklama

Ai ka kaluar nga Pizza te Ajax.

6 muaj

Azpilicueta nënshkruan kontratë të re dyvjeçare te Chelsea

Cesar Azpilicueta ka vendosur ta refuzojë Barcelonën dhe ta vazhdojë qëndrimin te Chelsea duke nënshkruar kontratë të re dyvjeçare.

Reklama

Lajmin e ka konfirmuar vet klubi anglez duke njoftuar se kapiteni i Bluve do të mbetet në Stamford Bridge.

6 muaj

Ademola Lookman nënshkruan për Atalantan

Atalanta e ka zyrtarizuar nënshkrimin me Ademola Lookman nga RB Leipzigu, në një marrëveshje që besohet të jetë rreth 15 milionë euro duke i përfshirë edhe shtesat.

Reklama

6 muaj

Bournemouthi afër transferimit të portierit të Barcës

Bournemouthi është pranë kompletimit të transferimit të portierit të Barcelonës, Neto – njofton The Sun.

Reklama

33-vjeçari pritet të konkurrojë me Mark Travers për portierin kryesor në skuadër.

6 muaj

Riqui Puig kompleton transferimin te LA Galaxy

Riqui Puig e ka kompletuar transferimin te LA Galaxy, ndërkohë që vazhdon spastrimi veror te Barcelona.

Reklama

Mesfushori spanjoll nuk ka arritur të depërtojë në ekipin e parë të Xavi Hernandezit në Camp Nou dhe tash ka vendosur ta ndjekë karrierën në MLS.

6 muaj

Zyrtare: Renato Sanchez nënshkruan me PSG-në

“Paris Saint-Germaini ka kënaqësinë të njoftojë nënshkrimin e Renato Sanches për pesë sezonet e ardhshme”.

Reklama

“Mesfushori portugez është i lidhur me kryeqytetin deri më 30 qershor 2027”, thuhet në njoftimin e kampionit francez.

6 muaj

Zyrtare: Renato Sanches te PSG

Mesfushori portugez Renato Sanchez ka kaluar nga Lille te PSG.

Reklama

6 muaj

Wijnaldum zbarkon në Romë

Georginio Wijnaldum u prit në aeroport nga qindra tifozë të Romës duke brohoritur emrin e tij.

Reklama

Ai do të kalojë në huazim me detyrimin blerje nga PSG

6 muaj

Azpilicueta mbetet te Chelsea

Mbrojtës i njohur spanjoll, Cesar Azpilicueta, do të mbetet te Chelsea, duke refuzuar mundësinë e kalimit te Barcelona.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Alex Talles kalon te Sevilla

Mbrojtësi i majtë brazilian, Alex Talles, është zyrtarisht lojtar i Sevillas.

Reklama

6 muaj

Wijnaldum udhëton drejt Romës

Georginio Wijnaldum do të jetë në Romë në orët e ardhshme.

Reklama

Testet mjekësore do të zhvillohen të premten në mëngjes dhe më pas ai do të prezantohet si lojtar i ri i AS Roma.

Marrëveshja huazim me opsion blerje për 8 milionë euro.

Roma do të paguajë 5 milionë euro, rreth 50% të pagës.

6 muaj

Angelino konsideron transferimin te Hoffenheim

Besimi po rritet në kampin e Hoffenheim për nënshkrimin e  mbrojtësi të majtë, Angelino nga RB Leipzig.

Reklama

Lojtari është duke e konsideruar seriozisht këtë lëvizje gjatë këtij afati kalimtar.

6 muaj

Alexander-Arnold do të jetë objektivi kryesor i Barcelonës në sezonin e ardhshëm

Alexander-Arnold do të jetë objektivi kryesor i Barcelonës në sezonin e ardhshëm

Barcelona po synon Trent Alexander-Arnold si nënshkrimin e tyre kryesor të afatit kalimtar të verës së vitit 2023.

Reklama

Sipas mediumit Liverpool Echo, thuhet se gjigantët spanjollë duan Alexander-Arnold në mënyrë që të ‘plotësojnë skuadrën e tyre’.

Lajmi i plotë

6 muaj

Aubameyang nuk dëshiron të largohet nga Barcelona

Pierre-Emerick Aubameyang u raportua se i është ofruar Chelseat.

Reklama

Megjithatë, sipas gazetës Mundo Deportivo, sulmuesi nuk dëshiron të largohet nga Barcelona pavarësisht interesimit të Bluve.

6 muaj

Cornet arrin marrëveshje me West Hamin

Maxwel Cornet thuhet se ka arritur një marrëveshje për kushtet personale me West Ham.

Reklama

Nëse gjithçka shkon sipas planit, ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore sot (e enjte) në Londër.

6 muaj

Juventusi e do Depayn si huazim me detyrim blerje

Juventusi e do Depayn si huazim me detyrim blerje

Juventusi është i etur për nënshkrimin e Memphis Depay.

Reklama

Megjithatë, klubi italian dëshiron një marrëveshje fillestare huazimi me një detyrim blerje verën e ardhshme.

Holandezi duhet të vazhdojë kontratën me Barcelonën deri në vitin 2024 që transferimi të ndodhë.

6 muaj

Trajneri i PSG-së, Galtier konfirmon transferimin e Renato Sanchesit

Trajneri i PSG-së, Galtier konfirmon transferimin e Renato Sanchesit

Trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier ka konfirmuar transferimin e mesfushorit Renato Sanches nga Lille.

Reklama

Sanches ishte njëri nga objektivat kryesor të verës për Milanin, por kampioni francez ishte më i shpejt dhe më konkret për të mbyllur marrëveshjen.

Pas shumë javëve diskutime, si duket ka ardhur edhe marrëveshja mes dy klubeve franceze për transferimin e Sanchesit.

Lajmi i plotë

6 muaj

 Marseille afër kompletimit të transferimit të Vereout

 Marseille afër kompletimit të transferimit të Vereout

Olympique Marseille thuhet se po mbyll marrëveshjen me Jordan Veretout.

Reklama

Detajet përfundimtare po diskutohen me Romën, pasi kushtet personale janë arritur.

Klubi francez do të paguajë 11 milionë euro plus 4.5 milionë euro bonuse për lojtarin.

Testet mjekësore janë duke u planifikuar.

6 muaj

Barcelona i ofron Chelseat tre lojtarë

Barcelona i ka ofruar Chelseat mundësinë për të nënshkruar me tre lojtarë të tyre.

Reklama

Sipas gazetarit të afër me Blutë, Nizaar Kinsella, Barcelona i ka ofruar Chelseat mesfushorin Frenkie de Jong dhe sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang e Memphis Depay.

6 muaj

Wijnaldum pritet ta kompletojë sot transferimin te Roma

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Giorginio Wijnaldum pritet të arrijë në Romë këtë pasdite.

Reklama

Sipas gazetarit Gianluca Di Marzio, pas testeve mjekësore, holandezi do ta përfundoj huazimin te Roma.

6 muaj

Zyrtare: Chelsea nënshkruan me Carney Chukwuemeka

Zyrtare: Chelsea nënshkruan me Carney Chukwuemeka

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e talentit Carney Chukwuemeka nga Aston Villa.

Reklama

Blutë e Londrës kanë kryer tashmë edhe një transferim, pas atij të Raheem Sterling nga Manchester City dhe Kalidou Koulibalyt nga Napoli.

Bëhet fjalë për talentin Chukwuemeka, i cili vjen nga Aston Villa në një transferim të përhershëm.

Lajmi i plotë

6 muaj

Man Utd ‘po punon shpejt’ për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko

Man Utd ‘po punon shpejt’ për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko

Klubi anglez, Manchesteri United po përpiqet shumë për të nënshkruar këtë muaj me sulmuesin e RB Salzburg, Benjamin Sesko.

Reklama

United ka hyrë në bisedime me Salzburgun për nënshkrimin e sulmuesit Sesko këtë verë, ndonëse kampionët austriak hezitojnë të shesin yllin e tyre dhe kanë vendosur një çmim prej 55 milionë funtesh për lojtarin.

Lajmi plotë

6 muaj

Brightoni refuzoi tre oferta nga Man City për Cucurellan

Brighton refuzoi tre oferta nga Manchester City për Marc Cucurella.

Reklama

E para ishte 30 milionë funte (35.82 milionë euro), e dyta 35 milionë (41.80 milionë euro) dhe e tra 40 milionë funte (47.75 milionë euro).

6 muaj

Salihamidzic mohon thashethemet për transferimin e Kane

Salihamidzic mohon thashethemet për transferimin e Kane

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka bërë të qartë se sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane, nuk është në listën e dëshirave të skuadrës bavareze.

Reklama

Pas largimit të Robert Lewandowskit te Barcelonë, sulmuesi anglez u sugjerua të transferohej në Bayern për të mbushur vendin vakant të lënë nga polaku.

Megjithatë, nuk ka pasur asnjë ofertë konkrete nga Gjermania dhe tani Salihamidzic ka shuar të gjitha dyshimet në lidhje me interesimin e Bayernit për Kane.

Lajmi i plotë

6 muaj

Barcelona arrin marrëveshje me Bernando Silvan?

Sipas Daily Mail, Barcelona ka arritur një marrëveshje me Bernardo Silva për kushtet personale.

Reklama

Manchester City deri tani ka hezituar ta shesë yllin portugez, por thuhet se mund të pranojë ndonjë ofertë rreth 80 milionë euro.

6 muaj

Aubameyang i interesuar për ribashkimin me Tuchelin

Pierre-Emerick Aubameyang u shfaq si objektiv befasues për sulmin e Chelseat.

Reklama

Tani thuhet se sulmuesi i Barcelonës do të ishte i interesuar për një ribashkim me Thomas Tuchel, me të cilin punoi te Borussia Dortmund.

6 muaj

Barcelona merr masa drastike për të detyruar Braithwaite dhe Umtitin të largohen nga klubi

Barcelona merr masa drastike për të detyruar Braithwaite dhe Umtitin të largohen nga klubi

Barcelona ka vendosur të marrë masa drastike në këtë afat kalimtar për të balancuar financat e klubit me çdo kusht. Durimi po mbaron në raste specifike si për sulmuesin Martin Braithwaite, ashtu edhe për mbrojtësin Samuel Umtiti.

Reklama

Sipas gazetës katalunase Sport, klubi nga Camp Nou ka marrë masa drastike për të detyruar largimin e dy Braithwaite dhe Umtiti nga klubi.

Lajmi i plotë

6 muaj

Leicester City refuzon ofertën e Chelseat për Fofana

Oferta e Chelseat prej 60 milionë funtesh për Wesley Fofana u refuzua menjëherë.

Reklama

Leicester City thuhet se kërkon 80 milionë funte, me Chelsean që shpreson për një marrëveshje prej 70 milionë funtesh.

Mbrojtësi është ‘shumë i etur’ për kalimin në Stamford Bridge.

6 muaj

Ten Hag e do Ziyechin

Erik ten Hag është i etur për të nënshkruar me ish-lojtarin e tij Hakim Ziyech.

Reklama

Megjithatë, anëtarët e ekipit të rekrutimit të Manchester United nuk janë unanim për profilin e tij, prandaj mungon lëvizja për çdo marrëveshje të mundshme.

6 muaj

Monza me propozim zyrtar për Pablo Mari

Monza thuhet se ka paraqitur një propozim zyrtar për Pablo Marín.

Reklama

Oferta e klubit italian është huazim me detyrim blerje, klauzolë detyruese në rast se Monza mbetet në Serie A sezonin e ardhshëm.

Arsenali pajtohet me largimin e mbrojtësit.

6 muaj

Marseille kontakton Alexis Sanchezin, Veretout gjithashtu objektiv

Alexis Sanchez thuhet se ka përfunduar kontratën me Interin dhe tani është lojtar i lirë.

Reklama

Olympique Marseille do të jetë në kontakt të drejtpërdrejtë me agjentët e Sanchezit në ditët në vijim dhe do të nënshkruhet së shpejti.

Në anën tjetër, mesfushori Jordan Veretout mbetet objektivi kryesor për Marseille dhe bisedimet do të vazhdojnë me Romën.

6 muaj

Pas marrëveshjes me Arsenalin, Galatasaray nis bisedimet me Torreiran

Galatasaray ka planifikuar raundin e ri të bisedimeve me Lucas Torreira për të arritur marrëveshjen për kushtet personale.

Reklama

Klubi turk thuhet se nuk dorëzohen në kërkim të transferimit të tij.

Marrëveshja thuhet se është e plotë me Arsenalin për tarifën rreth 6-7 milionë euro.

6 muaj

Telles zbret në Spanjë për të kompletuar kalimin te Sevilla

Alex Telles ka zbritur në Spanjë në orët e vona të së mërkurës.

Reklama

Braziliani do t’iu nënshtrohet sot testeve mjekësore dhe pastaj do të nënshkruaj kontratën si lojtar i ri i Sevillas.

Marrëveshja mes klubeve është një huazim i thjeshtë deri në verën e vitit 2023.

6 muaj

Chelsea befason të gjithë, synon transferimin e dyshes Aubameyang-Depay nga Barcelona

Chelsea befason të gjithë, synon transferimin e dyshes Aubameyang-Depay nga Barcelona

Klubi anglez, Chelsea po shikon një lëvizje befasuese për sulmuesin e Barcelonës, Pierre-Emerick Aubameyang, si dhe bashkëlojtarin e tij Memphis Depay.

Reklama

Blutë e Londrës janë të interesuar të përforcohen këtë verë, sidomos në sulm pas largimit të Romelu Lukaku dhe largimit të mundshëm të Timo Werner.

Drejtuesit e klubit anglez thuhet se tashmë kanë gjetur emrat që mund të përforcojnë sulmin e skuadrës së Thomas Tuchel.

Lajmi i plotë

6 muaj

Mainzi dhe Leeds për Berishën

Ekipi nga Bundesliga, Mainzi po e sfidon Leeds Unitedin për shërbimet e sulmuesit Mërgim Berisha, kanë raportuar mediumet turke të mërkurën.

Reklama

Bëhet e ditur se Mainzi i ka bërë ofertë zyrtare Fenerbahçes për Berishën. Thuhet se ekipi gjerman ka ofruar dy milionë euro për ta bindur Fenerbahçen në lirimin e tij.

Megjithatë, krerët e ekipit nga Superliga e Turqisë po kërkojnë të paktën pesë milionë euro për Berishën.

6 muaj

Zyrtare: Patino bashkohet me Blackpool

I riu i Arsenalit, Patino është bashkuar me Blackpool në huazim.

Reklama

Ai konsiderohet si një talent me të ardhme të madhe.

6 muaj

Veretout mund të kalojë te Marseille

Jordan Veretout duket se do të largohet nga Roma dhe Marsille është një mundësi për të.

Reklama

Të dy palët janë duke negociuar, me klubin francez që pritet të paguajë 10 milionë euro për ta transferuar atë nga skuadra e Serie A.

6 muaj

E duan West Ham dhe Lazio, por Zielinski dëshiron të qëndrojë në Napoli

Ylli i Napolit, Piotr Zielinski nuk dëshiron të largohet nga klubi këtë verë, përkundër ofertave.

Reklama

Calciomercato shkruan se reprezentuesi polak kërkohej nga West Ham dhe Lazio.

Megjithatë, ai do të preferonte të qëndronte në Napoli.

6 muaj

Cucurella te Chelsea, Brighton del me deklaratë zyrtare duke mohuar lajmet

Gjatë mbrëmjes doli lajmi se Marc Cucurella do të bëhet lojtar i ri i Chelseat, por Brighton ka mohuar lajmet se ka marrëveshje.

Reklama

Sipas shumë mediave dhe gazetave, Chelsea është i gatshëm të bëjë një ofertë prej 68 milionë eurosh për të marrë spanjollin, duke e lidhur  me kontratë deri në në qershor 2028.

6 muaj

Fenerbahce përforcon portën

Fenerbahce ka ofruar portierin İrfan Can Eğribayat, qw luante te Göztepe Sports Club, për 1 vit huazim me mundësi blerjeje.

Reklama

6 muaj

E kryer, Marc Cucurella te Chelsea

Mbrojtësi i majtë, Marc Cucurella, ka kaluar te Chelsea për shumën e 50 milionë funteve.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Kasper Schmeichel te Nice

Portieri danez, Kasper Schmeichel ka kaluar nga Leicester te Nice në Ligue 1.

Reklama

6 muaj

Shifrat prapa transferimit të Wijnaldum nga PSG te Roma

Mesfushori i Paris Saint-Germainit, Georginio Wijnaldum, është një hap larg kompletimit të huazimit te Roma.

Reklama

Giallorossët janë pajtuar të paguajnë pesë milionë euro nga rroga prej 7.2 milionë eurosh e Wijnaldum, ndërsa lojtari ka hequr dora nga rreth një milion euro në formë shtesash për të lehtësuar transferimin.

Do të jetë huazim me opsion blerjeje në fund të sezonit, ndërsa Roma shpreson ta ketë lojtarin në ndeshjen e parë sezonale në Serie A ndaj Salernitanas më 14 gusht.

6 muaj

Valencia kontakton Juven për Arthur

Valencia ka kontaktuar me Juventusin për mundësinë e nënshkrimit me Arthur Melon.

Reklama

Mesfushori brazilian është i lirë të largohet nga “Allianz Stadium” këtë verë pasi ai nuk përshtatet në planet e trajnerit Massimiliano Allegri.

6 muaj

PSG ‘kërcënon’ Barcelonën, dëshiron transferimin e Bernardo Silvas

PSG ‘kërcënon’ Barcelonën, dëshiron transferimin e Bernardo Silvas

Paris Saint-Germain është e interesuar për transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese të Manchester Cityt, Bernardo Silva.

Reklama

Bernardo është gati të largohet nga City këtë muaj dhe është një objektiv i konfirmuar për Barcelonën.

Lajmi i plotë

6 muaj

Alex Telles pritet të huazohet te Sevilla

Alex Telles pritet ta vazhdojë karrierën këtë sezon te Sevilla.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, ka përfunduar marrëveshja e plotë mes Man Utd dhe Sevilla për huazimin e lojtarit deri në vitin 2023.

Megjithatë, nuk ka ndonjë klauzolë opsioni blerjeje dhe kontrata pritet të nënshkruhet këtë javë.

6 muaj

Bournemouth në negociata për portierin Neto

Bournemouth është në negociata për të nënshkruar me portierin Neto nga Barcelona.

Reklama

Barcelona është e hapur për ta lënë atë të shkojë.

Lojtari pritet të vendos në ditët në vijim.

6 muaj

Renato Sanches te PSG, pritet vetëm zyrtarizimi

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, marrëveshja e plotë u arrit për tarifën prej 15 milionë eurosh.

Reklama

Testet mjekësore janë planifikuara tashmë për Renaton në Paris #PSG

Kushtet personale të rënë dakord shumë kohë më parë.

6 muaj

Mertens refuzon Juventusin shkaku i besnikërisë ndaj Napolit

Dries Mertens ka refuzuar një transferim te Juventusi pasi ai nuk dëshiron të bëhet një tradhtar i Napolit.

Reklama

Belgu është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Napolit me 148 gjithsej që kur u bashkua nga PSV Eindhoven në vitin 2013.

6 muaj

Jamie Vardy shihet nga Ten Hag si si zgjidhje për problemet e sulmuesit

Manchester United po monitoron situatën e Jamie Vardyt në Leicester City, sipas raportimeve, pasi e ardhmja e Cristiano Ronaldos në Old Trafford mbetet në ekuilibër.

Reklama

U raportua muajin e kaluar se pesë herë fituesi i Topit të Artë ka kërkuar të largohet nga klubi anglez këtë verë, me vendimin e tij për shkak të dëshirës për të luajtur në Ligën e Kampionëve për pjesën e mbetur të karrierës së tij.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Pesë largimet që pritet të ndodhin te Unitedi

Axel Tuanzebe, Aaron Wan-Bissaka, Phil Jones, Eric Bailly dhe Brandon Williams janë të gjithë në dispozicion për transferim, qoftë përgjithmonë ose në huazim këtë verë.

Reklama

Manchester United dëshiron të bëjë një revolucion të thellë në skuadër, raporton ESPN.

6 muaj

Ramsdale merr numër të ri te Arsenali

Aaron Ramsdale ka marrë fanellën me numrin 1 te Arsenal.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Malisheva transferon Kastriot Rapucën

Malisheva ka bërë prezantimin e Kastriot Rapucës.

Reklama

Klubi malishevas e ka kompletuar transferimin e lojtarit nga Ulpiana.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Ten Hag i quan të papranueshme sjelljet e Ronaldos

Erik ten Hag për largimin e hershëm të Cristiano Ronaldos nga stadiumi kundër Rayo Vallecano: “Sigurisht që nuk e fal këtë. Kjo është e papranueshme. Për të gjithë. Ne jemi një ekip dhe ju duhet të qëndroni deri në fund”.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Hekuran Kryeziu i bashkohet Winterthurit

Hekuran Kryeziu e ka kompletuar kalimin te Winterthur.

Reklama

Përmes një komunikate, klubi bëri të ditur se reprezentuesi i Kosovës ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2024.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Michael Edwards afër të bëhet drejtor sportiv i Chelseat

Chelsea ka hapur bisedimet me Michael Edwards për t’u bërë drejtori i tyre i ardhshëm sportiv.

Reklama

Blutë aktualisht janë pa drejtor sportiv dhe këtë pozitë po e drejton bashkëpronari, Todd Boehly që po i realizon transferimet e kësaj vere.

6 muaj

Presidenti i Napolit thotë se nuk do të nënshkruajë më me lojtarë afrikanë – pas kësaj fshihet një arsye e fortë

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka deklaruar se nuk do të nënshkruajë më me lojtarë afrikanë “nëse ata nuk nënshkruajnë një marrëveshje për t’u larguar nga Kupa e Kombeve të Afrikës”.

Reklama

Në fillim të këtij viti, mbrojtësi i Senegalit, Kalidou Koulibaly, i cili së fundmi iu bashkua Chelseat, u shfaq në AFCON të këtij viti së bashku me mesfushorin e Kamerunit, Andre Zambo Anguissa.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Umtiti po i bashkohet Olympiacosit

Samuel Umtiti është në prag të bashkimit me Olympiacos nga Barcelona, raporton Diario Sport.

Reklama

Mbrojtësi francez nuk ka zgjuar interesimin e klubeve të mëdha evropiane dhe po largohet te skuadra greke.

6 muaj

Sanches më në fund po i bashkohet PSG-së

Lëvizja e Renato Sanches te PSG, është afër të finalizohet.

Reklama

Detajet përfundimtare të transferimit do të publikohen sot, me lojtarin që ka marrëveshje personale me parisienët.

6 muaj

Chelsea është e interesuar, por De Jong e preferon qëndrimin edhe më tej te Barcelona

Preferenca e Frenkie De Jong është ende të qëndrojë në Barcelonë, pavarësisht se Chelsea është në bisedime me Barçën.

Reklama

Holandezi e ka prioritet qëndrimin në “Camp Nou”, por që katalunasit insistojnë që ai të largohet, raporton David Ornstein.

6 muaj

Vetëm 10 ditë nga starti i edicionit të ri: Barcelona është në një rrëmujë të vërtetë

Barça kthehet sot (e mërkure) në stërvitje në “Ciutat Esportiva Joan Gamper”. Do të jetë ora 19:00 kur, pas dy ditë e gjysmë pushimi pas kthimit nga turneu i Shteteve të Bashkuara, do të fillojë një seancë në të cilën është e mundur të vizualizohet një problem që shqetëson Xavi Hernandeinz dhe stafin e tij stërvitor: lojtarët e tepërt në skuadër, 10 ditë para startit të edicionit të ri në ndeshjen kundër Rayo Vallecanon në Camp Nou (e shtunë, 13 gusht në orën 21:00).

Reklama

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Real Madridi kërkon vetëm një transferim deri në fund – por nuk i nxitohet

Real Madridi është lidhur me shumë sulmues të ndryshëm në këtë afat kalimtar dhe ndërsa ka pak përmbajtje në shumicën e emrave të përmendur, Los Blancos duan të shtojnë një sulmues në skuadrën e tyre.

Reklama

Madridi, megjithatë, nuk është në nxitim dhe do të presë të bëjë lëvizjen e duhur, madje duke u përgatitur ta shtyjë këtë marrëveshje deri në afatin e janarit.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Chelsea ka marrëveshje me Cucurellan – pret vetëm Brightonin

Oferta për më shumë se 50 milionë euro në tavolinë për Cucurellan, Chelsea pret që Brighton të vendosë – kushtet personale të dakorduara plotësisht që nga mëngjesi i së martës.

Reklama

Spanjolli dëshiron t’i bashkohet skuadrës londineze qysh në këtë javë.

6 muaj

Barcelona e vendosur të transferojë Silvan

Kalimi i Bernardo Silvës te Barcelona tani është një mundësi reale.

Reklama

Joan Laporta nuk është plotësisht i kënaqur me afatin kalimtar deri më tani dhe është i vendosur të marrë Silvën. Optimizmi po rritet, raporton Diario Sport.

6 muaj

Chelsea nisë bisedimet me Barcelonën për De Jong

Chelsea është në bisedime me Barcelonën për nënshkrimin e Frenkie De Jong dhe shpreson të arrijë një marrëveshje për holandezin.

Reklama

The Blues duan ta transferojnë holandezin më së largu deri në fillim të javës së ardhshme,  raporton David Ornstein.

6 muaj

Braithwaite refuzon largimin nga Barcelona

Martin Braithwaite po refuzon të largohet nga Barcelona nëse nuk i paguajnë atij çdo euro të fundit të kontratës së tij.

Reklama

Ose Barça ia paguan rrogën dhe e liron, ose një skuadër tjetër i përshtatet pagës, raporton Mundo Deportivo.

6 muaj

Marseille dhe Galatasaray e duan Ndombelen

Marseille dhe Galatasaray janë dy klubet më të interesuara për nënshkrimin e Tanguy Ndombele nga Tottenham, raporton Sky Sports.

Reklama

Lojtari nuk është në planet e Antonio Contes dhe i është bërë me dije të kërkojë një klub të ri.

6 muaj

Tuchel ndikoi që Chukwuemeka të refuzonte Barcelonën

Thomas Tuchel ishte çelësi i nënshkrimit të Carney Chukwuemeka te Chelsea.

Reklama

Barcelona kryesonte garën, por javën e kaluar pati një takim me Tuchel, agjentët e tij dhe familjen. Gjermani mendon se mund të ndihmojë ekipin e parë të Chelseat menjëherë, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Pak persona të afërt me klubin e duan kalimin e Ronaldos te Atletico

Lëvizja e mundshme e Cristiano Ronaldos në Atletico Madrid është tashmë një temë për të mos e diskutuar.

Reklama

Shumë pak njerëz të afërt me Atleticon e duan transferimin ose e shohin marrëveshjen me optimizëm, raporton Radioestadio Noche.

6 muaj

Galatasaray po e pret vetëm Torreiran

Galatasaray janë ende në pritje të dritës jeshile përfundimtare nga Lucas Torreira, ende i paarritur. Ka marrëveshje të plotë me Arsenalin, por në pritje të lojtarit.

Reklama

Klubi turk dëshiron të jetë i shpejtë ndërsa klubet e tjera përpiqen të rrëmbejnë marrëveshjen. Arsenali po negocion edhe me Monzën për Pablo Mari.

6 muaj

Wijnaldum mund të quhet lojtar i Romës

Gini Wijnaldum më në fund do të nënshkruajë me Romën, raporton Fabrizio Romano.

Reklama

Marrëveshja u arrit pasi drita jeshile sapo mbërriti nga Paris Saint-Germain për huazimin e tij. Tani klubet kanë shkëmbyer dokumentet.

PSG janë të përgatitur të transferojnë Renato Sanchesin, pas largimit të Wijnaldum.

6 muaj

Zyrtare: Bernd Leno i bashkohet Fulhamit

Bernd Leno e ka kompletuar kalimin e tij te Fulhami nga Arsenali për shumën e 10 milionë eurove.

Reklama

Portieri gjerman ka nënshkruar kontratë me klubin anglez deri në vitin 2025 me një opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër.

6 muaj

Patino do të huazohet

Gazetari Jeorge Bird ka raportuar se mesfushori i Gunners, Charlie Patino do të largohet si huazim te Blackpool këtë sezon.

Reklama

Skuadra e Championsit e nisi sezonin e tyre me një fitore 1-0 ndaj Reading të shtunën, por kërkon që ende të përforcohet dhe tani e do anëtarin e Topçinjve.

6 muaj

Raspadori kërkon klub të ri

Objektivi i Juventusit dhe Napolit, Giacomo Raspadori i ka kërkuar klubit aktual Sassuolos që ta shesë atë këtë verë.

Reklama

Siç raportohet nga Sky Sports Italia, italiani nuk sheh të ardhme në ngjyrën jeshile e zi dhe kjo mund të shkaktojë një sherr të dyanshëm për nënshkrimin e tij.

6 muaj

Chelsea afër transferimit të Walker-Peters

Chelsea është e interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit të Southampton, Kyle Walker-Peters, sipas Guardian.

Reklama

Walker-Peters është i aftë të luajë si mbrojtës krahu në të dyja anët, kështu që do t’i përshtatej në mënyrë të përkryer sistemit të Thomas Tuchel. Besohet se një ofertë midis 35 dhe 40 milionë funte mund të mjaftojë për të marrë Chelsea lojtarin e tyre dhe duket se ata janë shumë afër ta bëjnë këtë.

6 muaj

Zyrtare: Andi Zeqiri kalon te Basel si huazim

Sulmuesi 23-vjeçar Andi Zeqiri do të transferohet nga Brighton te FC Basel 1893 në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Reklama

FC Basel ka një opsion blerjeje për sulmin që nuk arriti të tregojë vetën në Angli.

Në moshën 21-vjeçare, Zeqiri u transferua nga FC Lausanne-Sport në Brighton në tetor të vitit 2020.

Ai luajti në huazim edhe te Augsburg në Bundesligë sezonin e kaluar.

6 muaj

Zyrtare: Alioski kompleton transferimin te Fenerbahce

Ezgjan Alioski tashmë është lojtari i ri i gjigantit turk Fenerbahce.

Reklama

Shqiptari nga Maqedonia e Veriut ka kaluar si huazim nga klubi i tij Al Ahli.

6 muaj

Zyrtare: Celina nënshkruan me Kasimpasan

Bersant Celina karrierën do ta vazhdojë në Turqi, duke e kompletuar huazimin e tij nga Dijoni te Kasimpasa.

Reklama

Lajmi është bërë i ditur këtë të martë nga klubi turk. Celina do të luajë si i huazuar te Kasimpasa për sezonin 2022/23, teksa në marrëveshje është përfshirë edhe opsioni i blerjes.

6 muaj

Agjenti i Kepas në bisedimet finale me Napolin

Sipas RAI Sport, agjenti i Kepa Arrizabalagas ka arritur në Itali për t’i diskutuar detajet finale lidhur me kalimin e portierit të Chelseat te Napoli.

Reklama

Gardiani përfiton nëntë milionë euro në sezon, por Blutë janë pajtuar ta paguajnë 70 për qind të rrogës së tij. Prandaj, çështja e vetme për t’u zgjidhur janë bonuset.

(Foto: Football Italia)

6 muaj

Bournemouthi në bisedime për portierin e Barcës

Bournemouthi është në bisedime për një marrëveshje potenciale për portierin e Barcelonës, Neto.

Reklama

6 muaj

Fofana nuk është në shitje

Trajneri i Leicester Cityt, Brendan Rodgers, ka thënë se Wesley Fofana nuk është në shitje, përkundër spekulimeve që e lidhin me Chelsean.

Reklama

Mbrojtësi 21 vjeçar ka shkëlqyer prej se kaloi te Foxes në vitin 2020 dhe paraqitjen e mira kanë bërë që të tërheqë interesimin e klubeve të mëdha.

(Foto: Getty)

6 muaj

Juve dhe Barca të angazhuar për transferimin e Depayt

Juventusi dhe Barcelona janë duke i studiuar mënyrat e ndryshme për të gjetur formulën e transferimit të Memphis Depayt në Allianz Stadium.

Reklama

Gjetja e një marrëveshje që do t’u përshtatej të gjithëve është e vështirë, por një alternativë është që Depay ta vazhdojë kontratën deri në qershor 2024 dhe pastaj t’i bashkohet Juventusit në formë huazimi me obligim blerjeje për 20 milionë euro në verën e vitit 2023.

(Foto: Instagram/memphisdepay)

6 muaj

E kryer, Carney Chukwuemeka kalon te Chelsea

Mesfushori 18 vjeçar i Aston Villas, Carney Chukwuemeka, ka kaluar te Chelsea.

Reklama

Ai ka zhvilluar vetëm 13 ndeshje në Ligën Premier, por konsiderohet talent i madh.

Çmimi i paguar për të është 18 milionë euro dhe së shpejti priten konfirmimet.

6 muaj

Marseille e Galata opsione për Ndombele

Marseille dhe Galatasaray janë ndër opsionet potenciale për mesfushorin e Tottenham Hotspurit, Tanguy Ndombele, megjithëse lojtari preferon të shkojë në Itali apo në Spanjë.

Reklama

6 muaj

City do t’i ofrojë kontratë të re Fodenit me 240.000 euro në javë

Manchester City ka vendosur të ofrojë vazhdimin e kontratës për Phil Foden – bën të ditur 90min.

Reklama

Anglezi pritet t’i trefishojë përfitimet aktuale me kontratën e re në 200.000 funte (240.000 euro) në javë, e cila do ta mbajë në Etihad Stadium deri në vitin 2027.

6 muaj

Chelsea në kërkim të Kyle Walker-Peters

Chelsea po e shqyrton mundësinë e transferimit të mbrojtësit të djathtë të Southamptonit, Kyle Walker-Peters – njofton The Guardian.

Reklama

Transferimi do t’i kushtonte Bluve ndërmjet 30-35 milionë funte (36-42 milionë euro).

6 muaj

Alex Talles drejt Sevillas

Mbrojtësi brazilian, Alex Telles, pritet të bashkohet me Sevillan, pasi klubet janë afër marrëveshjes.

Reklama

Edhe lojtari e ka pranuar transferimin dhe punët për mbylljen e transferimit po vazhdojnë.

6 muaj

Zyrtare: Mingueza kalon te Celta Vigo

Oscar Mingueza, mbrojtësi 23-vjeçar që e ka zhvilluar gjithë karrierën e tij sportive te Barcelona, ​​tashmë është zyrtarisht lojtar i Celta Vigos.

Reklama

Qendërmbrojtësi i cili mund të luajë edhe si anësor, zbarkoi në Vigo të hënën mbrëma dhe këtë mëngjes kaloi kontrollet mjekësore përpara se të nënshkruante kontratën deri në vitin 2026.

6 muaj

Katër opsionet për të ardhmen e Ruganit

Juventusi ia ka ofruar Daniele Ruganit katër opsione për të zgjedhur se ku dëshiron ta vazhdojë karrierën e tij.

Reklama

Empoli dhe Hellas Verona janë dy klubet italiane që kanë shprehur interesim për huazimin e mbrojtësit.

Galatasaray do të mund të paguante 10 milionë euro për ta blerë kartonin e tij.

Opsioni i katërt për Ruganin është qëndrimi te Juventusi.

(Foto: Instagram/daniruga)

6 muaj

Dhjetë transferimet më të shtrenjta të kësaj vere

(Foto: Transfermarkt)

Reklama

6 muaj

Nice zyrtarizon Aaron Ramseyn

OGC Nice ka nënshkruar me Aaron Ramseyn, ndërsa konfirmimi i tyre tregon periudha e dështimit te Juventusi ka mbaruar.

Reklama

Mesfushori është transferuar si lojtar i lirë pas ndërprerjes së kontratës me Juventusin, nga e cila përfitoi tre milionë euro.

6 muaj

RB Leipzig refuzon ofertën e majme të Man Cityt për Gvardiol

Manchester City ka bërë një ofertë prej 80 milionë eurosh për Josko Gvardiol, por RB Leipzig e ka refuzuar atë.

Reklama

Mbrojtësi ka kontratë edhe për katër vite të tjera, raporton BILD.

6 muaj

Monaco e do huazimin e Sarr

Monaco është në bisedime me Chelsean për huazimin e Malang Sarr.

Reklama

Marrëveshja mund të përfshijë një opsion për blerje të kartonit.

Fulham ka bërë edhe një ofertë për mbrojtësin, raporton Santi Aouna.

6 muaj

Sevilla, ekipi favoritë për transferimin e Telles

Sevilla po shtyn të nënshkruajë me Alex Telles ndërsa kontaktet e drejtpërdrejta me Manchester United vazhdojnë.

Reklama

Asnjë ofertë nga Porto, është Sevilla që kryeson garën, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Leno për teste mjekësore te Fulhami

Bernd Leno do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të Fulhamit sot përpara një kalimi prej 10 milionë euro nga Arsenali, raporton Fabrizio Romano.

Reklama

Gjermani do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2025.

6 muaj

De Jong refuzon sërish Unitedin, pret për Bayernin ose Chelsean

Frenkie De Jong raportohet se ende po refuzon të bashkohet me Manchester United.

Reklama

Ai do të konsiderojë vetëm largimin nga Barcelona për Bayern Munichun ose Chelsean, raporton Mundo Deportivo.

6 muaj

Fofana po i bën presion Leicesterit që ta lejojë kalimin e tij te Chelsea

Wesley Fofana po ushtron presion mbi Leicester Cityn për ta lënë atë të bashkohet me Chelsea.

Reklama

Lojtari ka marrëveshje për kushtet personale me Blutë, por Dhelprta duan rafro 100 milionë euro për kartonin e tij.

6 muaj

Një lojtar dhe para për Cucurellan nga Chelsea

Bisedimet në vazhdim mes Chelseat dhe Brightonit për Cucurella – Levi Colwill mund të diskutohet në një marrëveshje të veçantë për të përshpejtuar bisedimet për spanjollin.

Reklama

Kushtet personale të rënë dakord mes mbrojtësit të majtë spanjoll dhe Chelseat, deri tek klubet. Asnjë sinjal nga Manchester City deri më tani dhe duket se janë tërhequr nga gara, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Foden me kontratë afatgjate te Man City

Phil Foden ka rënë dakord për një kontratë të re afatgjatë me Manchester Cityn.

Reklama

Pep Guardiola e vlerëson shumë lojtarin dhe dëshiron ta ketë në planet e tij për një kohë të gjatë.

6 muaj

Zyrtare: Jota rinovon me Liverpoolin

Liverpooli ka konfirmuar se Diogo Jota ka nënshkruar një kontratë afatgjate.

Reklama

The Reds janë tejet të kënaqur me reprezentuesin portugez dhe i ofruar marrëveshje të re.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Loftus-Cheek nuk e dëshiron kalimin te Leicesteri – vështirësohet marrëveshja për Fofanan

Chelsea dëshiron të përdorë Ruben Loftus-Cheek si një peshë tërheqëse në përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Wesley Fofana.

Reklama

Ata shpresojnë se 40-45 milionë euro plus mesfushorin që do ta bëjnë Leicesterin të konsiderojë shitjen e mbrojtësit francez, raportoi fillimisht Nathan Gissing.

Por, Matt Law tani bën të ditur se anglezi nuk dëshiron të largohet nga “Stamford Bridge”.

6 muaj

Wijnaldum nuk pajtohet ta ulë pagën për t’iu bashkuar Romës

Gini Wijnaldum po refuzon të marrë një ulje page për t’u bashkuar me Romën, e cila po e pengon huazimin e tij nga PSG.

Reklama

Mesfushori aktualisht fiton dhjetë milionë euro në vit, raporton Le Parisien.

6 muaj

Werner e do rikthimin te RB Leipzig

Timo Werner dëshiron të kthehet në ish-klubin e tij, RB Leipzig këtë verë.

Reklama

Chelsea është e gatshme ta largojë gjemrnain, por kërkon shkëmbim lojtarësh – Josko Gvardiol është i kërkuari nga Blut, raporton Sport1.

6 muaj

Angelino kërkohet nga Brightoni

Brighton janë të interesuar për nënshkrimin e Angelinos nga RB Leipzig pasi ata kërkojnë të zëvendësojnë Marc Cucurella.

Reklama

West Ham dhe Hoffenheim janë gjithashtu të interesuar për mbrojtësin e majtë, raporton Plettigoal.

6 muaj

Mingueza arrin te Celta Vigo

Oscar Mingueza ka mbërritur në Vigo për të përfunduar transferimin e tij te Celta nga Barcelona. (Foto: BarcaUniversal)

Reklama

6 muaj

Nëse qëndron De Jong, nuk afrohet Silva

Barcelona nuk do të nënshkruajë me Bernardo Silvan nëse Frenkie De Jong qëndron. Ata nuk mund ta përballojnë atë, raporton Gerard Romero.

Reklama

Katalunasit duan ta shesin holandezin, me Chelsean dhe Manchester Unitedin të interesuara, por që lojtari e dëshiron qëndrimin në Camp Nou.

6 muaj

“Hala Madrid”- tifozët e Bayernit thumbojnë Lewandowskit pas lamtumirës nga klubi

Robert Lewandowski është rikthyer në Mynih për të marrë gjërat personale, por teksa ishte duke u larguar nga kryeqendra e Bavarisë, hasi në një turmë të tifozëve të Bayernit, që nuk e kanë pranuar mirë largimin e tij.

Reklama

“Hala Madrid” – ishte thirrja e tifozëve Bavarezë që njohën sulmuesin polak teksa largohej me makinën e tij, duke e ngacmuar këtë të fundit, që zgjodhi t’i bashkohej Barcelonës, pas një lufte të vërtetë me drejtuesit gjatë verës.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Belottit – mungon vetëm zyrtarizimi

Andrea Belotti ka arritur marrëveshje me Romën.

Reklama

Kontratë trevjeçare, me vlerë 3.2 milionë euro në sezon, raporton La Repubblica.

6 muaj

Monza po ‘peshkon’ te Juventusi, PSG dhe Arsenali

Mbrojtësi i Arsenalit, Pablo Mari dhe mesfushori i Juventusit, Nicolo Rovella janë në listën e synimeve të transferimeve të Monzas, sipas raportimeve në Itali.

Reklama

Skuadra e sapo promovuar ka qenë e zënë në tregun e transferimeve, përpara sezonit të tyre të parë në Serie A.

Deri më tani ata kanë nënshkruar me 10 lojtarë dhe janë lidhur me sulmues si ai i Paris Saint-Germain, Mauro Icardi.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Manchester United në bisedime për të nënshkruar me ish-mesfushorin e Spurs Tom Huddlestone

Manchester United thuhet se është në bisedime për të nënshkruar me ish-mesfushorin e Tottenhamit, Tom Huddlestone, në një transferim të papritur.

Reklama

Djajtë e Kuq kanë qenë të dëshpëruar për të siguruar një lojtar të ri në mesfushë këtë verë, pasi saga me objektivin kryesor Frenkie de Jong po vazhdon të jetë e ndërlikuar.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Gjashtë largime pritet të ndodhin nga Unitedi

Manchester United dëshiron të shesë ose huazojë të paktën gjashtë lojtarë përpara mbylljes së afatit kalimtar:

Reklama

♦ Alex Telles
♦ Aaron Wan-Bissaka
♦ Eric Baily
♦ Axel Tuanzebe
♦ Ethan Laird
♦ Phil Jones, raporton MailSport.

6 muaj

Cucurella arrin marrëveshje personale me Chelsean

Marc Cucurella dhe Chelsea kanë arritur një marrëveshje për kushtet personale.

Reklama

Chelsea do të vazhdojë bisedimet me Brighton sot për të përfunduar marrëveshjen shpejt, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Juventusi e Man City në bisedime për shkëmbim lojtarësh

Juventusit po i vjen zgjidhja nga Britania e Madhe për mesfushën, pas lëndimeve të Paul Pogbas dhe Weston McKennie.

Reklama

Manchester City është i interesuar në transferimin e Arthur Melos dhe janë të gatshëm të futen në bisedime me Zonjën e Vjetër për atë që e kërkon.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

De Ketelaere ka arritur te Milani për teste mjekësore

Charles De Ketelaere është pritur nga tifozët e Milanit në aeroport, duke zbritur më në fund përpara transferimit të tij prej 35 milionë euro nga Club Brugge.

Reklama

Mesfushori 21-vjeçar do të bëjë testet mjekësore të martën në mëngjes, por fillimisht u ul në aeroportin Linate në Milano me avion privat nga Brukseli në orën 00:23 me orën lokale.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Lista me 11 largimet që synon t’i realizojë Arteta te Arsenali në këtë verë

Arsenali është gati të largojë 11 lojtarë këtë verë ndërsa Mikel Arteta përgatitet të forcojë më tej skuadrën e tij.

Reklama

Topçinjtë këtë herë po bëjnë bujë të vërtetë në afatin kalimtar. Gabriel Jesus, Fabio Vieira, Oleksandr Zinchenko, Marquinhos dhe Matt Turner janë sjellë përpara ndeshjes hapëse të tyre në Ligën Premier kundër Crystal Palace të premten.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Valencia dhe Juventusi në bisedime për Arthur

Arthur është gati të pranojë një transferim huazues te Valencia.

Reklama

Klubi spanjoll dhe Juventus janë në bisedime se si të ndajnë pagat e lojtarit, raporton TuttoMercatoWeb.

6 muaj

Dy klubet e vetme që e duan transferimin e Ronaldos

Atletico Madrid dhe Napoli janë opsionet më të mundshme të Cristiano Ronaldos.

Reklama

Pavarësisht se presidenti i Atleticos mohon interesimin, Diego Simeone e dëshiron shumë Ronaldon, raporton Manu Sainz.

6 muaj

Puig arrin marrëveshje me LA Galaxy

LA Galaxy ka arritur një marrëveshje verbale për të blerë mesfushorin e Barcelonës, Riqui Puig, sipas raportimeve nga AS.

Reklama

Skuadra spanjolle është përpjekur të largojë lojtarin gjatë gjithë verës dhe skuadra amerikane më në fund mund të sigurojë një rrugë larg nga “Nou Camp” për të riun, me nënshkrimin që thuhet se pritet të konfirmohet këtë mbrëmje.

6 muaj

Refuzohet oferta e dytë e Newcastles për Maddison

Leicester City ka refuzuar ofertën e dytë të Newcastle për James Maddison, raporton Graeme Bailey.

Reklama

Dhelprat janë të gatshëm ta shesin lojtarin, por duan mbi 60 milionë euro për kartonin e tij

6 muaj

Everton identifikon zëvendësimin e mundshëm të Richarlison

Everton mund të jetë gati t’i ofrojë një litar shpëtimi lojtarit të harruar të Chelseat, Michy Batshuayi, raporton talkSPORT.

Reklama

Belgu shënoi 14 gola në ligë ndërsa ishte i huazuar te Besiktas sezonin e kaluar, por nuk është paraqitur për Blutë që nga shkurti 2020.

6 muaj

Liverpooli do t’i ofrojë Jotas kontratë të re

Liverpool do t’i ofrojë Diogo Jotas një kontratë të re edhe më fitimprurëse, sipas Daily Telegraph.

Reklama

Sulmuesi ka ende tre vjet për të përmbushur kontratën e tij aktuale, por Reds janë të prirur të shpërblejnë portugezin për fillimin e tij të mirë në Anfield.

6 muaj

Liverpooli pret oferta për Nat Phillips

Liverpooli është duke pritur oferta për Nat Phillips gjatë kësaj jave, me Fulhamin dhe Bournemouthin ndër të interesuarit për qendërmbrojtësin.

Reklama

6 muaj

RB Leipzigu udhëheq garën për Werner

Leipzigu është duke bërë përpjekje më të mëdha se Juventusi për Timo Werner, pas takimit të të dielës me Chelsean.

Reklama

6 muaj

Chelsea mund të arrijë marrëveshje të trefishtë me Interin

Pas Romelu Lukakut, ka sugjerime se Chelsea mund të shpenzojë 130 milionë euro për tre lojtarë të Interit: Milan Skriniar, Denzel Dumfries e Cesare Casadei.

Reklama

6 muaj

Arsyeja e ngecjes së marrëveshjes për Wijnaldum

Huazimi i propozuar i Georginio Wijnaldum te Roma është duke i vonuar për shkak të hezitimit të klubit italian që të përfshijë në marrëveshje klauzolën për obligim blerjeje – mëson Goal.

Reklama

6 muaj

Milani mbetet në garë për Renato Sanches

Milani thuhet se nuk ka hequr dorë akoma nga Renato Sanches, pasi lojtari i Lille është i frustruar nga vonesat e Paris Saint-Germainit dhe mund ta rikthejë interesimin kah kampioni i Serie A

Reklama

6 muaj

Shënjestra e Napolit, Kepa nuk përfshihet në skuadrën e Chelseat

Kepa Arrizabalaga duket më pranë Napolit, meqenëse nuk është përfshirë në skuadrën e Chelseat në faqen e klubit.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Lazaro nënshkruan për Torinon

Torino ka nënshkruar zyrtarisht me mbrojtësin e krahut të Interit, Valentino Lazaro, në formë huazimi me opsionin e blerjes në fund të sezonit.

Reklama

6 muaj

Gattuso e bind Melon t’i bashkohet Valencias

Trajneri i Valencias, Gennaro Gattuso, i ka telefonuar Arthur Melos për ta bindur që ta pranojë huazimin te klubi spanjoll.

Reklama

Tash Juventusi është duke u angazhuar që të gjejë një mënyrë për ta ndarë rrogën e lojtarit.

6 muaj

Roma ka marrëveshje me Belottin

Andrea Belotti ka arritur marrëveshje trevjeçare me Romën që pritet të nënshkruhet porsa Eldor Shumorodov ta kompletojë transferimin te Bologna.

Reklama

6 muaj

Zyrtare: Vecino nënshkruan për Lazion

Matias Vecino ka nënshkruar kontratë trevjeçare me Lazion pas kalimit të testeve mjekësore. Ai u largua nga Interi si lojtar i lirë.

Reklama

6 muaj

Alexis ndërpret kontratën me Interin

Alexis Sanchez thuhet ta ketë ndërprerë kontratën me Interin me pëlqim të ndërsjellë pas bisedimeve disajavëshe dhe pritet të nënshkruajë për Olympique Marseille.

Reklama

6 muaj

Dortmundi kërkon Giovanni Simeonen

Sulmuesi i Hellas Veronas, Giovanni Simeone, nuk është më në planet e Napolit, prandaj Borussia Dortmundi është gati të ndërhyjë.

Reklama

Argjentinasi pritet të largohet nga Stadio Bentegodi këtë verë, pasi kishte shënuar 17 gola dhe kishte dhuruar gjashtë asistime në 35 paraqitje në Serie A në edicionin e kaluar.

6 muaj

Ramsey do të shkojë te Nice

Ish-dështimi i Juventusit, Aaron Ramsey, thuhet se ka arritur marrëveshje që të luajë te Aaron Ramsey.

Reklama

Mesfushori uellsian e ka ndërprerë kontratën me Bianconerët para kohe, pasi Zonja e Vjetër dëshironte ta hiqte nga lista e rrogave pagën e tij prej shtatë milionë eurosh.

6 muaj

Napoli dhe Juventusi pas Raspadorit

Shefi i Sassuolos, Giovanni Carnevali, ka konfirmuar se Napoli dhe Juventusi janë të interesuar për Giacomo Raspadorin dhe ai dëshiron ta realizojë marrëveshjen sa më shpejt.

Reklama

6 muaj

Fabregas, kontratë dyvjeçare me Como

Cesc Fabregas ka luajtur për klube, si Barcelona, Arsenal, Chelsea e Monaco, ndërsa do të luajë te një skuadër e porsapromovuar në ligën e dytë italiane – Como.

Reklama

Spanjolli ka nënshkruar kontratë dyvjeçare dhe konsideron se Como paraqet “një projekt më të mirë sesa ofertat nga MLS”.

6 muaj

Alioski do të huazohet te Fenerbahce

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Twitter, Fenerbahce njofton se ka arritur marrëveshje me Al Ahlin për transferimin e Ezgjan Alioskit në formë huazimi.

Reklama

6 muaj

Interi cakton çmimin e Dumfries

Interi e ka caktuar çmimin e Denzel Dumfries në vlerën prej 50 milionë euro dhe nuk do të tërhiqet nga kjo shifër.

Reklama

Chelsea kishte ofruar 25 milionë euro plus bonuset për mbrojtësin, mirëpo Nerazzurrët e kanë refuzuar atë ofertë.

6 muaj

Katër skuadra pas Pjanic

Miralem Pjanic vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij.

Reklama

Mesfushori boshnjak është rikthyer te Barcelona pas huazimit njëvjeçar në elitën e futbollit turk te Besiktas.

Megjithatë ai nuk shihet si një titullar, pasi para tij në mesfushë janë emra si Pedri, Gavi, Busquets, De Jong e Kessie.

Tri skuadrat e mëdha italiane, Juventus, Milan dhe Napoli e duan atë, derisa boshnjaku ka një ofertë nga Arabia Saudite.

6 muaj

Video-mesazhi Messit për Suarezin gjatë prezantimit te Nacional

“Përshëndetje mik! Epo, ti je tashmë atje. Doja të të dërgoja një përqafim të madh. Të uroj gjithë të mirat në këtë fazë të re. E di sa e rëndësishme është për ty të jesh atje në Nacional, në shtëpinë tënde, në vendin tënd pas kaq shumë kohësh. Për t’u përgatitur për Kupën e Botës”.

Reklama

“Unë të uroj më të mirat. Tani më duhet të ndjek Nacionalin edhe nga këtu. Ne, tifozët e Newell’s, nuk kemi kujtime të mira me Nacional. Ti tashmë e di që të dua shumë dhe bëjë gjithçka për ty. Të uroj gjithë të mirat dhe shpresoj se do të shihemi së shpejti”, thuhet në video-mesazhin e argjentinasit.

6 muaj

Laporta konfirmon se Barcelona do ta aktivizojë levën e tretë ekonomike

Jules Kounde mbërriti në terrenin stërvitor të Barcelonës të hënën në mëngjes për t’u prezantuar zyrtarisht si nënshkrimi i tyre i fundit. Siç pritej të ishte rasti kur përfshihen mediat, presidenti Joan Laporta ishte po aq në qendër të vëmendjes.

Reklama

Në fakt, kreu i klubit katalunas mori përsipër të jepte një lajm të madh. Ai fillimisht kishte shprehur besimin se Barcelona do të ishte në gjendje të regjistronte të gjitha nënshkrimet e tyre të reja.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

De Ketelaere pritet të arrijë në mbrëmje në Milano

Charles De Ketelaere pritet të mbërrijë në Milano sonte përpara transferimit të tij te Milani.

Reklama

Clube Brugge dhe Rossonerët kanë arritur marrëveshje për çmimin dhe tani priten vetëm testet mjekësore para zyrtarizimit, raporton, Matte Moretto.

6 muaj

Newcastle insiston në transferimin e Maddison

Newcastle do të vazhdojë bisedimet me Leicesterin për një lëvizje të mundshme për James Maddison.

Reklama

Oferta fillestare prej 40 milionë euro është refuzuar dhe Magpies nuk do të shkojnë në çmimin e kërkuar prej 65 milionë euro të Dhelprave, por ata nuk po heqin dorë, raporton Craig Hope.

6 muaj

Chelsea tenton t’ia marrë nga dora Man Cityt, Cucurellan

Chelsea është në bisedime me Brighton për transferimin e Marc Cucurella.

Reklama

Marrëveshja mund të përfshijë Levi Colwill që shkon në anën e kundërt.

Manchester City ka marrëveshje prej javësh me lojtarin, por nuk pajtohet me çmimin e Brightonit, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Largohet pas 15 vitesh nga Real Madridi – Mayoral është i Getafes

Getafe dhe Real Madrid kanë njoftuar një marrëveshje për transferimin për Borja Mayoral.

Reklama

25-vjeçari largohet nga Los Blancos pas 15 vitesh, pasi ka kaluar sistemin e akademisë atje. Duke bërë debutimin e tij në 2015, kishte shpresa të mëdha për Mayoral, por ai luftoi për të gjetur vazhdimësi atje. Në total ai shënoi 7 herë në 33 paraqitje për ta.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Cesc Fabregas arrin te Como

Në disa prej kalimeve më befasuese të verës, Cesc Fabregas po nënshkruan për skuadrën e Serisë B, Como.

Reklama

Ka disa javë që flitet për këtë kalim, por tashmë është konfirmuar. 35-vjeçari që është fitues i Kupës së Botës mbërriti në Itali këtë pasdite, ku do të nënshkruajë një marrëveshje dyvjeçare, sipas Fabrizio Romanos.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Kounde prezantohet te Barcelona, zbulon edhe bisedimet që kishte me Chelsean

Jules Kounde është bashkuar zyrtarisht me Barcelonën pas dy viteve fantastike të kaluara te Sevilla.

Reklama

Qendërmbrojtësi francez po konsiderohet si një nga blerjet më të mëdha të Barcelonës viteve të fundit, pasi pritet ta përforcojë gjigantin katalunas shumë në mbrojtje.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Georginio Wijnaldum është lojtari më i ri i Romës, edhe pse marrëveshja pritet të zyrtarizohet gjatë 24 orëve të ardhshme.

Reklama

Presidenti i Romës, Dan Friedkin ka udhëtuar drejt Parisit me aeroplanin e tij privat për ta marrë mesfushorin holandez me vete.

Lajmi i plotë>>>

6 muaj

Lista me 11 lojtarët që priten të largohen nga Barcelona

Barcelona ka bërë tashmë 12 lëvizje këtë verë, mes lojtarëve që vijnë dhe që largohen. Ndërsa mund të duket sikur pjesa më e madhe e biznesit të tyre është bërë për verën, sipas Sport, 11 lojtarë të tjerë mund të largohen ende nga klubi.

Reklama

Katër nga pesë lojtarët që u lanë jashtë turneut të tyre në SHBA mbeten në klub dhe klubi është e vendosur t’i shohë ata të largohen në një mënyrë ose në një tjetër. Samuel Umtiti dhe Riqui Puig kanë më shumë gjasa të largohen në formë huazimi, por Neto dhe Martin Braithwaite mund të largohen me një transferim të lirë në mënyrë që klubi të mund të ndryshojë pagat e tyre.

Lajmi i plotë>>>>

6 muaj

Barcelona po punon në rikthimin e Messit

Barcelona është duke punuar që të rikthejë Lionel Messin në skuadër.

Reklama

Blaugranasit e larguan argjentinasin në verën e kaluar për shkak të situatës së tyre financiare, por që tani po e kërkojnë rikthimin e tij në “Camp Nou”.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë do ta donte një rikthim te Barcelona, aty ku bëri emër, por që kjo mund të ndodhë vetëm në vitin 2023, atëherë edhe kur i përfundon kontrata me PSG-në, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Unitedi synon dy transferime nga Bundesliga

Manchester United synon t’i transferojë dy talentë nga Bundesliga, raporton Daily Mail.

Reklama

Sulmuesi i Shtutgartit, Sasa Kalajdzic dhe i riu i RB Salzburg, Benjamin Sesko janë të dy duke u vëzhguar nga Djajtë e Kuq, të cilët janë të prirur të lënë opsionet e tyre të hapura përpara mes pasigurisë së vazhdueshme rreth së ardhmes së Cristiano Ronaldos.

Talented young RB Salzburg forward Benjamin Sesko is also under considerationManchester United are considering a move for £17m-rated Stuttgart striker Sasa Kalajdzic

6 muaj

Barcelona i vë ultimatum Puigit

Riqui Puig ka tre ditë për të vendosur nëse dëshiron të largohet nga Barcelona për në ligën amerikane, MLS, raporton Sport.

Reklama

Mesfushori ka qenë i lidhur me një kalim te LA Galaxy, por duhet të nënshkruajë një lëvizje përpara se regjistrimi të mbyllet në ligë më 4 gusht.

6 muaj

City i interesuar t’i shkëmbejë mesfushorët me Juventusin

Manchester City është i interesuar për një marrëveshje shkëmbimi me Juventusin që përfshin Ilkay Gundogan dhe mesfushorin brazilian Arthur Melo, raporton Calciomercato.

Reklama

Mesfushori gjerman ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij dhe është lidhur shumë me një kalim te Arsenali gjithashtu.

6 muaj

Vecion arrin për testet mjekësore te Lazios

Mesfushori i Interit, Matias Vecino, ka mbërritur për testet mjekësore përpara kalimit të tij te Lazio si transferim i lirë.

Reklama

Uruguaiani u bashkua me Nerazzurët nga Fiorentina në verën e vitit 2017 dhe ka bërë 127 paraqitje për klubin, duke shënuar 13 gola.

Lajmi i plotë>>>>

6 muaj

Slonina gjendet në Londër për teste mjekësore te Chelsea

Gabriel Slonina aktualisht ndodhet në Londër, tani do t’u nënshtrohet testeve mjekësore, më pas do të nënshkruajë kontratë afatgjate si lojtar i ri i Chelseat.

Reklama

Njoftimi i klubit do të publikohet sapo të plotësohen dokumentet ndërmjet klubeve: marrëveshje prej 15 milionë dollarësh, të përfshira shtesat. Slonina do të qëndrojë në Chicago në huazim deri në janar, raporton Fabrizio Romano.

6 muaj

Sevilla futet në garë për Telles

Sevilla është një nga disa klube të interesuara për të nënshkruar me Alex Telles në formë huazim këtë muaj.

Reklama

Megjithatë, një marrëveshje do të varet nga Manchester United që mbulon një pjesë të pagave të tij, raporton Fabrizio Romano.