Manchester United po monitoron situatën e Jamie Vardyt në Leicester City, sipas raportimeve, pasi e ardhmja e Cristiano Ronaldos në Old Trafford mbetet në ekuilibër.

U raportua muajin e kaluar se pesë herë fituesi i Topit të Artë ka kërkuar të largohet nga klubi anglez këtë verë, me vendimin e tij për shkak të dëshirës për të luajtur në  Ligën e Kampionëve për pjesën e mbetur të karrierës së tij.

37-vjeçari, i cili beson se i kanë mbetur edhe tre ose katër vite në nivelin më të lartë, luajti ndeshjen e parë parasezonale të dielën kundër Rayo Vallecanos.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Por, pasi u zëvendësua në pjesën e parë, kritikët u ngritën kur ai u largua nga Old Trafford para vërshëllimes së fundit.

Reklama
Reklama

Me opsionet e Ten Hag në sulm një shqetësim për momentin, Anthony Martial pritet të udhëheqë atë për Unitedin në ndeshjen e tyre hapëse në Ligën Premier kundër Brighton të dielën.

Pra, a do të përpiqet ai të sjellë një tjetër sulmues këtë verë për të zëvendësuar Edinson Cavanin dhe potencialisht, Cristiano Ronaldo?

Ten Hag nuk e toleron më Ronaldon - sjellja e tij në ndeshjen ndaj Vallecanos e arriti pikun Ten Hag nuk e toleron më Ronaldon - sjellja e tij në ndeshjen ndaj Vallecanos e arriti pikun

Një raportim nga 90min është shfaqur që sugjeron se një numër klubesh po monitorojnë situatën aktuale të Jamie Vardy në King Poëer, duke përfshirë United dhe Chelsean.

35-vjeçari, i cili ka një vit të mbetur nga kontrata e tij aktuale me Leicester, është një golashënues i provuar në Ligën Premier.Ai shënoi 17 gola në 33 ndeshje nën drejtimin e Brendan Rodgers në të gjitha kompeticionet sezonin e kaluar dhe nga ana tjetër, theu rekordin për më shumë gola të shënuar pas moshës 30 vjeçare në ligën e parë të Anglisë.

Reklama
Reklama

Vardy thuhet se ende nuk është angazhuar në bisedime me Dhelprat për një marrëveshje të re. /Telegrafi/