LAJMI I FUNDIT:

Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Georginio Wijnaldum është lojtari më i ri i Romës, edhe pse marrëveshja pritet të zyrtarizohet gjatë 24 orëve të ardhshme.

Reklama

Presidenti i Romës, Dan Friedkin ka udhëtuar drejt Parisit me aeroplanin e tij privat për ta marrë mesfushorin holandez me vete.

Tanimë janë zbuluar edhe detajet e marrëveshje, ku Wijnaldum do të huazohet te Roma që ka edhe blerjen obligative në fund të sezonit.

PSG e mori falas një vit më parë holandezin, por atë do ta largojë me një çmim shumë më të ulët se sa vlera reale e lojtarit.

Marrëveshja mes drejtuesve të dy skuadrave është arritur që Roma të paguaj gjashtë milionë euro për blerjen përfundimtare të lojtarit.

Roma e pandalshme në tregun e transferimeve, siguron Belottin dhe Wijnaldumin
Lexo po ashtu Roma e pandalshme në tregun e transferimeve, siguron Belottin dhe Wijnaldumin

Gjithsesi Giallorosët do ta kenë një ndihmë të vogël në vitin e huazimit të Wijnaldum, pasi paga e tij do të paguhet përgjysmë me PSG-në.

Mediat në Francë dhe Itali kanë raportuar se holandezi pritet që sonte të mbërrijë në Romë ku pastaj nesër do t’i kryej testet mjekësore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori