LAJMI I FUNDIT:

“Të padëshiruarit mund të luajnë në kategorinë e pestë”, PSG kërcënon shtatë lojtarë duke u kërkuar të largohen

“Të padëshiruarit mund të luajnë në kategorinë e pestë”, PSG kërcënon shtatë lojtarë duke u kërkuar të largohen

Paris Saint-Germain është i etur të largojë përfundimisht disa lojtarë këtë verë, pasi trajneri i ri Christophe Galtier vazhdon të vendosë vulën e tij në skuadrën në Parc des Princes.

Për t’i shtyrë lojtarët drejt largimit, ata kërcënojnë t’i dërgojnë të luajnë në kategorinë e pestë të futbollit francez me ekipin e tyre të dytë.

Ander Herrera, Layvin Kurzawa, Julian Draxler, Rafinha, Thilo Kehrer, Idrissa Gueye dhe Mauro Icardi janë të gjithë në listën e lojtarëve që PSG shpreson t’i largojë para mbylljes së afatit kalimtar të transferimeve në fund të gushtit.

Sipas L’Equipe, PSG po paralajmëron individët e lartpërmendur se ata mund të përfundojnë në nivelin e pestë nëse vazhdojnë dhe refuzojnë largimin, ndërsa mediumi Le Parisien i etiketon ata “të padëshiruarit”.

PSG kërkon të detyrojë lojtarët të largohen

Drejtori i ri sportiv Luis Campos mendohet se dëshiron të detyrojë lojtarët e padëshiruar të largohen dhe secili prej tyre është në kufijtë e ekipit të parë.

Pavarësisht kësaj, ata janë duke u stërvitur larg ekipit të parë, ndërsa po kalojnë pjesën tjetër të punës së tyre të përditshëm si kurrë më parë, duke përfshirë ngrënien e vakteve me pjesën tjetër të ekipit.

Nëse nuk gjendet një zgjidhje para 1 shtatorit, ata do të përballen me kalimin e sezonit në Paris. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori