Ish-reprezentuesi brazilian, Willian është lidhur me një rikthim në Ligën Premier dhe Fulham është i interesuar.

Anësori u transferua për herë të parë në Angli në vitin 2013 dhe shijoi shtatë vite të suksesshme në Chelsea, duke fituar dy tituj të ligës, Carabao Cup, FA Cup dhe Ligën e Evropës.

Ai do të largohej për në Arsenal në vitin 2020 dhe një sezon katastrofik i pa Gunners të anulonin kontratën e tij në vitin 2021.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Willian iu bashkua skuadrës së fëmijërisë Corinthians gushtin e kaluar, por ai po përballet me lëndime, duke shënuar vetëm një gol në 44 ndeshje.

Një raportim nga Goal pretendon se Fulham i sapo promovuar është duke negociuar një transferim dhe Willian ka një klauzolë lirimi që e lejon atë të kthehet në Evropë.

33-vjeçari ka 16 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij me Corinthians dhe një tjetër shans në Londër mund të tërheqë atë dhe familjen e tij.

Të gjitha lajmet nga Willian Të gjitha lajmet nga Willian

Fulham fitoi Championshipin sezonin e kaluar dhe deri më tani ka bërë pesë nënshkrime.

Marco Silva ka shtuar në skuadrën e tij Manor Solomon, Andreas Pereira, Joao Palhinha, Kevin Mbabu dhe portierin Bernd Leno. /Telegrafi/