Barcelona ka bërë tashmë 12 lëvizje këtë verë, mes lojtarëve që vijnë dhe që largohen. Ndërsa mund të duket sikur pjesa më e madhe e biznesit të tyre është bërë për verën, sipas Sport, 11 lojtarë të tjerë mund të largohen ende nga klubi.

Reklama

Katër nga pesë lojtarët që u lanë jashtë turneut të tyre në SHBA mbeten në klub dhe klubi është e vendosur t’i shohë ata të largohen në një mënyrë ose në një tjetër. Samuel Umtiti dhe Riqui Puig kanë më shumë gjasa të largohen në formë huazimi, por Neto dhe Martin Braithwaite mund të largohen me një transferim të lirë në mënyrë që klubi të mund të ndryshojë pagat e tyre.

Reklama

Miralem Pjanic është një tjetër lojtar, paga e të cilit po i shkakton probleme. Ai u përfshi në turneun parasezonal dhe i bëri përshtypje shumë njerëzve me paraqitjet e tij. Ndërsa duket se Xavi Hernandez e pëlqen mesfushorin boshnjak, klubi nuk do të dëshirojë të paguajë një çmim për një mesfushor rezervë dhe do të kërkojë ta shesë atë.

Reklama
LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Rasti i Frenkie de Jong vazhdon të zhurmojë. Barcelona dëshiron të zvogëlojë ndikimin e tij ekonomik në buxhetet e tyre duke rënë dakord për një ulje pagash. Përndryshe, një shitje te klube si Chelsea ose Manchester United do të ishte e mirëseardhur.

Reklama

Memphis Depay ka edhe më shumë qartësi – Barcelona dëshiron që ai të largohet. Me gjashtë sulmues cilësorë në konkurrencë, Blaugranasit duan ta largojnë atë dhe të fitojnë disa para në këtë proces, por do të duhet të bindin Memphisin që ta bëjë këtë.

Mungesa e golave nga Lewandowski dhe transferimet e reja - Xavi i flet të gjitha Mungesa e golave nga Lewandowski dhe transferimet e reja - Xavi i flet të gjitha

Sergino Dest gjithashtu duket i etur për të qëndruar në klub dhe megjithëse Barcelona nuk është aq e vendosur për ta hequr qafe atë, Dest mund të jetë një metodë tjetër për të fituar para pa dobësuar në mënyrë dramatike skuadrën. Sidomos nëse Cesar Azpilicueta vjen nga Chelsea, ashtu siç dëshirohet.

Reklama

Ez Abde dhe Alex Collado janë të dy të vendosur për huazime. Të dyve do t’u rinovohen kontratat përpara se të shkojnë diku tjetër për minutat që nuk mund t’i marrin te Barcelona.

Reklama

Ndërkohë Alejandro Balde mund të përfundojë po ashtu në huazim, por nëse nuk vijnë përforcime të mëtejshme në krahun e majtë, Balde do të bëhet konkurrenca de facto për Jordi Alban. /Telegrafi/