LAJMI I FUNDIT:

E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022

E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022

Afati kalimtar veror i këtij viti në ligat kryesore evropiane do të jetë i hapur deri më 1 shtator 2022.

Reklama

Në Ligën Premier, afati është hapur më 10 qershor (e premte) – megjithëse shumica e marrëveshjeve ndërkombëtare dhe transferimet e lira nuk janë zyrtarizuar deri më 1 korrik. Afati kalimtar në Angli mbyllet më 1 shtator (e enjte) në orën 23:59.

Afati kalimtar në La Liga është hapur zyrtarisht më 1 korrik dhe do të mbyllet më 1 shtator në orën 23:59. Në të njëjtën periudhë zhvillohen transferimet edhe në kampionatin italian, Serie A.

Në Bundesliga, mbyllja e afatit do të ndodhë po më 1 shtator, por në orën 18:00. Në datën e njëjtë mbyllet afati kalimtar edhe në Ligue 1, një orë pas mesnate.

02/09/2022 01:43

Chelsea e zyrtarizon Aubameyangun


Pierre-Emerick Aubameyang është lojtar i Chelseat!

Reklama

02/09/2022 01:00

Përfundon afati kalimtar edhe në Ligue 1


Me përfundimin e afatit kalimtar në Ligue 1, përmbyllet afati veror i transferimeve të vitit 2022 në pesë top-ligat evropiane.

Reklama

Telegrafi do t’ju mbajë të informuar për marrëveshjet e arritura në çastet e fundit.

02/09/2022 00:55

Loic Bade është emri tjetër që i bashkohet Nottingham Forestit


Reklama
02/09/2022 00:52

Disa nga lojtarët e lirë


Marcelo
Juan Mata
Jason Denayer
Ross Barkley
Ben Arfa
Dan-Axel Zagadou
Nolito
Diego Costa
Loris Karius
Daniel Sturridge
Simone Zaza
Eliaquim Mangala
Danny Drinkwater
Sofiane Feghouli
Aaron Lennon

Reklama
02/09/2022 00:50

Nottinghami transferon Josh Bowlerin nga Blackpooli dhe e huazon te Olympiacosi


Reklama
02/09/2022 00:49

Daniel James huazohet te Fulhami nga Leeds United


Reklama

02/09/2022 00:40

Dy zyrtarizimit që pritet të ndodhin te Chelsea


Pierre-Emerick Aubameyang te Chelsea nga Barcelona.

Reklama

Denis Zakaria te Chelsea nga Juventusi.

02/09/2022 00:36

Zakaria po e kompleton kalimin te Chelsea


Është duke ndodhur kalimi i Denis Zakaria te Chelsea nga Juventusi.

Reklama
02/09/2022 00:32

Dështon kalimi i Batshuayi te Nottinghami


Sky Sports njofton se nuk është arritur marrëveshja e kalimit të sulmuesit të Chelseat, Michy Batshuayi, te Nottingham Foresti, për shkak të vonesës së dokumentacionit.

Reklama
02/09/2022 00:30

Marcos Alonso i bashkohet Barcelonës


Marcos Alonso ka nënshkruar për Barcelonën si lojtar i lirë pas ndërprerjes së kontratës me Chelsean.

Reklama

Njoftimi zyrtar pritet të bëhet në mëngjes.

02/09/2022 00:28

Shpenzimet totale bruto


Liga Premier: 1.9 miliard funte (2.2 miliardë euro)

Reklama

Bundesliga, Ligue 1, La Liga dhe Serie A së bashku: 1.97 miliard funte (2.29 miliardë euro)

02/09/2022 00:25

Në pritje të njoftimit zyrtar për Aubameyang


Pierre Aubameyang e ka nënshkruar kontratën me Chelsean – në pritje të kumtesës zyrtare.

Reklama
02/09/2022 00:19

Bellerin mesazh lamtumirës tifozëve të Arsenalit


Pas konfirmimit të lajmit se i është bashkuar Barcelonës, Hector Bellerin ka postuar një mesazh lamtumirës për tifozët e Arsenalit.

Reklama

02/09/2022 00:16

Ëndrrat bëhen realitet


Hector Bellerin ishte pjesë e Akademisë së të rinjve të Barcelonës.

Reklama

Ai shkoi te Arsenali si 16 vjeçar dhe tash kthehet që të luajë për ekipin e parë të Blaugranëve.

02/09/2022 00:07

Aston Villa huazon Jan Bednarek nga Southamptoni


Reklama
02/09/2022 00:06

Duje Caleta-Car i bashkohet Southamptonit nga Marseille


Reklama
02/09/2022 00:04

Hector Bellerin regjistrohet në La Liga nga Barcelona


Reklama
02/09/2022 00:03

Lille huazon Andre Gomesin nga Evertoni


Reklama
02/09/2022 00:02

Justin Kluivert pozon si lojtar i Valencias


Reklama
01/09/2022 23:59

Përfundon afati kalimtar në Ligën Premier dhe La Liga


Ka përfunduar afati kalimtar edhe në Ligën Premier dhe La Liga, ndërsa Telegrafi do t’ju mbajë të informuar për marrëveshjet e arritura në çastet e fundit.

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori