Milani ka arritur të mbyll marrëveshjen me Schalke për mbrojtësin e talentuar Thiaw.

Por afati kalimtar i futbollistëve ende nuk ka përfunduar për Milanin që synon një tjetër nënshkrim dhe përsëri nga Bundesliga.

Ditët e fundit Massara dhe Maldini do të kenë dy misione, të lidhura me njëri-tjetrin, gjetjen e një zgjidhjeje për Bakayokon dhe një përforcim të ri në mesfushë.

Ideja do të ishte gjetja e një zgjidhje ekonomike të favorshme që mund të ketë karakteristikat e duhura për futbollin e Piolit.

Mesfushori i ri belg Aster Vranckx , është një emër që pëlqehet në kampin e kampionëve të Italisë.

Reklama
LIVE: Afati kalimtar veror 2022, transferimet minutë pas minute LIVE: Afati kalimtar veror 2022, transferimet minutë pas minute

Gjatë këtyre ditëve është planifikuar një planifikuar një takim mes drejtuesve të Milanit dhe Wolfsburgut për yllin e ri belg.

Reklama

18-vjeçari ka dhënë dritën e gjelbër për t’u larguar nga Wolfsburg dhe po pret marrëveshjen e dy klubeve.

Wolfsburg është gati ta lë edhe në huazim një vjeçar belgun, por me kusht që blerja e tij të jetë obligative për 20 milionë euro.

Gjithsesi në garë fuqishëm për lojtarin janë edhe skuadrat tjera si Atalanta dhe Monaco. /Telegrafi/