LAJMI I FUNDIT:

Arsenali po mendon për sulmuesin ukrainas Mudryk

Arsenali po mendon për sulmuesin ukrainas Mudryk

 Mykjaylo Mudryk mund të jetë përforcimi i ri i Arsenalit gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Sulmuesi i talentuar ukrainas është duke u kërkuar nga disa skuadra të mëdha evropiane dhe garës së fundmi i është bashkuar edhe Arsenali.

Topçinjtë kanë nisur kontaktet me drejtuesit e Shakhtar Donetsk ku Mudryk ka kontratë deri në verën e vitit 2026.

21-vjeçari shihet si një alternativë mjaftë e mirë e Gabriel Martinelli pasi trajneri Arteta dëshiron t’i ofrojë konkurrencë sulmuesit brazilian.

Në garë për sulmuesin anësorë ukrainas janë edhe disa skuadra tjera evropiane si Juventus, Monaco dhe Bayer Leverkusen.

E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu E gjithë ajo që ndodhi në afatin kalimtar veror 2022

Shakhtari është gati ta shes yllin e tyre të ri nëse vije një ofertë mbi 10 milionë euro, shumë që për Arsenalin nuk përbën problem. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori