Liverpooli është duke kërkuar transferimin e një mesfushori gjatë afatit kalimtar veror.

Gjiganti anglez ka kthyer sytë nga Franca dhe po mendon të marrë mesfushorin argjentinas Leandro Paredes.

Calciomercato ka raportuar se The Reds së fundmi janë futur në garë për Paredes duke i ofruar PSG-së një shkëmbim.

Të kuqtë nga Anfield kanë ofruar në drejtim të parisienëve sulmuesin brazilian Roberto Firmino.

Si Firmino ashtu edhe Paredes vlerësohen rreth 25 milionë euro dhe PSG po e shqyrton këtë ofertë.

Nga ana tjetër Paredes po kërkohet me ngulm nga Juventusi, por oferta e Liverpoolit mund të bëjë që PSG të ndryshojë mendje dhe ta dërgojë argjentinasin në Anfield. /Telegrafi/

Reklama