LAJMI I FUNDIT:

Kluivertit i dështon transferimi te Fulham

Kluivertit i dështon transferimi te Fulham

Sipas The Athletic, kalimi i Justin Kluivert nga Roma te Fulham është i ndaluar për shkak të problemeve me lejen e punës.

Giallorossët kishin rënë dakord të dërgonin anësorin holandez në huazim në Angli. Marrëveshja erdhi me një detyrim për të blerë pas paraqitjes së ofertës për rreth nëntë milionë euro.

Megjithatë, sipas The Athletic, marrëveshja tani është mbyllur pasi kërkesa për leje pune e Kluivert është refuzuar.

Dy skemat se si Mourinho mund ta përdorë Belottin te Roma
Lexo po ashtu Dy skemat se si Mourinho mund ta përdorë Belottin te Roma

“Mungesa e dokumenteve të paraqitura nga Roma nënkuptonte se ai nuk i përmbushte kriteret e FA dhe apelimi nuk u lejua”, raporton David Ornstein.

La Gazzetta dello Sport raporton se Roma nuk ka arritur të komentojë dokumentet. Kluivert e kaloi sezonin e fundit në huazim te OGC Nice ku shënoi gjashtë gola në 31 paraqitje.

UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin
Lexo po ashtu UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin

Kluivert iu bashkua Romës nga Ajax në një marrëveshje prej 17 milionë euro në verën e vitit 2018 dhe ka shënuar nëntë gola në 68 paraqitje me Giallorossët.

Paraqitja e tij e fundit në kryeqytet daton më 3 tetor 2020, vetëm pak ditë para se të transferohej në huazim te RB Leipzig. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në

Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"

Përfaqësueset
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Ndërkombëtare
Kalo në kategori