Sipas The Athletic, kalimi i Justin Kluivert nga Roma te Fulham është i ndaluar për shkak të problemeve me lejen e punës.

Giallorossët kishin rënë dakord të dërgonin anësorin holandez në huazim në Angli. Marrëveshja erdhi me një detyrim për të blerë pas paraqitjes së ofertës për rreth nëntë milionë euro.

Megjithatë, sipas The Athletic, marrëveshja tani është mbyllur pasi kërkesa për leje pune e Kluivert është refuzuar.

Dy skemat se si Mourinho mund ta përdorë Belottin te Roma Dy skemat se si Mourinho mund ta përdorë Belottin te Roma

“Mungesa e dokumenteve të paraqitura nga Roma nënkuptonte se ai nuk i përmbushte kriteret e FA dhe apelimi nuk u lejua”, raporton David Ornstein.

La Gazzetta dello Sport raporton se Roma nuk ka arritur të komentojë dokumentet. Kluivert e kaloi sezonin e fundit në huazim te OGC Nice ku shënoi gjashtë gola në 31 paraqitje.

Reklama
UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin
Reklama

Kluivert iu bashkua Romës nga Ajax në një marrëveshje prej 17 milionë euro në verën e vitit 2018 dhe ka shënuar nëntë gola në 68 paraqitje me Giallorossët.

Paraqitja e tij e fundit në kryeqytet daton më 3 tetor 2020, vetëm pak ditë para se të transferohej në huazim te RB Leipzig. /Telegrafi/