LAJMI I FUNDIT:

UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin

UEFA me ‘dorë të hekurt’ mbi klubet italiane: Juve, Inter, Milan dhe Roma mësojnë dënimet që mund t’i marrin

Sipas gazetës La Repubblica, Juventus dhe Milan do të gjobiten nga UEFA për shkeljen e rregullave financiar, ndërsa Interi dhe Roma mund të përballen me kufizime transferimi.

The Times raportoi të martën se UEFA po përgatitet të shpallë sanksione kundër klubeve që nuk iu përmbahen parametrave të Fair Play-it Financiar, duke përfshirë Interin, Juventusin dhe Romën.

Sipas raportimit, Juventusi refuzoi të negociojë një marrëveshje zgjidhjeje me UEFA-n, kështu që mund të përballet me një dënim më të rëndë.


Mësohet se sa miliona do t’i paguajë Milani, UEFA-s për shkelje të rregullit financiar
Lexo po ashtu Mësohet se sa miliona do t’i paguajë Milani, UEFA-s për shkelje të rregullit financiar

Megjithatë, Il Corriere dello Sport citon burime të klubit që thonë se Juventus ka biseduar me UEFA-n dhe janë të bindur se dënimi nuk do të jetë shumë i ashpër.

Sipas gazetës La Repubblica, Juventus dhe Milan do të gjobiten vetëm me 3 milionë euro, një milion më shumë se Milani, i cili ka të ngjarë të paguajë 2 milionë euro. UEFA do të gjobisë klubet e tjera evropiane si PSG dhe Marseille, thuhet në raportim.

Gjigantët e La Ligës, Serie A dhe Ligës Premier po hetohen nga UEFA - priten sanksione të ashpra
Lexo po ashtu Gjigantët e La Ligës, Serie A dhe Ligës Premier po hetohen nga UEFA - priten sanksione të ashpra

Ndryshe duket situata për Interin dhe Romën, të cilët së shpejti do të finalizojnë negociatat me UEFA-n.

Në bazë raportimit, Interi dhe Roma mund të duhet të përfundojnë afatin e ardhshme të transferimeve të verës me një fitim neto, duke filluar një rrugë për të arritur rezultatin dhe për të balancuar librat. Negociatat që përfshijnë Interin, Romën dhe UEFA-n thuhet se do të përfundojnë për rreth 10 ditë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori