Arsenali mund të bëjë një tjetër nënshkrim në këtë afat, pasi klubi thuhet se u takua me zyrtarët e Milanit për të diskutuar një transferim të mundshëm për Sandro Tonalin.

Klubi londinez ka shpenzuar shumë në afatin kalimtar, dhe tani Mikel Arteta dëshiron të bëjë më shumë prurje gjatë verës, me mesfushorin një objektiv kryesor.

Gabriel Jesus, Oleksandr Zinchenko, Fabio Vieira, Matt Turner dhe Marquinhos kanë arritur të gjithë në marrëveshje të përhershme në Emirates këtë sezon, por shpenzimet nuk do të ndalen me kaq për Topçinjtë.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Kampionët e Serie A, Milan do të konsiderojnë shitjen e Tonalit, nëse Arsenali përmbush çmimin e kërkuar prej 50 milionë euro, sipas Calcio Mercato.

Reklama

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli është i prirur ta mbajë 22-vjeçarin pasi udhëhoqi klubin drejt titullit të parë të Serie A në më shumë se një dekadë, me italianin që shihet si një nga lojtarët kryesorë të grupit.

Reklama

Ata kanë humbur tashmë mesfushorin kyç qendror Franck Kessie nga Barcelona këtë verë dhe nuk kanë dëshirë të humbasin një tjetër pjesëtar të mesfushës së tyre fituese të titullit.

Përditësohet situata rreth lëndimit të Tonalit Përditësohet situata rreth lëndimit të Tonalit

Tonali është aktualisht vetëm në vitin e parë në një kontratë pesëvjeçare, që do të thotë se do të kërkonte një tarifë të madhe transferimi nga Arsenali për të marrë shërbimet e tij.

Reklama

Megjithatë, vendosmëria e Artetas për të sjellë një mesfushor të ri qendror në Londër përpara mbylljes së tregut të transferimeve do të thotë se një marrëveshje mund të jetë në horizont, me shefin e skuadrës së Ligës Premier të prirur për të shtyrë dhe për të blerë një lojtar që thuhet se ka vendosur personalisht.

Milani do të kërkojë të sjellë dy lojtarë të rinj nëse Tonali lejohet të largohet këtë verë, ndërsa ata përpiqen të ndërtojnë një ekip të ri të aftë për të sfiduar në Evropë.

Reklama
Pioli dhe pesë lojtarët kyç që çuan Milanin drejt Scudettos pas 11 vitesh Pioli dhe pesë lojtarët kyç që çuan Milanin drejt Scudettos pas 11 vitesh

Mesfushori mbrojtës shënoi pesë gola dhe bëri tre asistime në ligë sezonin e kaluar pasi Milani u kthye në majën e futbollit italian dhe i dha fund një periudhe dominimi nga Juventusi dhe Interi.

Reklama

Ai bëri debutimin e tij për kombëtaren italiane nën drejtimin e trajnerit aktual Roberto Mancini në vetëm 19 vjeç, por u la jashtë skuadrës fituese të Euro 2020. /Telegrafi/