LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Halim Selmanaj, lojtar i ri i FC Prishtina 01

Zyrtare: Halim Selmanaj, lojtar i ri i FC Prishtina 01

Klubi kryeqytetas i futsallit, FC Prishtina 01 ka kryer një transferim të madh këtë verë, duke nënshkruar me lojtarin e njohur Halim Selmanaj.

Reklama

FC Prishtina 01 e ka marrë seriozisht sezonin e sivjetmë në futsallin e Kosovës, pasi synon ta fitojë titullin kampion për herë të parë në histori.

Pas ka nënshkruar me disa emra të njohur ditëve të fundit, sot (e mërkurë) kanë konfirmuar edhe transferimin më të madh të verës.

Kryeqytetasit kanë konfirmuar transferimin e lojtarit të njohur Halim Selmanaj, i cili ka mbrojtur ngjyrat e Liburnit, ndërsa është reprezentues i rregullt i Kombëtares së Shqipërisë.

Postimi pa ndërhyrje i FC Prishtina 01

𝐇𝐚𝐥𝐢𝐦 𝐒𝐞𝐥𝐦𝐚𝐧𝐚𝐣, 𝐥𝐨𝐣𝐭𝐚𝐫 𝐢 𝐅𝐂 𝐏𝐫𝐢𝐬𝐡𝐭𝐢𝐧𝐚 𝟎𝟏

FC Prishtina 01 është e lumtur t’ju njoftojë se ka arritur marrëveshje me Halim Selmanaj.

Ylli i futsalit shqiptar këtë sezon do t’i mbrojë ngjyrat bardhëekaltër.

Ai gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur te Liburni, ku ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm.

Selmanaj është edhe pjesë e Kombëtares së Shqipërisë në futsal.

Duke i njohur kualitet e tij, FC Prishtina 01 është e bindur në arritjen e objektivave.

Përpara, përpara bardhëekaltër 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori