LAJMI I FUNDIT:

Duhet të ndodhin këto tetë largime ose Barcelona është në probleme serioze

Duhet të ndodhin këto tetë largime ose Barcelona është në probleme serioze

Trajneri i Barcelonës, Xavi po planifikon disa largime, pasi tetë lojtarë nuk janë në planet e tij për edicionin e ri.

Gjigantët e La Ligës kanë shpenzuar miliona euro në afatin kalimtar të verës mes problemeve financiare. Deri më sot, ata kanë sjellë Andreas Christensen, Franck Kessie, Robert Lewandowski, Raphinha dhe Jules Kounden.


Megjithatë, me klubin nën presion financiar në rritje, Daily Mirror ka raportuar se Xavi duhet të largojë të paktën tetë lojtarë nga skuadra e tij e parë në mënyrë që të përmbushë rregullat.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Aktualisht, Barcelona ka 33 lojtarë në skuadrën e saj të parë, por atyre u lejohet të regjistrojnë vetëm 25. Me klubin që në dukje synon edhe më shumë nënshkrime, nevojitet dëshpërimisht një pastrim me shumicë.

Deri më tani, klubi ka larguar lojtarë si Clement Lenglet, Dani Alves, Philippe Coutinho, Francisco Trincao, Oscar Mingueza dhe së fundmi Riqui Puig.

Ndërsa, Adama Traore dhe Luuk de Jong u kthyen në klubet e tyre mëmë pas skadimit të marrëveshjeve të tyre të huazimit.

Nuk mjaftoi një lojtar, tani LA Galaxy e do një tjetër yll të Barcelonës
Lexo po ashtu Nuk mjaftoi një lojtar, tani LA Galaxy e do një tjetër yll të Barcelonës

Portieri Neto ka të ngjarë të largohet nga klubi me spekulimet për një lëvizje të afërt në skuadrën e sapo promovuar në Ligën Premier, Bournemouth.

Me Xavi që kërkon të shtojë dy mbrojtës të tjerë në skuadrën e tij, e ardhmja e Samuel Umtiti dhe Sergino Dest janë më të rrezikuara, dyshja ka të ngjarë të kërkojë një lëvizje diku tjetër.

Mesfushorët Miralem Pjanic, Alex Collado dhe Frenkie de Jong po përballen me të ardhme të pasigurt në klub. Barcelona është e dëshpëruar të largojë holandezin pasi ai aktualisht është fituesi më i madh në klub. Manchester United dhe Chelsea mbeten të interesuar për 25 -vjeçarin, por vetë lojtari nuk po kërkon të largohet.

Xavi nuk e di se me kë t'ia fillojë - por e shpejtë do jetë përzgjedhja
Lexo po ashtu Xavi nuk e di se me kë t'ia fillojë - por e shpejtë do jetë përzgjedhja

Barcelona gjithashtu shpreson që sulmuesit Memphis Depay dhe Martin Braithwaite do të largohen nga klubi nëse vijnë oferta të përshtatshme.

Këtë javë, u raportua se e ardhmja e Pierre Emerick Aubameyang mund të jetë në dyshim pas një afrimi nga Chelsea.

Përveç kësaj, klubi gjithashtu do të duhet të zvogëlojë faturën e përgjithshme të pagave me 160 milionë euro. Aktualisht fatura e pagave është 560 milionë euro dhe nuk duhet të jetë më shumë se 400 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori