LAJMI I FUNDIT:

Man Utd refuzoi ta nënshkruaj tre vjet më parë për tre milionë euro, tani Sesko kushton 65 milionë

Man Utd refuzoi ta nënshkruaj tre vjet më parë për tre milionë euro, tani Sesko kushton 65 milionë

Manchester Unitedi thuhet se pati një shans për të nënshkruar me yllin e RB Salzburg, Benjamin Sesko, tre vjet më parë, por refuzoi ta transferojë atë.

Reklama

Djajtë e Kuq janë në kërkim të përforcimeve të reja, pasi sot (e premte) nis sezoni i ri në Ligën Premier dhe duan të jenë konkurrues për pozitat e para.

Drejtuesit e Unitedit dhe trajneri Erik ten Hag kanë etiketuar tashmë disa lojtarë që mund t’i transferojnë edhe njëri nga ta është sulmuesi Sesko.

Man Utd 'po punon shpejt' për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko
Lexo po ashtu Man Utd 'po punon shpejt' për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko

Unitedi tani është në bisedime për të nënshkruar me sllovenin për plot 55 milionë funte apo 65 milionë euro

Megjithatë, sipas mediumit The Athletic, Unitedi ishte në dijeni të tij kur ai ishte në skuadrën Domzale.

Salzburgu e rrëmbeu atë kur ishte 16 vjeç. Unitedi mund të kishte bërë të njëjtën gjë, por vendosi që çmimi prej 2.5 milionë funtesh (3 milionë euro) ishte shumë i shtrenjtë.

Tani ata duhet të paguajnë 65 milionë euro për sulmuesin, i cili është nën kontratë me skuadrën e Red Bull deri në vitin 2026. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori