LAJMI I FUNDIT:

Man Utd ‘po punon shpejt’ për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko

Man Utd ‘po punon shpejt’ për të mbyllur marrëveshjen për sulmuesin Benjamin Sesko

Klubi anglez, Manchesteri United po përpiqet shumë për të nënshkruar këtë muaj me sulmuesin e RB Salzburg, Benjamin Sesko.

Reklama

United ka hyrë në bisedime me Salzburgun për nënshkrimin e sulmuesit Sesko këtë verë, ndonëse kampionët austriak hezitojnë të shesin yllin e tyre dhe kanë vendosur një çmim prej 55 milionë funtesh për lojtarin.

Megjithatë, ndërsa Unitedi po vazhdon të luftojë në të gjitha frontet për 19-vjeçarin, atyre u është dërguar një paralajmërim për situatën e tyre aktuale me procedurat.

Drejtuesit e Manchester United takohen me agjentët e Benjamin Seskos
Lexo po ashtu Drejtuesit e Manchester United takohen me agjentët e Benjamin Seskos

Sipas gazetarit italian dhe ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, dy klube të tjera thuhet se janë të interesuara për nënshkrimin e Sesko këtë verë.

Romano ka pohuar se Unitedi po punon “shpejt” për transferimin, por “dy klube të tjera” kanë hyrë në garë, megjithëse emrat e klubeve nuk janë zbuluar.

Real Madridi ka tetë emra për zëvendësuesin e Benzemas, në listë edhe Armando Broja
Lexo po ashtu Real Madridi ka tetë emra për zëvendësuesin e Benzemas, në listë edhe Armando Broja

Megjithatë, para disa ditësh u raportua se sulmuesi mund të jetë edhe në radarin e Real Madridit, së bashku me shqiptarin Armando Broja.

Unitedi ka luftuar gjatë gjithë verës për të arritur një marrëveshje për mesfushorin e Barcelonës Frenkie de Jong dhe do të jetë i etur të mos lejojë që e njëjta gjë të ndodhë përsëri këtu me Seskon. /Telegrafi/