LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi ka tetë emra për zëvendësuesin e Benzemas, në listë edhe Armando Broja

Real Madridi ka tetë emra për zëvendësuesin e Benzemas, në listë edhe Armando Broja

Sulmuesi shqiptar i Chelseat, Armando Broja është duke u lidhur me një transferim potencial te gjiganti spanjoll, Real Madridi.  

Drejtuesit e Los Blancos janë duke kërkuar një qendërsulmuesi të ri që përmbush rolin e zëvendësuesit për sulmuesin Karim Benzema në një sezon kaq të mbushur me ndeshje.

‘Gjahu’ e tyre vjen edhe për faktin se Real Madridi pritet t’i largojë nga skuadra sulmues si Mariano Diaz, Borja Mayoral dhe Marco Asensio.

Profili i sulmuesve që janë në orbitën e drejtuesve të Realit korrespondon një tipi futbollisti shumë i përcaktuar. Ka vetëm një mori opsionesh. Lojtarë të rinj, të cilët janë rreth 20 vjeç dhe që janë ende vërtet të pashfrytëzuar.

Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate
Lexo po ashtu Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate

Lojtarë që pranojnë rolin e zëvendësuesit të Benzemas, por që kanë mundësi për t’u vendosur në formacionin fillestar në të ardhmen nëse gjithçka shkon mirë.

Nga ana tjetër, duhet të plotësoni një kërkesë thelbësore, që të keni një pasaportë komunitare, pasi vendet ‘Jo-BE’, janë tashmë të mbuluara nga Vinicius Jr, Rodrygo Goes dhe Eder Militao.

Sipas gazetës AS, tregu evropian ofron disa opsione që përshtaten me ambientet që menaxhon klubi mbretëror dhe ndër ta është edhe sulmuesi shqiptar i Chelseat, Armando Broja, përcjell Telegrafi.

20-vjeçari shqiptar po cilësohet nga gazeta AS si njëri nga asetet më të çmuara në Ligën Premier dhe përshtatet gjithashtu në parametrat e Real Madridit. Shumë potencial dhe talent që mund të vlejë shumë miliona në tregjet e ardhshme.

Broja shkëlqeu në sezonin e fundit te Southamptoni

Përveç Brojës, emrat tjerë që lidhen me Real Madridit janë sulmuesi 25-vjeçar i Stutgartit, Sasa Kalajdzic, tre lojtarë nga Red Bull Salzburg: Noah Okafor, Benjamin Sesko dhe Roko Simic.

Georgino Rutter i Hoffenheimit, Jonathan Burkardt i Mainz dhe Brian Brobbey, i cili është rikthyer te Ajaxi janë emrat tjerë në listën e dëshirave të Real Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori