LAJMI I FUNDIT:

Chelsea largon gjatë kësaj jave dy lojtarë

Chelsea largon gjatë kësaj jave dy lojtarë

Timo Werner dhe Callum Hudson-Odoi janë afër transferimit në Bundesliga pasi tek skuadra e Chelsea ku ata janë pjesë, siç duket nuk do të gjejnë hapësirë këtë sezon.

Reklama

Të dy futbollistët do të udhëtojnë këtë javë drejt Gjermanisë, ku edhe do të vazhdojnë karrierën e tyre, raporton Sky Sports.

Werner pritet të kthehet tek Rasenball Sport Leipzig, prej ku erdhi tek Chelsea, por që nuk arriti të lë gjurmë.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Kurse, Hudson-Odoi, ka mundësi të transferohet tek Borussia Dortmund, për lojtarin është i interesuar edhe Juventus por ekipi gjerman duket i gatshëm për nënshkrimin e kontratës dhe mbylljen e marrëveshjes.

Anglezi do të kalojë te verdhezinjtë në formë huazimi për edicionin 2022/23 dhe më pas të qartësojë të ardhmen e tij te Chelsea.

Thomas Tuchel i ka liruar dy futbollistët dhe u ka bërë me dije se mund të nënshkruajnë me klubet e reja. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori