Liverpooli i goditur nga lëndimet po shqyrton një lëvizje për mesfushorin e Leicester City, Youri Tielemans, i cili pëlqehet shumë edhe nga Arsenali.

Thiago Alcantara iu bashkua Alex Oxlade-Chamberlain në listën e lojtarëve me lëndime afatgjata në mesfushën e Liverpoolit, duke ndryshuar mendimin e Reds për afatin kalimtar të verës.

Reds tani po mbështeten për të nënshkruar me një lojtar tjetër në atë pozicion për t’i ofruar më shumë thellësi dhe cilësi asaj zona e fushës për Jurgen Klopp.

Sipas Daily Express, njëri nga ata emra që është shfaqur është mesfushori i Leicesterit, Tielemans, i cili aktualisht është në shënjestër të Arsenalit.

Reklama

Ylli belg thuhet se tani mund të jetë në kërkim të një transferimi në Anfield nëse Reds vendosin të kërkojnë atë.

Reklama

Topçinjtë janë paralajmëruar se tani përballen me humbjen e Tielemans në Liverpool pasi Reds supozohet të kenë interes për shërbimet.

Nëse skuadra e Mikel Arteta vazhdon të ngecë për një marrëveshje, atëherë klubi nga Anfield mund të bëhet favorite për të nënshkruar me belgun. /Telegrafi/