Liverpooli ka konfirmuar se Diogo Jota ka nënshkruar një kontratë afatgjate.

The Reds janë tejet të kënaqur me reprezentuesin portugez dhe i ofruar marrëveshje të re.

“Reprezentuesi portugez ka vendosur lapsin në letër për marrëveshjen në Qendrën e Trajnimit AXA të martën për të zgjatur më tej një qëndrim në klub që filloi kur ai mbërriti nga Ëolverhampton Ëanderers në shtator 2020”, thuhet në njoftimin e Liverpoolit.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

“Jota u përshtat pa probleme në skuadrën e Jürgen Klopp dhe shënoi në paraqitjen e tij të parë në Ligën Premier për Reds, kundër Arsenalit në Anfield”.

“Ai vazhdoi të shënoi një mori gola të tjerë gjatë sezonit të tij debutues, duke përfshirë një hat-trick të paharrueshëm jashtë fushe te Atalanta në Ligën e Kampionëve”.

Reklama
Reklama

“Sulmuesi e përmirësoi këtë rezultat në sezonin 2021-22, duke shënuar 21 herë në të gjitha garat për të ndihmuar Liverpoolin të fitonte Carabao Cup dhe Emirates FA Cup, si dhe të përfundonte si nënkampion në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve”, thuhet më rej në komunikatë. /Telegrafi/