LAJMI I FUNDIT:

Vecion arrin për testet mjekësore te Lazio

Vecion arrin për testet mjekësore te Lazio

Mesfushori i Interit, Matias Vecino, ka mbërritur për testet mjekësore përpara kalimit të tij te Lazio si transferim i lirë.

Reklama

Uruguaiani u bashkua me Nerazzurët nga Fiorentina në verën e vitit 2017 dhe ka bërë 127 paraqitje për klubin, duke shënuar 13 gola.

Në ditën e fundit të sezonit 2017-18, ai shënoi një gol triumfues, e që ishte sinjale se ishte ndeshja e fundit për të te Interi.

Ai fitoi një titull të Serie A, Kupën e Italisë dhe Superkupën e Italisë gjatë kohës së tij me Interin. /Telegrafi/