LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Wijnaldum lojtari i Romës

Zyrtare: Wijnaldum lojtari i Romës

Georginio Wijnaldum i është bashkuar zyrtarisht Romës në huazim me opsion blerjeje nga PSG, që mund të kthehet një detyrim nëse arrihen objektivat e caktuara.

Reklama

Sipas raporteve të shumta, marrëveshja vlen rreth 10 milionë euro dhe do të ketë detyrim blerje nëse Giallorossët përfundojnë në katërshen e parë.

PSG po mbulon gjithashtu gjysmën e pagës së tij prej 9 milionë euro për sezon gjatë periudhës së huazimit.

Mesfushori 31-vjeçar holandez i ishte bashkuar Paris Saint-Germain verën e kaluar si lojtar i lirë pasi u largua nga Liverpool.

Ai ka luajtur edhe në Neëcastle United, PSV Eindhoven dhe Feyenoord.

Holandezi ka kryer testet mjekësore sot pasi ka fluturuar mbrëmjen e djeshme, ku është pritur nga qindra tifozë në aeroportin Ciampino. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori