LAJMI I FUNDIT:

Live

Live Afati kalimtar i janarit 2024

Mbyllet afati kalimtar i janarit në pesë ligat kryesore – të gjitha transferimet që ndodhën

Përditesuar 10/01/2024 15:53

Afati kalimtar i dimrit nuk ishte me ritme të larta sikurse ai veror, por edhe në këtë dritare transferimesh, klubet u munduan të bëjnë përmirësime në skuadrat e tyre.

Në kampionatet më të mëdha, afati kalimtar dimëror u mbyll 1 shkurt.


Telegrafi deri në mbylljen e afatit kalimtar të janarit iu mbajti të informuar për të gjitha transferimet kryesore që ndodhën.

Në ndiqni edhe në rrjetet tona sociale: Facebook, Instagram, Twitter, Threads.
array(3) { ["date"]=> string(19) "02-02-2024 10:30:24" ["time"]=> string(16) "02/02/2024 10:30" ["update"]=> bool(false) } 02/02/2024 10:30

Qëndrim Zyba prezantohet si lojtar i ri te Legia

Dje gjatë mbrëmjes, Ballkani konfirmoi finalizimin e marrëveshjes me klubin polak për mesfushorin Qëndrim Zyba.

Sot, Legia ka prezantuar blerjen e tyre të re, duke i uruar suksese në klubin e tyre.


Lajmi i plotë..

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-02-2024 08:30:59" ["time"]=> string(16) "02/02/2024 08:30" ["update"]=> bool(false) } 02/02/2024 08:30

Zyrtare: Armando Broja, lojtar i ri i Fulhamit

Emri i Armando Brojës ishte njëri nga më të lakuarit në afatin kalimtar të janarit, pasi shumë klube të Ligës Premier dëshironin shërbimet e tij.

Megjithatë, ishte Fulhami, i cili bindi drejtuesit e Chelseat dhe sulmuesin shqiptar kur afati kalimtar veç ishte afër të mbyllte.


Lajmi i plotë..

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 23:58:08" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 23:58" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 23:58

Mbyllet afati kalimtar i janarit në të gjitha pesë ligat kryesore

Për transferimet që ndodhën në momentet e fundit, do t’iu lajmërojnë ndërkohë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 23:51:02" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 23:51" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 23:51

Sergi Aurier drejt Galatasaray

Galatasaray është afër Sergi Aurier, ku kanë mbetur vetëm detajet të plotësohen.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 23:49:43" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 23:49" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 23:49

Tottenham i ‘vjedh’ Barcelonës transferimin, Lucas Bergvall përfundon te Spurs

Lucas Bergvall te Tottenham është mbyllur, ndërsa Barcelona ka mbetur pa lojtarin.

Menaxheri i lojtarit e ka infrimuar Barcelonën se lojtair ka ndryshua mendje dhe do të kalojë në Ligën Premier.


Djugarden fiton 10 milionë euro, ndërsa testet mjekësore janë vendosur për të premten.

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:42:00" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:42" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:42

Lingard drejt një lëvizje shokuese në Korenë e Jugut

Jesse Lingard është afër përfundimit të një lëvizjeje shokuese drejt skuadrës koreano-jugore FC Seul .

Lingard ka rënë dakord verbalisht për një marrëveshje dyvjeçare me opsionin e një viti të tretë dhe do të përfundojë marrëveshjen në ditët në vijim.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:40:47" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:40" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:40

Zyrtare: Chelsea e dërgon në huazim Andrey Santosin

Andrey Santos i është bashkuar klubit francez RC Strasburg nga Chelsea në formë huazimi deri në fund të sezonit.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:40:38" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:40" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:40

Zyrtare: Mangala te Lyon

Orel Mangala ka kompletuar transferimin te Lyon nga Nottigham Forest.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:39:13" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:39" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:39

Traore vazhdon me Aston Villan, pastaj kalon në huazim te Villarreal

Bertrand Traore ka vazhduar kontratën me Aston Villan, para se të kalojë si huazim për gjashtë muaj te Villarreal.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:37:34" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:37" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:37

Sensi ende nuk e ka kompletuar transferimin te Leicester

Ende nuk ka marrëveshje përfundimtare për kalimin e Stefano Sensit nga Interi te Leicester.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 22:36:20" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 22:36" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 22:36

Dështon transferimi i Rafa Mir te Valencia

Sulmuesi Rafa Mir nuk do të kalojë te Valencia, pasi palët nuk kanë arritur marrëveshje.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 21:33:05" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 21:33" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 21:33

Zyrtare: Rijkhoff kalon te Ajax

Ajax ka arritur me sukses marrëveshjen me Borussia Dortmundin për transferimin e sulmuesit 19-vjeçar Julian Rijkhoff në Amsterdam.

Rijkhoff nënshkroi kontratë e cila zgjat deri më 30 qershor 2027, me opsion zgjatjeje edhe për një vit.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 21:27:32" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 21:27" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 21:27

Bryan Gil nuk dëshiron të largohet nga Tottenham

Anësori spanjoll edhe pse kishte oferta nuk do të largohet nga Tottenham.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 20:03:27" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 20:03" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 20:03

Zyrtare: Qëndrim Zyba kalon te Legia Varshava, por ndryshon formula e transferimit

Mesfushori Qëndrim Zyba ka kompletuar më në fund transferimin nga Ballkani te Legia Varshava, por në formën e huazimit me të drejtë blerje.

Edhe pse gjatë ditës thuhet ka hasur në një pengesë, tashmë palët kanë rënë dakord për gjithçka.


Ka qenë klubi suharekas që e ka njoftuar transferimin e mesfushorit te Legia përmes rrjeteve sociale.

Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 19:24:57" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 19:24" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 19:24

Zyrtare: Baldanzi te Roma

Roma ka nënshkruar zyrtarisht me mesfushorin e Empolit dhe Italisë U-21, Tommaso Baldanzi.

Ai vjen për një marrëveshje me vlerë 10 milionë euro plus bonuse në vlerë 5 milionë euro.


Roma do t’i detyrohet Empolit po ashtu 15 për qind të çdo transferimi.

array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 19:10:58" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 19:10" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 19:10

Zyrtare: Ekitike përfundon huazimin në Eintracht Frankfurt

Sulmuesi i  Paris Saint-Germain, Hugo Ekitike,  i është bashkuar  Eintracht Frankfurt  në formë huazimi, ku përfshihet një klauzolë blerjeje prej 30 milionë euro.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 18:49:49" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 18:49" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 18:49

Arrihet marrëveshja: Broja po i bashkohet Fulhamit

Armando Broja është përcaktuar që pjesën e mbetur të sezonit ta kalojë te Fulhami.

Detajet e plota>>>


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 18:42:20" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 18:42" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 18:42

Said Benrahman kalon te Lyon

Said Benrahman kalon te Lyon nga West Ham, ku klubet arritën marrëveshje për huazimin e tij.

5 milionë euro huazim dhe 12 milionë euro klauzolë të blerjes për sulmuesin.


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 18:37:03" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 18:37" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 18:37

U refuzua oferta e Milanit, ndërsa Broja është përballë dy ofertave – Chelsea e gatshme ta lejojë largimin e tij

Chelsea është e gatshme ta lejojë Armando Brojën që të largohet nga klubi në formë huazimi, raporton The Athletic.

Detajet e plota>>>


array(3) { ["date"]=> string(19) "02-01-2024 18:20:10" ["time"]=> string(16) "01/02/2024 18:20" ["update"]=> bool(false) } 01/02/2024 18:20

E kryer, Pablo Fornals nga West Ham te Real Betis

Pablo Fornals ka kaluar te Real Betisi nga West Ham për 6 milionë euro dhe 4 milionë euro të tjera në formë bonusesh.