LAJMI I FUNDIT:

A mund të ndodhë rikthimi sensacional i Guardiolas te Barcelona?

A mund të ndodhë rikthimi sensacional i Guardiolas te Barcelona?

Tifozët e Barcelonës mësuan fundjavën që shkoi se trajneri i tyre Xavi do të largohet nga roli në fund të këtij sezoni.

Legjenda e klubit i solli suksesin ekipit katalanas sezonin e kaluar duke fituar La Ligën dhe Superkupën e Spanjës, megjithatë ky sezon nuk ka shkuar sipas planit.


Gjigantët e La Ligës nuk po luajnë futboll të mirë dhe duket shumë e mundshme që ata të mbeten pa trofe këtë sezon, gjë që ka bërë që Xavi të largohet nga detyra.

Lojtari që do të shoqërojë Xavin nga dera e daljes: Do të largohet nga Barcelona në verë
Lexo po ashtu Lojtari që do të shoqërojë Xavin nga dera e daljes: Do të largohet nga Barcelona në verë

Ka pasur disa emra të lidhur me punën e Barcelonës në 24 orët e fundit, por sipas Fernando Polo, rikthimi i Pep Guardiolas ose Luis Enriques shihet si i pamundur për t’u realizuar.

Barcelona ka probleme të mëdha financiare, të cilat do t’i pengojnë t’i ofrojnë secilit trajner një pagë të madhe. Kjo do të pengojë gjithashtu një trajner të ri të kthejë problemet e tyre dhe është një faktor që ka ndikuar në Xavin.

Pesë lojtarë largohen dhe tre transferohen: Strategjia e Kloppit nëse zëvendëson Xavin te Barcelona
Lexo po ashtu Pesë lojtarë largohen dhe tre transferohen: Strategjia e Kloppit nëse zëvendëson Xavin te Barcelona

Të dy trajnerët janë gjithashtu nën kontratë me klube që kanë më shumë të ardhura dhe janë në një pozicion më të fortë se Barcelona për të sfiduar për trofe si Liga e Kampionëve.

Nuk është sekret që Guardiola është një tifoz i madh i Barcelonës, por shefi i Man City kohët e fundit tha se puna e mbaroi atë derisa ai ishte atje, prandaj, është shumë e dyshimtë që ai të kthehet në të ardhmen e afërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori