LAJMI I FUNDIT:

Manchester United ofron dy yjet e saj tek klubet e Ligës Saudite

Manchester United ofron dy yjet e saj tek klubet e Ligës Saudite

Manchester United i ka ofruar shërbimet e Jadon Sanchos dhe Antony klubeve të Ligës Saudite, teksa po synojnë të rikuperojnë paratë që i shpenzuan për transferimin e tyre.

United shpenzoi në total 155 milionë euro për të transferuar dy sulmuesit, por asnjëri prej këtyre dy transferimeve nuk ka arritur të dëshmojë veten.

Sancho u përjashtua nga ekipi i “Djajve të Kuq” pas një përplasje verbale me trajnerin Erik Ten Hag, pasi tekniku holandez e kritikoi atë për mungesë të angazhimit në stërvitje, dhe kësisoji u huazua tek Dortmundi.

Antony ndërkohë, ka dështuar që të shënojë ose të asistojë në 22 ndeshje këtë sezon dhe nuk ka qenë një startues i rregullt për ekipin.

Evening Standard ka raportuar se Manchester United ka kontaktuar me klubet arabe, duke shpresuar se ndonjëra prej tyre do të tregojë interesim për lojtarët e tyre.

Manchester United po përgatitet për transferimin sensacional të Ivan Toneyt
Lexo po ashtu Manchester United po përgatitet për transferimin sensacional të Ivan Toneyt

Klubet e Lindjes së Mesme janë duke shpenzuar shuma enorme për të rekrutuar yje nga top pesë ligat evropiane, por që është thënë se në afatin e janarit janë duke kërkuar që të transferojnë lojtarë për shuma të vogla parash.

Sido që të jetë, në rast se një largim i tyre nuk bëhet i mundshëm gjatë këtij muaji, drejtuesit e klubit anglez do të shpresojnë se gjatë verës do t’i marrin të paktën nga 50 milionë euro për secilin prej tyre./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori