LAJMI I FUNDIT:

“Nuk më dhanë asnjë pagë sa isha aty” – Arbër Zeneli flet për prishjen e kontratës me Adana Demirspor

“Nuk më dhanë asnjë pagë sa isha aty” – Arbër Zeneli flet për prishjen e kontratës me Adana Demirspor

Arbër Zeneli në fillim të shtatorit kaloi te klubi i Supeligës së Turqisë, Adana Demirspor, por vetëm pas katër muajsh ai prishi kontratën me këtë klub, në mënyrë të njëanshme.

28-vjeçari ka thënë se kontrata është prishur pasi nuk ka marrë asnjë rrogë që kur ka kaluar në Turqi.

Për vonesën e pagave ishte ankuar edhe Sokol Cikalleshi i cili madje ishte pezulluar nga klubi për dy ndeshje vetëm pse kërkoi pagën e tij.


“Mendoj se të gjithë e dinë se si është. Kontrata është prishur, por ende ka disa çështje të vogla që duhet të zgjidhen. Është një proces ligjor. Ka shumë pjesë”.

“Së pari nuk më është paguar rroga qëkur kam nënshkruar me klubin në shtator dhe më pas si lojtar kam të drejtë ta prish kontratën. Po ashtu nuk e kam marrë kohën e lojës që shpresonim unë dhe klubi”, ka thënë Zeneli për Boras Tidning.

Zeneli ka asistuar një herë në 12 ndeshje me fanellën e Adanas në Superligën turke, ndërsa raportohet se ai do t’i bashkohet Elfsborgut.

Arbër Zeneli afër rikthimit te ish-ekipi i tij, bisedimet konfirmohet nga drejtori i klubit
Lexo po ashtu Arbër Zeneli afër rikthimit te ish-ekipi i tij, bisedimet konfirmohet nga drejtori i klubit

Vetë Zeneli e ka konfirmuar se do të donte të luante me vëllain e tij Besfortin, i cili aktualisht luan në këtë klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori