LAJMI I FUNDIT:

Sevilla konfirmon marrëveshjen me klubin saudit për transferimin e Ivan Rakitic

Sevilla konfirmon marrëveshjen me klubin saudit për transferimin e Ivan Rakitic

Sevilla ka konfirmuar edhe zyrtarisht marrëveshjen me klubin nga Arabia Saudite, Al-Shabab për shërbimet e mesfushorit kroat, Ivan Rakitic.

Pas 323 ndeshjeve në dy kohë për skuadrën nga Andaluzia, duke shënuar 51 gola dhe duke dhënë 63 asistime, Rakitic ka vendosur largimin e tij.

Mesfushori kroat do t’i bashkohet klubit nga Superliga e Arabisë Saudite, Al-Shabab, si një transferim i lirë.


Është vet klubi nga ‘Sanchez Pizijuan’ që ka njoftuar marrveshjen me klubin saudit për mesfushorin kroat.

“Kemi rënë dakord për një marrëveshje me skuadrën e Superligës së Arabisë Saudite, Al-Shabab për transferimin e Ivan Rakitic, i cili do të mbyll periudhën e tij të dytë me ne”, thuhet në njoftimin e Sevillas.

Në Arabinë Saudite, Rakitic do të takohet me ish-lojtarët e Sevillas, Yassine Bon, Alex Telles dhe Grzegorz Krychowiak, ndërsa do të ndajë zhveshtoren me Yannick Carrasco, ish-lojtar i Atlctico Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori