LAJMI I FUNDIT:

Shtohet numri i skuadrave që e duan Kumbullën, largimi i tij nga Roma është çështje ditësh

Shtohet numri i skuadrave që e duan Kumbullën, largimi i tij nga Roma është çështje ditësh

Marash Kumbulla do të largohet nga Roma, por ende nuk dihet se në cilën skuadër do ta vazhdoj karrierën.

Ajo që është e sigurt se mbrojtësi shqiptar nuk do të largohet nga Italia dhe do të vazhdoj qëndrimin në elitën e futbollit italian Serie A.

Qendërmbrojtësi shqiptar nuk ka luajtur asnjë ndeshje këtë edicion pasi është jashtë fushave që rreth 10 muaj shkaku i lëndimit, por kanë mbetur edhe disa ditë deri te rikthimi i tij në fushë.

Kumbulla do të largohet nga Roma, katër klube italiane pas mbrojtësit shqiptar
Lexo po ashtu Kumbulla do të largohet nga Roma, katër klube italiane pas mbrojtësit shqiptar

Gjithsesi ai nuk do të mbetet te Roma dhe shumë skuadra elitare italiane janë vënë pas tij.

Genoa, Torino, Hellas Verona dhe Empoli kanë shprehur interesim për transferimin e qendërmbrojtësit shqiptar.

Por gjatë ditës së sotme mediat italiane kanë raportuar se edhe Claudio Ranieri po e kërkon shqiptarin te Cagliari.

Hellas Verona mendon të rikthejë Marash Kumbullën
Lexo po ashtu Hellas Verona mendon të rikthejë Marash Kumbullën

Drejtuesit e Cagliarit kanë kontaktuar Romën ku kanë kërkuar huazimin e Kumbullës me të drejtë blerje në fund të sezonit.

Roma është e hapur për huazimin e tij dhe synon që t’i vendos çmimin e drejtës së blerjes prej 12 milionë euro, derisa tani i mbetet Kumbullës të vendos se ku do ta vazhdoj karrierën. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori