Inter nuk merr më shumë se një pikë në udhëtim tek Monza

Inter ka luajtur baras me rezultat 1-1 ndaj Monzës në udhëtim në kuadër të xhiros së katërt në elitën e futbollit italian.

Mysafirët në këtë takim kishin pushuar disa nga yjet kryesor duke marrë parasysh se në mesjavë do të luajnë ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve.

Kjo i dha rast Kristjan Asllanit që të luante nga minuta e parë, ndërsa paraqitja e Interit në pjesën e parë ishte e zbehtë dhe pa raste të mira shënimi.

Monza po mbrohej mirë duke mos i lejuar zikaltërve asnjë hapësirë për ta shfrytëzuar për ndonjë sulm në drejtim të portës.

Ishte pjesa e dytë ajo që ishte më aktive pasi u shënuan që të dy golat e kësaj sfide.

Fillimisht ata që kaluan në avantazh ishin vendasit që ia dolën të shënojnë për 1-0 me anë të Dany Motas që me kokë realizoi në minutën e 81-të.

Interi reagoi disa minuta më vonë, duke barazuar rezultatin në 1-1 me anë të Denzel Dumfries i cili me lehtësi shënoi pas asistimit të Carlos Augustos.

Pas këtij barazimi Interi zbret në pozitën e dytë me tetë pikë të grumbulluara ndërsa javën e ardhshme do të luajë derbin e qytetit ndaj Milanit./Telegrafi/

Amarildo Bakaj merr një fitore të madhe, detyron kundërshtarin që ta dorëzojë meçin

Neymari u dërgon brazilianëve të Real Madridit një ‘mesazh të tmerrshëm’ për Mbappen

Lamine Yamal zbulon se cila është diferenca kryesore mes Hansi Flickut dhe Xavit

“Të gjithë jemi të mërzitur me sjelljet e tij”, ish-legjenda e Real Madridit kritikon Viniciusin

Goli i Shaqirit kualifikon tutje Baselin në Kupën e Zvicrës

Real Madridi merr një goditje të rëndë, ylli i ekipit do të mbetet jashtë fushave për një kohë të gjatë