Interi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Interi ka barazuar në shtëpi ndaj Parmas me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur të vazhdojë me fitore, pasi është ndalur me barazim nga Parma në Giuseppe Meazza.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim nga Interi, të cilët krijuan raste në tëntim të golit të epërsisë.

Megjithatë, edhe përkundër rasteve nga Ivan Perisic (3’) dhe Achraf Hakimi (43’), shifrat mbetet të paprekura në 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë krejtësisht tjetër, me Parman që arriti t’i shënojë dy gola të shpejtë, ndërsa Interin që më vonë u kthye në lojë.

Gervinho arriti të tund rrjetën në minutën e 46-të për 0-1, ndërsa në minutën e 62-të shënoi për 0-2.

Interi arriti të kthehet në lojë vetëm dy minuta më vonë duke shënuar me anë të Marcelo Brozovic për 1-2.

Pas këtij goli, Interi u hodh i gjithi në sulm në tentim të golit të barazimit, por atë e arriti vetëm në minutat shtesë me anë të Perisic, i cili shënoi me kokë për 2-2 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Me këtë barazim, Nerazzurrët renditen në vendin e pestë me 11 pikë, ndërsa Parma renditet e 15-ta me pesë pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Interi luan në udhëtim te Atalanta, ndërsa Parma e pret në shtëpi Fiorentinën. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion