Roma fiton me rezultat bindës ndaj Veronës

Verona vs Roma (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Roma ka arritur ta mposhtë Veronën në kuadër të javës së 14-të në Serie A me rezultat 1-3.

Të parët ishin Giallorossët ata që kaluan në epërsi me anë të Justin Kluivertit që shënoi në minutën e 17-të nga një asistim i Lorenzo Pellegrinit.

Por, epërsia e tyre nuk zgjati shumë, pasi Verona arriti t’i barazonte shifrat me golin e Davide Faraonit (21’), që u shërbye mjaftë mirë nga Mattia Zaccagni.

Kur u mendua se pjesa e parë po përfundonte me këtë rezultat, Roma fitoi një penallti që në gol e konvertoi Diego Perotti në minutën e 45-të.

Pjesa e dytë kishin një ritëm edhe më të shpejtë, me vendasit që kërkonin ta barazonin  rezultatin.

Mirëpo, Roma ishte e vendosur të sulmonte dhe të blindonte fitoren dhe këtë gjë e arriti ta bënte në minutën e 90+2 me golin e realizuar nga Henrik Mkhitaryan.

Pas javës së 14-të, romakët gjenden në vendin e katërt me 28 pikë, ndërsa në xhiron e 15-të do të takohen me Interin. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ancelotti tregon se cili ishte momenti kyç që e ndihmoi Real Madridin ta fitonte La Ligën

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët