Laçit nuk i mjafton goli i ish-sulmuesit të Dritës, ndalet në barazim nga Hapoel Beer Sheva

Skuadra tjetër shqiptare që po merr pjesë në Ligën e Evropës është Laçi.

Kurbinasit janë përballur në ndeshjen e parë të rrethit të parë me skuadrën izraelite Hapoel Beer Sheva ku kanë barazuar me rezultat 1-1.

Vendasit kaluan në epërsi në minutën e tretë, kur shënoi me kokë ish-sulmuesi i Dritës, Kyrian Nwabueze.

Ekipi shqiptar luajti një ndeshje të madhe, por 12 minuta para fundit u ndëshkuan.

Ishte i inkuadruari në lojë, Levi që realizoi për mysafirët për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Bardhezinjtë provuan deri në fund të ndeshjes për ta gjetur golin e fitores, por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Kësisoj kualifikimi mbetet i hapur dhe dy skuadrat do ta kërkojnë atë pas një jave në Izrael. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero