Ky gol i Hakan Calhanoglu nga goditja e këndit ishte i jashtëzakonshëm

Futbollisti turk Hakan Calhanoglu ka shënuar një gol të mrekullueshëm për Interin në ndeshjen e xhiros së 16-të të Serie A italiane kundër Romës, pasi goditi direkt nga këndi.

Situata u zhvillua në minutën e 15-të të ndeshjes, pasi Calhanoglu e gjuajti topin shkëlqyeshëm nga këndi, dhe meqë nuk preku askush gjatë rrugës për në portë, ai shkoi nën këmbët e, Rui Patricios.

Kështu Interi e hapi shkëlqyeshëm ndeshjen ndaj Romës dhe kaloi në epërsi, ndërsa ky është goli i pestë i Calhanoglu këtë sezon.

Përveç kësaj, ai regjistroi tre asistime.

Interi pastaj shënoi edhe dy herë të tjera me Edin Dzeko dhe Denzel Dumfries për ta mbyllur pjesën e parë 3-0.

Nëse Interi shënon fitore ndaj Romës sot, do t’i afrohet një pikë Milanit./Telegrafi/

Presidenti i Bayernit shokon të gjithë me trajnerin e ri që do ta marrë drejtimin e klubit: Ai është një ekspert i shkëlqyer

Ancelotti flet për shanset e Realit për të kaluar në finalen e Ligës së Kampionëve: Nuk e keni parë versionin më të mirë të Real Madridit

Tuchel i pamëshirshëm me yllin e Bayernit: Bëri dy gabime në dy golat e pranuar

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit