Perla e Aduriz shtang Barcelonën, katalunasit e nisin me humbje kampionatin

Antoine Griezmann . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Athletic Bilbao ka zhvilluar një lojë të mendua ndaj Barcelonës, duke e pritur rastin, që i erdhi në fund të lojës dhe fitoi 1-0.

Barcelona që e nisi pa Lionel Messin e lënduar, por me Antoine Griezmann dhe Fernkie De Jong, kishte vështirësi në fillimin e ndeshjes.

Ianaki Williams i kishte dy raste të mira për Bilbaon në fillim të ndeshjes, por që porta e Mark-Andre ter Segen nuk u mposht.

Luis Suarez përfitoi ngan një gabim në minutën e 33-të, por që gjuajtja e tij goditi shtyllën.

Pas pak minutash ai lëshoi fushën, shkaku i një dëmtimi.

Luis Suarez . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Në vend të tij u fut Rafinha  që rrezikoi bukur nga distanca, por shtylla ia mohon golin e bukur.

Pjesa e dytë ishte më e qetë, pasi që të dy skuadrat nuk u hapën shumë, me Barcelonën që dikonte lojën me mbajtjen e topit.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, në skenë doli Aritz Aduriz, që shënoi një gol tepë të bukur.

Me këtë gol u mbyll edhe ndeshja, ku Barcelona debuton në sezonin e ri me humbje. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace