‘Reds’ gabojnë përsëri, barazojnë me West Hamin (Video)

Liverpool ka barazuar në shtëpi ndaj West Hamit me rezultat 2-2.

Pjesa e parë e takimit filloi me epërsinë e hershme të Liverpoolit, që shënuan në minutën e pestë me anë të Adam Lallanas pas asistimit të Sadio Manes.

lallana

Kur pritej që ‘Reds’ ta dyfishon epërsinë ashtu nuk ndodhi, pasi West Ham arritën të barazojnë me Dimitri Payet, i cili shënoi në minutën e 27-të pas goditjes së dënimit.

payet

Në pjesën e parë, West Ham gjetën edhe golin e epërsisë në pjesën e parë, pasi kur luhej minuta e 39-të sulmuesi Michail Antonio shfrytëzoi mirë një gabim të Joel Matip dhe mposhti portierin për 2-1.

antonio

Me të filluar pjesa e dytë, Liverpooli u hodhën në sulm dhe brenda tre minutave lojë gjetën golin e barazimit.

Kësaj radhe ishte sulmuesi Divock Origi, që shënoi nga afërsia për 2-2, duke i dhënë shpresë për fitore skuadrës së tij.

origi

Deri në fund takimit, Liverpool u mundua shumë të gjej golin e fitores, por pa pasur sukses dhe ndeshja përfundoi me barazim 2-2.

Pas këtij barazimi, ‘Reds’ mbesin në vendin e tretë me 31 pikë dhe javën e ardhshme luajnë në udhëtim te Middlesbrough, ndërsa West Ham rendtitet në vendin e  17-të me 13 pikë dhe e pret në shtëpi Burnleyn. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Kombëtarja e Shqipërisë
Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Sylvinho i kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe përmbysjen e rezultatit ndaj Ukrainës

“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë-Rumani: ‘Zhdukja’ e Fodas dhe futbollistëve pas turpërimit, zënkat në fushë dhe elektrizimi i tifozëve nga Rexhbeçaj