Tashmë janë zhvilluar javët e para në ligat e mëdha evropiane.

Reklama

Në Ligën Premier është zhvilluar java e tretë, kurse në Serie A dhe La Liga vetëm dy.

Në kampionatin elitar anglez në listën e golashënuesve prin Romelu Lukaku me tre gola, aq sa Sadio Mane në vendin e dytë.

Në La Liga prin Maximiliano Gomez me tre gola, i ndjekur nga Marco Asensio me dy gola.

Kurse në Serie A prin Paulo Dybala me katër gola, aq sa Mauro Icardi. /Telegrafi/