Zeneli me asistim në fitoren e Adana Demirspor, sulmuesi anësor ka filluar ta gjejë formën

Arbër Zeneli sot ishte vendimtar me një asistim që në fund doli të jetë edhe i pikëve të plota për skuadrën turke, Adana Demirspor në duel me Antalyaspor që u mbyll 2-1 në të mirë të vendasve.

Sulmuesi i krahut që hyri në lojë në minutën e 39-të dhe asistoi për golin e 2-0 në fundin e pjesës së parë.

Ky ishte asistimi i parë për Zenelin në këtë edicion në Superligën e Turqisë.

28-vjeçari luajti deri në fund të ndeshjes dhe ishte paraqitja e tij e 10-të.

Te Antalyaspor luajti Zymer Bytyqi nga minuta e parë, por që u zëvendësua pas 45 minutash.

Të gjitha lajmet nga Ron Zaiti
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ron Zaiti

Zeneli dhe Bytyqi në këtë verë kanë kaluar në Superligën e Turqisë, pasi në sezonin e shkuar ishin te Remis, respektivisht te Olympiacos. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut