LAJMI I FUNDIT:

Totti – Guardiola, 32 kombinimet që me shumë mundësi nuk i mbajnë mend as vet lojtarët, pasi ndoshta kanë harruar se kanë luajtur së bashku (Foto)

Totti – Guardiola, 32 kombinimet që me shumë mundësi nuk i mbajnë mend as vet lojtarët, pasi ndoshta kanë harruar se kanë luajtur së bashku (Foto)

Zakonisht tifozët e futbollit mbajnë mend lojtarët që kanë bashkëpunim të madh mes vete në fushë.

Reklama

Por, kemi dhe raste të atilla jo që tifozët nuk i mbajnë mend, por as edhe vet lojtarët.

Edhe pse në supet e tyre shumica mbajnë një karrierë të ndërtuar në suksese dhe trofe, por mënyra se si ka shkuar karriera e tyre, është vështirë e besueshme që Fracnesco Totti dhe Pep Guardiola kanë luajtur së bashku.

Por, dyshja e lartpërmendur nuk janë të vetmit, më poshtë janë disa nga bashkëlojtarët që më shumë mundësi që kanë harruar se kanë luajtur mes vete:

Cristiano Ronaldo dhe Gerard Pique (Manchester United, 2003)

David Ginola dhe Wayne Rooney (Everton, 2002)

Danny Dichio dhe Juan Sebastian Veron (Sampdoria, 1997)

Roberto Mancini dhe Ade Akinbiyi (Leicester City, 2000)

Ian Wright dhe Henrik Larsson (Celtic, 1999)

Ivan Rakitic, Mesut Ozil dhe Manuel Neuer (Schalke 04, 2007)

Pep Guardiola dhe Francesco Totti (Roma, 2002)

Ronaldinho dhe Jay Jay Okocha (Paris Saint-Germain, 2001)

Toni Kroos dhe Arturo Vidal (Leverkusen, 2009)

Nigel Quashie dhe Javier Mascherano (West Ham, 2007)

Jamie Vardy dhe Harry Kane (Leicester, 2012)

Neymar dhe Felipe Anderson (Santos, 2009)

Jermaine Pennant dhe Ander Herrera (Real Zaragoza, 2009)

David Beckham dhe David Moyes (Preston, 1995)

Paulo Dybala dhe Kyle Lafferty (Palermo, 2013-14)

Eric Dier dhe Marcos Rojo (Sporting Lisbon, 2012-14)

Laurent Blanc dhe Robbie Keane (Inter, 2000)

Frank De Boer dhe Alan Hutton (Rangers, 2004)

Nicolas Anelka dhe Youri Djorkaeff (PSG, 1996)

Claudio Caniggia dhe Gavin Rae (Dundee, 2000)

Rivaldo dhe Casemiro (Sao Paulo, 2011)

Marco Verratti, Lorenzo Insigne, Ciro Immobile (Pescara, 2011)

Pep Guardiola dhe Roberto Baggio (Brescia, 2001)

Mats Hummels dhe Oliver Kahn/Owen Hargreaves (Bayern Munich, 2007)

Luis Suarez dhe Edgar Davids (Ajax, 2007-08)

Neymar dhe Felipe Anderson (Santos, 2011-12)

Isco dhe Ruud van Nistelrooy (Malaga, 2011-12)

Fernando Hierro dhe Joey O’Brien (Bolton, 2004-05)

David Beckham dhe Marco Verratti (PSG, 2013)

Joe Cole dhe Eden Hazard (Lille, 2011-12)

Samuel Eto’o dhe Willian (Anzhi Makhachkala, 2013)

Andrea Pirlo dhe Ronaldo (Inter, 1998-99).

 /Telegrafi/